www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Idete li na praznike u svetinje ?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 9:45 pm    Naslov poruke: Idete li na praznike u svetinje ? Na vrh strane Na dno strane

Posećuje te li svoje verske svetinje Question Postite li Question Idete li tamo da biste deci preneli iskustva svojih predaka i prisustviovali svetim obredima ili da bi kako sam čuo od nekoliko drugara koji su preko,zapalili sveće,bili viđeni ili pronašli neki bolje plaćeniji posao Question Bez uvrede bilo kome,ali nekeko sam shvatio da neki ljudi odu u crkvu da bi se tamo pronašli sa prijateljima a kasnije svi skupa iz crkve pravo u kafanu da bi pravili neki biznis.Voleo bih da nije tako i unapred bih se izvinuo svim časnim ljudima,a ovim drugima bih poželeo da malo više pažnje posvete svom Stvaraocu.Neka nam je svima Bog u pomoći.



_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 10:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne posecujem. Zivim u Izraelu, Jerusalim mi nije "pod nosom", znate svi situaciju u ovoj zemlji, ne moram da pricam nista. Pravoslavne Crkve ovde postoje samo u Jerusalimu i to Grcka drzi. Crkva gde je Isusov grob je pod Grckom "vlascu", jeste pravoslavci su i oni, ali je to mesto toliko poseceno da nemam volje da idem tamo da bi zapalila svecu. To isto mogu da uradim i u kuci ili svojoj sobi. Kad sam kuci odem u Crkvu zato sto se tako osecam da treba da odem, ne "reda radi". Ne postim, nikad nisam postila, sem kad sam odlazila ranijih godina kod tece koji je Svestenik, pa nema nista drugo da se jede sem posne hrane. Laughing Mada mi je tetka pravila majonez i kad se postilo! 8)

_________________
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 11:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sanjica_021 je napisao/la sledeće:
Ne postim, nikad nisam postila

Koliko si Sanjice upućena u svoju veru i da li bi volela da promeniš svoj stav kad bi shvatila koliki je Blagoslov od Boga post Question

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 11:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hvala Bogu pa ovde ima crkvi i to dve nase srpske pravoslavne u istom gradu tako da imam sanse da odem za svaki veci praznik u crkvu

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

korida je napisao/la sledeće:
sanjica_021 je napisao/la sledeće:
Ne postim, nikad nisam postila

Koliko si Sanjice upućena u svoju veru i da li bi volela da promeniš svoj stav kad bi shvatila koliki je Blagoslov od Boga post Question


Nebi volela da menjam svoj stav. Upucena sam u svoju veru, onoliko koliko zelim da budem. Teca mi je Pop, znam osnovne stvari o veri, znam ono sto zelim da znam. Nisam neki vernik, nisam odrasla u takvoj porodici i da jesam ne znam da li bi bila neki veliki vernik. Ne verujem da se postom okajavaju gresi. Toliko. Sad se vratimo temi. Laughing

_________________
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 27, 2005 12:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Idem u crkvu, na velike praznike, i kad nije nijedan praznik, bila sam i pre par dana sa muzem! Ne mogu da kazem da sam redovna, ali idem! Postim pred Bozic i Uskrs! Pricestila sam se ove godine pred uskrs!

_________________


 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 27, 2005 12:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno, i ne samo kad su praznici.Idemo kad god imamo vremena.
Ja volim mir koji vlada u crkvi.Uvek izadjem smirena i nekako jaka.
A i decu ucimo od mallih nogu odakle su i sta su

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
Kondicm
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Sep 2005
Poruke: 22

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 28, 2005 5:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa ko drzi do vjere ide, ko ne ni ide ... pa kao i kod "kuce" Wink
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 28, 2005 3:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u becu imamo 3 crkve , idem za glavni prazinici u Crkvu

_________________
I C E M A N
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 28, 2005 5:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja privilegija i prvilegija meštana sela Senja je u tome što se u našem selu nalazi manastir Ravanica,gde su izložene svete mošti našega svetog kneza Lazara.
Kao što znamo život je bezbroj pravila pa tako i u crkvi pred bogom ako se ne pojavimo na liturgiji bar jednom u tri nedelje ovlašćeni imaju pravo da nas odstrane iz svete zajednicena određeno vreme.Nećemo sada o kaznama,znamo i sami koji je to osećaj kada prisustvujemo na liturgiji i kada se pričestimo krvlju i telom Hristovim.

Možda je to u drugim religijama drugačiji obred ali svačija je vera njenim vernicima prava i vodi čoveka na put ka spasenju.
Molim vas da se u ovoj temi međusobno poštujemo ma da je ko iz koje religije.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
ziko1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Okt 2005
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 4:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Idem u nasu crkvu skoro svake Nedelje i verujem u Boga. Postim i pricescujem se redovno, i to mi puno znaci.
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 10:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pre nisam preterano isao u crkve i nisam se bas zanimao za Boga i sve sto ide uz tu tematiku, medjutim ovog leta se sve nacisto promenilo...

U ime Krstovdana sam postio 7 dana da bi se pricestio u manastir "Izvorska Sveti Petka" u blizini Paracina. Imao sam priliku da duze razgovaram sa monahem Nikolajem o vizijima, koje su svestenici imali i sta covecanstvo u buducnost ocekuje.
Za uskrs sam postio 40 dana da bi ucestvovao na svetom pricescu i molio sam se dnevno bar 3 puta (sto i dalje radim).
Imao sam priliku da odem u manastir Draca (12km od Kragujevca) gde uvek nadjem vremena da pricam sa ocem Vakumom i nije mu mrsko da mi ocita molitvu za zdravlje ili da bolje spavam. Takodje sam 2-3 puta bio u crkvi Sv. Ilije u selu Cvetojevac (10km od Kragujevca) na svetim liturgijama i na proslavi hora za praznik Sveti Sofije i njenih cerka. Besede oca Ilije su jako detaljne i daju ljudima uvid u ono za sta se retko ko danas zanima.
Posetio sam i manastir Sveti Bogorodice u Lesje (blizu Paracina) gde ima izvor, za koga tvrde da ima lecijecu moc jer se tamo Sv. Bogorodica pojavila. Otac Jovan vazi za jednog od najjacih duhovnika u celoj Srbiji i cuveni svestenik Gavrilo ide kod njega na ispovedanje.
Iz Kragujevca je bio i organizovan prevoz do manastira Ravanicu i odusevio sam se. Kao sto je Toplica Milan vec rekao, tamo su sveti mosti naseg Cara Lazara i jako sam srecan sto sam dobio blagoslov da slikam to. Posle toga je ekspedicija nastavila put u manastir Manasije (blizu Despotovca) koji je sin Cara Lazara podigo tamo.

Ovog leta sam se mnogo bavio s time, poceo da citam Sveto Pismo (Novi zavjet) i dodatne duhovne knjige. Kad god sam prosao kraj saborne crkve u Kragujevcu, sam zapalio svecu i iscelivao sam ikone i poklanjao sam se!

Mislim da je vazno da svako za sebe nadje duhovni mir i veru u Boga... a kad tad ce svako to shvatiti.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Idete li na praznike u svetinje ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon