www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zivot u zajednici?!
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
jasnab
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 21 Sep 2005
Poruke: 99

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 29, 2005 8:52 am    Naslov poruke: Zivot u zajednici?! Na vrh strane Na dno strane

E pa,dodje i taj dan kada treba reci sudbonosno "da",sve to lepo dodje i prodje,ali sta i kako dalje?Koliko ste za to da zivite sa njegovim/njenim roditeljima?Kako se uklopiti kao novi clan porodice i da li to treba u vecini slucajeva da bude tesko?

 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 29, 2005 9:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve ima svoje dobre i lose strane. Mada sam ja ipak za ono "sami"....Ali ako se vec mora ziveti sa njegovim/njenim onda je to vec nesto drugo.. taj pocetak je uvek najtezi... Tesko je tebi da se naviknes na novi raspored kuce (pazi raspored a kamo li njihovim karakterima), prvi postupci su uglavnom presudni za dalju dobru komunikaciju. Nemoj misliti da je njima lako, i oni nose neku tezinu jer hteli to ili ne u pocetku ce te videti kao "gost" a znamo svi kako se prema gostima ponasamo (nismo slobodni uopste) Moras sebi postaviti granice i otvorene karte na sto (mada to nekad zna da bude i malo neprijatno u pocetku). Fino lepo skuvas im kaficu pozoves ih na sto i kazes im sve otvoreno (kakav si tip, sta ti smeta, sta hoces, koje su ti dobre strane koje lose) i onda ih pitas sta sve njima smeta, sta hocu a sta ne, sta praktikuju a sta ne, ukratko ih pitas sve sto zelis da znas ama bas sve bez izuzetka to ce ti omoguciti da se lakse snadjes u novi dom i skratices sebi nervoze.. Ako si zensko (izvini nisam ti videla pol) onda fino lepo se "raspravljaj" i objasnjavaj sama sa svekrvom ali pred da bilo sta pocnes stavi sebe u njenu situaciju i zapitaj se dali bi i ti isto postupila (ali budi iskrena prema sebi) nemoj je samo po defaultu mrzeti (jer "svi" mrze svekrve), kad je najvise budes "mrzela" zbog nekog postupka seti se samo tvoje mame koliko ti je dosadjivala sa bezveznim stvarima i reci sebi "ajoj od ove "matorce" i predji preko toga, nemoj ici preko muza (jer onda ces biti "tuzibaba" a muza ces staviti izmedju dve vatre). Isto ovo vazi i za muskarce kad se "raspravljaju" sa zeninim ocem Wink. Ako se udajes uskoro zelim ti srecan brak, nadam se da ce ti ovo biti od pomoci Smile

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
jasnab
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 21 Sep 2005
Poruke: 99

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 29, 2005 9:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala na savetu!I ja mislim da je tako o.k.,mada sam za samostalni zivot,a oni,kako moji,tako i njegovi,ako hoce da pomognu,u redu,a ako nece,onda opet u redu! Wink
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 12:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam vec u "zajednici" cetiri godine. I snasla sam se nekako, u pocetku je bilo jako tesko, ali se sada sve iskristalizovalo...Hvala bogu.
Inace, ne odobravamo ni moj suprug ni ja mesanje roditelja u nas brak, a takodje ni zivot sa njima....to smo oboje nacisto

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
Boki13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 08 Mar 2005
Poruke: 60
Mesto: Pozarevac/Minhen

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 8:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u zajednici ako se zivi moras biti strpljiv, i moraju se osobe slagati barem kolko tolko ako toga nema dolazi samo do svadja i prepirke..
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 27, 2006 9:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolje ne.
bolje je jesti jednom u tri dana koru hljeba.

Ali:
ako dozvolis da ti pomazu
ili jos gore: da te izdrzavaju

prihvati i mijesanje u zivot.

To ti je zajedno kao prst i nokat:
pomaganje i mijesanje
 
stankowsky
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 460
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 27, 2006 6:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

osobe koje zive u zajednici moraju da budu mnoooooogo tolerantne.

ima sukoba kada dvoje ljudi zivi zajedno a kamoli cetvoro + deca. iako sve deluje da je ok i ako se svi neizmerno vole, vremenom ce da izbije i svi ustupci ce izaci na povrsinu. zato, ako mozes, izbegni zajednicu u sirokom luku.

_________________
happy now?
 
cika Kure
Majstor
Majstor



Godine: 52

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 6913

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 7:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja sam za varijantu odvojenog zivota. Bar je moje iskustvo takvo. Probali smo da zivimo s mojom mamom i sestrom, al je vrlo brzo doslo do trzavica, nerazumevanja, neslaganja i nakraju svadje. Onda smo otisli u podstanare i na ovu adresu se vratili tek kad sam sredio samo nasu kucicu. Bilo je svega al je najbitnije da moj brak nije trpeo posledice, cak mi se cini da je sve to kroz sta smo prosli samo jos vise ucvrstilo nasu ljubav
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 11:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam radije za varijantu samostalnog zivota.Ponekad je nemoguce obezbediti uslove za samostalni zivot te je zajednica neophodna.Ali jednostavno treba se navici na to, prihvatiti tako kako jeste i stremiti konacnom osamostaljenju.Potrebno je puno strpljenja, medjusobne tolerancije, ali ima i to svoje prednosti.Sve dok supruznici znaju sta je najbolje za njih dvoje i sve dok ne dozvole mesanje ni sa jedne ni sa druge strane, nije ni to tako strasno Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 02, 2006 7:31 am    Naslov poruke: Re: Zivot u zajednici?! Na vrh strane Na dno strane

jasnab je napisao/la sledeće:
E pa,dodje i taj dan kada treba reci sudbonosno "da",sve to lepo dodje i prodje,ali sta i kako dalje?Koliko ste za to da zivite sa njegovim/njenim roditeljima?Kako se uklopiti kao novi clan porodice i da li to treba u vecini slucajeva da bude tesko?


Nikad, nikad s njenim roditeljima a da budem iskren ni s mojim. Kako bilo da bilo njoj bi bilo gore s mojom mamom Sad

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 02, 2006 12:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne,nikad vise!!!

nama je sledio samo razvod...sto je na kraju i bilo jer on ima 38 i jos uvek zivi sa mamom
 
vrlorad011
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Feb 2006
Poruke: 17

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 03, 2006 4:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zajednica sa roditeljima nikako.Pa čak ni na kraće vreme,tj. privremeno.Razlika u godinama čini svoje.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zivot u zajednici?! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon