www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Idete li na praznike u svetinje ?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
ivobole
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 22 Okt 2004
Poruke: 90
Mesto: podgorica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 17, 2005 9:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne idem bas cesto ali odem svremana na vrijeme kad osjetim potrebu da imam da odem ...

 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 18, 2005 12:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moramo stalno da osećamo potrebu za Bogom.On nas uči sve ono što nas ovaj izvinite na izrazu pogani svet ne može naučiti.
Ako samo kad osetimo potrebu slavimo Boga,zašto ne bismo očekivali i od Njega da nas nagrađuje samo onda kad oseti potrebu da budemo nagrađeni Božijim darom.Ljubav se ljubavlju vraća.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 19, 2005 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

izuzetno retko. neodgovornost. strashno. kada sam u bgd odem da upalim svecu za svoga oca. nekako tamo kao da sam mu blize.rastuzi me sve to, ali..ici cu i dalje. inache slavim slavu , ali ne nosim kolach u crkvu.o pravoslavlju ( kao i sanjica ) i to mi je po mom mishljenju dovoljno. verujem u boga , ali ne pod krovom bilo koje crkve , vec na svoj nachin. tradiciju srpstva sigurno nastavljam , jer mislim da treba da zivi... da je to jedan oblik kuture .

trudi cu se da i svojoj cerkici priblizim uchenje, koliko ja mogu, a na njoj je da donose konachnu ocenu. i ona ide sa mnom u crkvu ponekad ,i mislim da joj se sve to dopada ( dobar pochetak )

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 20, 2005 11:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ni u čemu ne smemo da budemo površni a pogotovo ne u ophođenju sa Bogom.Ako želimo da prisustvujemo na liturgijama moramo da poštujemo pravila koja nam crkva nalaže.To je božija volja negde su strožiji,negde blaži ali mi vernici moramo da poštujemo svetinju u koju ulazimo.Najbitnije je da to da u svetinje dolazimo da bismo baš tu bili najbliži Bogu.Tu je Božija kuća.
Primer možemo da imamo milion prijatelja i da budemo srećni kad ih sretnemo na ulici ali ako nam oni ne dođu u posetu kući,kad ih pozovemo,to nas rastužuje.Nemojmo ni mi Svemogućega da rastužujemo.Mi smo svake nedelje pozvani u njegov dom.Izvinjavam se svima na slobodnoj interpretaciji potrebe odlaska u crkve ili manastire na liturgiju.I ja sam laik.
Svaka nedelja je Hristov Vaskrs.Ljudi koji dođu na liturgiju su srećni jer prisustvuju najvećoj radosti kojom nas je Sin Boga našega nagradio.
Dao je nama smrtnicima večni život i kako da se ne radujemo njegovom prisustvu.A gde ćemo ga pre naći nego u njegovoj kući,da ga molimo,da mu se zahvalimo,da ga slavimo u Ocu i Sinu i Svetome Duhu,Amin.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Idemo li noćas na veliko bdenije.
Danas je Badnji dan i treba proslaviti rođenje Hristovo.
Neka nam je svima Bog u pomoći.
Hristos se rodi.
Srećan Božić svim pravoslavnim vernicima.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
ekonomista9
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 97

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 09, 2006 7:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam veoma pobozan.Svake nedelje idem u crkvu i od malih nogu sam tako naucen.Nikada ne legnem prije nego sto se pomolim.Takodje praksa mi je da svake godine posjetim manastir Ostrog i tamo se predivno osjecam.Treba vjerovati u Boga
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 27, 2006 10:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bez zelje da povredim bilo koga

Vecinu toga kao sto su crkve, dzamije, hramovi, sinagoge...
svete knjige....kipovi ...
uglavnom posmatram kao ljudske tvorevine.
Vjerujem u odredjenu vrstu bozanstva nije bitno kako se zove,
kosmicka univerzalna energija ili sveti duh ili Bozje dah.....
zaista nije bitno kako mu je ljudski rijecnik dao ime.
Ali postujem ono u sto ljudska ruka ili ljudska pohlepa ...ili...prevlast
nije dotakla i prekrojila
 
milanche_81
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 27 Jan 2006
Poruke: 323

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 28, 2006 5:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da odgovorim na pitanje teme - ne idem redovno, ishao sam samo nekoliko puta.

_________________
Moji su drugovi biseri rasuti po celom svetu...
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 28, 2006 11:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vjerujem u Boga, ali ne postim i ne idem u crkvu. ne vidim potrebu za necim sto stoji izmedju nas i Boga.
 
A n U b I s
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 534
Mesto: Prokuplje

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 30, 2006 10:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je crkva daleko 50km, ali ipak idem za praznike, sad sam bio za badnje vece na paljenje badnjaka.

_________________
"S v E j E d O z V o Lj E n O"

:plavakapa:
 
dadop
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 4
Mesto: rajvosa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 04, 2006 10:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno, bilo praznik ili ne
treba ici u svete kuce
to je mjesto izvan greha koji nas okruzuju

_________________
letuuuuu stuke
 
Mara 82
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 41

Datum registracije: 07 Feb 2006
Poruke: 847
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 11, 2006 3:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, idem u crkvu, nedeljom, praznikom i kad god osetim potrebu. Tamo nalazim mir i spas. Idem kad imam potrebu da se pomolim za sebi drage osobe, za sebe, cak i za one koji mi nisu dragi ili one koji mi nanose zlo. Osecaj olaksanja ne mogu opisati recima i onaj ko to nije doziveo ne moze razumeti. Sto se posta tice postim samo vece praznike. Zasto? Ne znam nisam ni probala da postim vece postove.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Idete li na praznike u svetinje ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 3 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon