www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Idete li na praznike u svetinje ?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 12:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dugo sam i pored svetinje kao što je manastir Ravanica bio duhovno slep.Iako kršten sa nekih svojih 40 dana to nije dovoljno da bismo odužili dug Bogu.Stalno sam pričao kako verujem u Boga a nisam ni znao šta to znači.Vera je delo a ne samo reč.

Imao sam kroz život mnogo muka koje su me izjedale počevši od raznoraznih bolesti tipa alergija,hroničnog bronhitisa pa sve do psihičkih problema.Sa mojim životom ništo nije bilo u redu,jer i pored prevelike moje volje da budem dobar prema ljudima umalo nisam poginuo nekoliko puta.Dva puta su mi ni malo prijatni ljudi pretili da će me ubiti-mafija,dva puta sam doživeo da budem izboden nožem,zatim doživeo sam saobraćajke iz kojih retko ko ostaje živ.Imao sam neprijatne vizije koje su me dovodile u takve depresije u vreme masovnih samoubistava po celoj Srbiji.Ne hvalim se svojim podvizima ,već samo hvalim Boga našega koji nas čuva.

Moja majka posti svaku sredu i petak i sva četiri posta i pored nje smo počeli i ja i brat da se pričešćujemo.Otac ne pridaje mnogo pažnje tome ali ko smo mi da učimo roditelje kako da se ponašaju.Tek kad sam sa tim ocem Jovanom koga Jugović spominje u svom postu otišao u manastir Vitovnicu kod Petrovca na Mlavi na slavu shvatio sam kolika je to ljubav između ljudi koji redovno obilaze svetinje.Tih dana sam u ime Boga raskinuo sa devojkom koju i dan danas mnogo volim, shvativši koliki je greh živeti u divljoj vezi.Tamo sam naučio kolika je svetinja brak.

Nešto kasnije sam otišao da se pričestim u manastiru Tomić mislim da je kod Velikog Popovića,jer sam postio sedam nedelja za uskršnji post i nisam se pričestio.Otac serafim me je naučio da sve ide u svoje vreme i nije me pričestio te nedelje koja je inače razrešena posta ali sam naučio još mnogo drugih duhovnih stvari a to su : koliko je važno ne upadati starijim ljudima u reč ili razgovor,koliki je blagoslov od Boga poslušati roditelje,koliki je blagoslov hvala bogu i u dobru i u zlu...

Odlazim i ja povremeno u Lešje jer je moj duhovni otac otac Jovan,idem i u Sveta Petku gde je vrhunac ljubavi kaluđerica prema hendikepiranoj deci i ljudima,ali naučen sam da je veliki je blagoslov prisustvovati na liturgiji u svojoj parohiji,kod svoga duhovnika.

Rekao sam več da ako neko ne ode na liturgiju mesec dana ima pravo da dobije epitimiju i bude odstranjen na neko vreme iz crkve.Božja volja mora da se poštuje,i ako poštujemo poslove na koje odlazimo da bi zaradili za goli život,isto tako moramo da stvorimo obavezu,ali koja se realizuje kroz ljubav u Hristu da prisustvujemo Njegovom vaskrsenju.Svaka Nedelja je čin vaskrsenja Hristovog.
Bolesti me popuštaju,nemili događaji su sve ređi a za sve to Bogu hvala.

Bar mi pravoslavni Srbi naučimo da nema ljubavi bez ljubavi u Hristu,svaka druga ljubav je laž.Ljubav je žrtva i molim vas prihvatimo jedni druge onekve kakvi smo a trudimo se da naučimo bližnje ljubavi.Odlazeći u svetinje upoznajemo mnogo dobrih ljudi sličnih nama i učimo da pripadamo negde,privikavamo se na neprekidno bdenje živog boga nad nama.Naučimo da poštujemo tuđu veru,ali nipošto ne ostavljajmo svoju.

Nek vas čuvaju anđeli i neka nam je svima Bog u pomoći.



_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.


Poslednja prepravka: Toplica Milan datum Uto Okt 04, 2005 7:53 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 1:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve ovo sto je Toplica Milan rekao, mogu samo da potvrdim, jer sam to doziveo....
Video sam napr. onu hendikepiranu decu i ljudi su ih odgurali od sebe kad su im prilazili a kaludjerice su se pobrinule i pricali sa tom decom koja redovno idu do izvora da nasipaju sebi vodu.
Kroz moje ispovedanje u tom manastiru pred sveto pricesce sam dosta stvari shvatio i osetio sam sta znaci kad se covek kaje za svoje grehove. Kao sto je Milan vec rekao, kajanje ne cine reci vec dela. Cuo sam pricu o majci koja je abortirala blizance i koja je bila pred smrti i videla je vec svog andjela cuvara i 2 deteta pred Bozijom kapijom na sudnji cas i upitah andjela koja su ta predivna stvorenja a on joj odgovorio da su to njena deca i da ce joj suditi ili ipak oprostiti. Ta zena (iz Rusije) je prezivela i godinama se kroz suze kajala i Bog joj oprostio greh.

Moja tetka je povukla nogu i navela me da se vise obratim ka Bogu, i otac Ilija mi dao veoma vaznu poruku na put: gledaj Boga kao svog prijatelja i nemoj samo da mu se obratis kad ti je On potreban, vec i kad ti je dobro, mu obrati svoju paznju i budi mu drug. Bog je milosrdan i uvek ce da nam pomogne ali stvar je u tome da mi ljudi ne razumemo da ne smemo da ocekujemo da ce On nama uvek biti kraj ruke kad smo u nevolji nego da slavimo Njegove ime i kad nam je dobro.

Uz post za Krstovdan sam odlucio da sredom i petkom isto postim, i da od sad sva 4 velika posta postim jer je to ciscenje tela i duse. Kad uporedim ono sto sam video po gradovima sa onim sto sam doziveo u tim raznim manastirima, mogu reci da je tamo zaista raj na zemlji. Ta tisina, milina, ljubav je zaista neopisiva stvar... i zahvalan sam Bogu sto me na vreme uputio na pravi put da nebi dusu pretrpao teskim grehovima.

Ako Bog da, cu sledeceg leta dakako da idem u manastir Lesje, u manastir Ostrog i voleo bi da idem u Leposavinu u gradu Sokolovac (Hrvatska).

Gospod Isus Hristov rece:
"Ko ima ljubav prema meni, drzace rec moju; i Otac moj imace ljubav prema njemu; i k njemu cemo doci i kod njega cemo se nastaniti" (Jovan 14,23)


PS: Temu sam premestio u forum Filozofija, jer mislim da joj tamo bolje mesto nego u dijaspori! Wink
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 1:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi kad ste nesrećni molite Boga kad ste srećni hvalite ga i nipošto se ne stidite da to priznate i sebi i drugima.Bog i bogu ugodni ljudi nikad vas neče ostaviti na cedilu.
O duhovnim stvarima najbolje je govoriti sa duhovnicima,nedajmo da mi laici jedni druge sablažnjavamo.Nemojmo imati svoje mišljenje i svoje viđenje vere,već je prenosimo izvorno kako nas to naši duhovnici uče.
Čitajmo svete knjige ali ne tumačimo ih subjektivno već pričajmo o utiscima sa ljudima od Boga pozvanih da praštaju,razrešavaju grehe,duhovno nas vode.
Bog naš Isus Hrist nek je uvek i svuda sa nama,te će i Otac Njegov da nas štiti od lukavoga.


MOLITVA PRESVETOJ BOGORODICI

Bogorodice Djevo,Blagodatna Marijo,
Gospod je sa tobom,
Blagoslovena si ti među ženama
i blagosloven je plod utrobe tvoje,
jer si rodila Hrista,
Spasitelja duša naših
.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.


Poslednja prepravka: Toplica Milan datum Uto Okt 04, 2005 8:32 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 8:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Molitva koju svaki pravoslavni hrišćanin mora da zna.


Молитва
Господња


Оче Наш,који си на небесима
да се свети име Твоје;
да дође Царство Tвоје;
да буде воља Твоја
и на земљи као на небу;
хлеб наш насушни дај нам данас;
и опрости нам дугове наше
као што и ми опраштамо
дужницима својим;
и не уведи нас у искушење,
но избави нас од злога.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
president
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 07 Maj 2004
Poruke: 64

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 12:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

право да вам кажем и не идем баш нешто у задње време...

А друго нешто, није да сам психопата или да се тиме оптерећујем, али мислим се како су направили да је субота главни дан за излазак, баш да немогу да устанем недељу ујутру да одем у цркву...

Idea П.С. мора мање да се излази!

_________________
Moj posao
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pomaze Bog!
Sjajna tema!
Jugovicu i Toplice bila mi je milina chitati vas!
Posecujem leti najchesche manastir Ljubostinju koji mi je ispred nosa!U Crkvu idem ne samo na praznike vec kad god osetim potrebu za duhovnom hranom!Jer telo kada ogladni mi ga nahranimo, a dusha kada ogladni kako cemo drugachije nego odlaskom u Bozije hramove i svetinje, pricheshcivanjem Svetom Tajnom!!


Poslednja prepravka: Seraphim datum Ned Okt 09, 2005 9:28 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 10:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bog ti pomogo dobri čoveče.
Hvalimo Boga pa će nam i tema dugo trajati.Možemo puno naučiti jedni od drugih.Puno toga sam naučio od dečka koji je u manastir Vitovnicu došao da vidi jednog od naših najvećih duhovnika starca oca Tadeja.On je bio jedan od naših najvećih duhovnika.
Otac Tadej je već bio bolestan i iznemogao te ga jevladika poslao nekamo u Vojvodinu da ga čuvaju i leče.Dečko je došao peške do Vitovnice iz Vojvodine.Iz njegove priče sam doživeo osećaj kao da sam i sam oca Tadeja nekada video iako se to nikad nije dogodilo.
Mnoštvo sveta je došlo sa istom namerom.Morali su svi da se pomire sa Božjom voljom.
Nešto kasnije se kažem otac Tadej upokojio u Bogu.
Koga interesuje posedujem disk sa njegovom besedom,ali mi neko mora objasniti kako to mogu da postavim na domaći.de.
Bože budi nam u pomoći.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 06, 2005 2:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane



SIMBOL VERE

Verujem u jednoga Boga Oca, Svedržitelja, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog. I u jednoga Gospoda Isusa Hrista, Sina Božijeg, Jedinorodnog, od Oca rodjenog pre svih vekova; Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog, rodjenog, a ne stvorenog, jednosušnog Ocu, kroz koga je sve postalo; Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa, i ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve i postao čovek;
I Koji je raspet za nas u vreme Pontija Pilata, i stradao i pogreben;
I Koji vaskrasao u treći dan, po Pismu;
I Koji se vazneo na nebesa i sedi sa desne strane Oca;
I Koji će opet doći sa slavom, da sudi živima i mrtvima, njegovom Carstvu neće biti kraja.
I u Duha Svetoga, Gospoda, životvornoga, Koji od Oca ishodi, Koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi, Koji je govorio kroz proroke.
I u jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu. Ispovedam jedno krštenje za opraštenje grhova. čekam vaskrsenje mrtvih.
I život budućeg veka.
Amin.


Treba i da se zna da uz svaku molitvu ide i "Simbol vere" koja se u svakoj svetoj liturgiji cita! A kao sto je brat Seraphim rekao, uz dnevne molitve idu 3 puta Oce Nas i 3 puta Bogorodico djevo (koje je Toplica postavio) i 1 put simbol vere (koju sam ja sad dodao). Drago mi je da je ova tema ovako kvalitetna i nadam se da cemo je dalje na najbolji moguc nacin odrzavati i da ce nam se jos vise ljudi prikljuciti koji su imaju neko iskustvu uvezi Boga, molitvama, praznicima, itd.

PS: Seraphim & Toplica... jedna molbica sa moje strane: U buduce ako imate neke stvari koje bi trebali da se postave za download, se javite meni na PP pa da se dogovorimo. Dobio sam odobrenje od admina da postavim pesme na domaci.de a i ja posedujem kolekcije sa duhovnim pesmama. Znaci Toplica, javi mi se na PP i da vidimo kako ces mi to poslati i da li imas MSN.
 
Ziggy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 705

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 07, 2005 8:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

idem jer osijecam da treba da idem ... i mislim da Bog postoji i da treba iskazati postovanje pa svako na svoj nacin kako zna i umije...
 
pelesinjo
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 724
Mesto: AUGSBURG

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 09, 2005 7:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na svaki praznik nejdem u crkvu slavim svoju slavu, idem u crkvu za bozic, uskrs odem tad zapaliti svecu i mislim da nije bas dovoljno ali da je uredu!!! Exclamation Exclamation

_________________
Tudje sve lepo, lepse ali moje je kakvo takvo najlepse!!!!!!!!
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 09, 2005 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Steta, nisam nigde drugo mogao da nadjem to molitveno pravilo posto ne mogu da instaliram cirilicu!Obichno se pochinje ujutru pre posla recimo... i uvece pred spavanje!
U toku dana se koristimo kratkom ali vrlo vaznom i znachajnom Gospode Isuse Hriste Sine Boziji pomiluj me greshnog/nu!!Vrlo je vazno ovo reci jer neodredjenim vremenom teshko da bi pravilo ko mogao da ispunjava.Ako je nekom problem sa sve tri neka krene 1 1 1 pa postepeno neka ubacuje do 3 3 1!!
Nemojte mi zameriti ja se povlachim sa ovakvih tema pogotovu na ovakvim forumima a jedan od razloga je i to shto skoro sve svoje maximalno vreme na netu provedem u pravoslavlju i linkovima,temama i foruma kojim se istim bave!Ako dodjem na ovakav forum to je vishe iz nekog opushtanja!
Pozdrav!
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 12, 2005 2:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, ponekad na velike praznike ili kada osetim potrebu za tim....

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Idete li na praznike u svetinje ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 2 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon