www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Idete li na praznike u svetinje ?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 13, 2006 5:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Do pre par godina isao sam samo par puta godisnje u crkvu.
Zadnjih par godina, dosta cesce odem u crkvu, narocito zadnje skoro 2 godine.
Odkako mi se nesto desilo tada, dosta dosta cesce idem u crkvu. Samo mogu zahvaliti Njemu sto mi je oci otvorio na vreme i dao znak.

Tako da me niko ne moze ubediti niti ubedjivati da ne postoji...
Gledam da idem u crkvu barem najmanje jednom u dve nedelje. Nekad se preskoci na trecu. Nikad ne idem u istu crkvu, sve zavisi kako se osecam to jutro, posto tri SPC su tako reci na istoj distanci na razlicitim mestima.
Redovno postim za Bozic i Uskrs i to zadnju nedelju posta. Jednom sam uradio pre vencanja celi Bozicni post, sada zelim da uradim Uskrasnji post, ne mogu docekati kad cu poceti Smile

Retko kad se pomolim Bogu i kad je tesko i kad mi nije. Ne ide mi to bas od ruke. Imam 'kao' neke svoje, par reci, da On zna da nisam zaboravio na Njega. Wink

P.S Pa gde je ta duhovna muzika. Ako nekom nije mrsko, ko ima, neka mi se javi na e-mail ili na PP, pa da se dogovorimo.a



_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
amina_sa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Jan 2006
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 15, 2006 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u dzamiju ne idem samo za praznike nego svake sedmice,a ovi koji idu u crkvu ili dzamiju samo za praznike nemaju pojma sta znaci biti vjernik
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 16, 2006 4:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam kako je to kod vas ali kod nas je svaka nedelja praznik rođenja Hristovog.
Svaka Nedelja je mali Uskrs.
Nedelja je veći praznik od nekih svetaca u danima kad je u kalendaru crveno slovo.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.


Poslednja prepravka: Toplica Milan datum Uto Mar 28, 2006 9:37 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 2:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

amina_sa je napisao/la sledeće:
u dzamiju ne idem samo za praznike nego svake sedmice,a ovi koji idu u crkvu ili dzamiju samo za praznike nemaju pojma sta znaci biti vjernik

Vernik,neznaci da je samo onaj koji ide u Dzamiju ili Crkvu.Ako verujes u Boga ili Alaha,mozes mu se na bilo kom mestu pomoliti,u bilo koje doba dana ili noci.Ako verujes,On je uvek sa tobom bilo gde.Jer zidine neznace veru.(moje misljenje)

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 9:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

CharmedS je napisao/la sledeće:
amina_sa je napisao/la sledeće:
u dzamiju ne idem samo za praznike nego svake sedmice,a ovi koji idu u crkvu ili dzamiju samo za praznike nemaju pojma sta znaci biti vjernik

Vernik,neznaci da je samo onaj koji ide u Dzamiju ili Crkvu.Ako verujes u Boga ili Alaha,mozes mu se na bilo kom mestu pomoliti,u bilo koje doba dana ili noci.Ako verujes,On je uvek sa tobom bilo gde.Jer zidine neznace veru.(moje misljenje)


Do pre nekoliko godina sam možda i bio na strani ljudi koji su kao naša prijateljica CarmedaS inače moje miljenice sa ovih stranica ali sam kod pitanja vere trenutno apsolutno na Amininoj strani.Vera onakvu kakvu nam propovedaju naši sveštenici je požrtvovanje i večito žrtvovanje.
Nekio ljudi to nikako ne mogu da shvate i veru doživljavaju i odnose se prema njoj kao da je to nešto samo njihovo lično.Takvbi ljudi su uglavnom bili oni svesni toga ili ne odbačeni od svoje vere koju njihovi preci vekovima propovedaju i poštuju.
Takvi ljudi veruju u nešto i neka im je Bog u pomoći ali su se daleko udaljili od svoje izvorne vere.
Voda koja se sa izvora pije je najzdravija,najsvežija,najkmističnija.
Ovom prilikom molim sve ljude dobre volje da ne stvaraju svoju viziju vere,već da poštuju svoju veru onakvu izvornu,onakvu kakva je ista za sve nas grešnike.Da verujku u ono što će da nas spoji a ne u ono što će da nas razdvaja.
Bog sa nama i na zemlji mir.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
La'Magia
~ La Victoria Siempre ~
~ La Victoria Siempre ~



Godine: 38

Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 1584
Mesto: * Novi Sad *

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 11:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da,kad god sam u mogucnosti,i trudim se da ne propustim ni jedan veliki praznik.
 
dejoni
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 47

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 1376
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 04, 2006 1:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Idem u crkvu na praznike al da postim ne mogu.znam da je to prociscenje duha i tela,al do sad nisam izdrzao (tj jesam jednom).Ako budem osecao potrebu to ce biti to...

_________________
Ako zivis danas, svako ''juche'' je samo san, a svako ''sutra'' vizija nade...
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 19, 2006 2:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

amina_sa je napisao/la sledeće:
a ovi koji idu u crkvu ili dzamiju samo za praznike nemaju pojma sta znaci biti vjernik

Ubedjen sam, da sam danas postovao ovde...
Rolling Eyes
anyway, slazem se..sa konstatacijom!
 
PuNk SuPeRsTaR
*Nečija Slatka Tajna*
*Nečija Slatka Tajna*





Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 7387

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 29, 2006 3:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vjerujem u Boga, ali ne idem u crkvu. Ne želim nikoga uvrijediti, ali mislim da crkva danas nije nikakva vjerska institucija, to je mjesto gdje dolaze ljudi koji žele biti tamo viđeni, da svi znaju kako su oni veliki vjernici i koliko su novaca dali za milodar! pored njih sve ostalo su stare bakice, pa jeste li se zapitali kako to da su baš bakice uvijek u crkvi? ne mislite li da to ima nekakve veze s tim da im se život opasno približio kraju a one su toga svjesne i sada pokušavaju iskupiti svoje grijehe i "pronaći Boga" u nadi da će otići u raj?! Ja zato nikada ne idem u crkvu, za mene je to licemjerno. Ispovjedila se nisam godinama jer mi je isto tako licemjerno reći da se kajem, kad se ne kajem! Pa nemam ja nekih velikih grijeha! Zar bi trebala spavati s dečkom i onda otići na ispovjed i reći Bože sagriješila sam?
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 05, 2006 8:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Pa nemam ja nekih velikih grijeha!

Ne volim bas da se mesam povodom ovakvih stvari, ali ovako lose razmishljenje odavno nisam video!
Ako rečemo da grijeha nemamo, sebe varamo, i istine nema u nama.Ako ispovijedamo grijehe svoje, vjeran je i pravedan da nam oprosti grijehe, i očisti nas od svake nepravde.Ako rečemo da nismo sagriješili, pravimo ga lažom i riječ njegova nije u nama 1 Jova (1;8-10)
 
slatka_breskvica
*samo tvoja...*
*samo tvoja...*



Godine: 25

Datum registracije: 08 Jun 2006
Poruke: 8864
Mesto: USA

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 19, 2006 1:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno... Za svaki veliki praznik idem u crkvu... Postim za uskrs i bozic... a i kad nisu svetinje ja odem u crkvu kad god osetim potrebu....

_________________
Happy & Married
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 20, 2006 1:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne idem u crkvu, ne postim, u mojoj se kuci ne slavi slava, nisam vernik...nisam odgajana u religioznoj porodici, ali mi je oduvek dato pravo da ili verujem ili ne verujem

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Idete li na praznike u svetinje ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 4 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon