www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Skijanje u SCG i ex-YU...
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
vujo91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 17 Jan 2005
Poruke: 115

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 29, 2005 1:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uh ne umem da skijam, u stvari nisam nikad ni probao!!!

Mislim da u SCG nema osnova za taj sport! Em nemamo dovoljno planina, nemamo dovoljno snega, a pet, to je i skup sport!



_________________
Idem šorom, i šutiram kamičke..
Svi već vide da sam željan.... rakije Ličke
 
bili_piton86
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 27 Dec 2004
Poruke: 251

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 02, 2005 1:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja mislim da ne postoji interes za taj sport,a ni kod hrvata ne bi bilo ali da se janica nije probila a kad ona ode i kod njih ce zamreti,a inace a obozava skijanje jer me jako psihicki opusta a fizicki umara
 
potrebna
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 19 Sep 2005
Poruke: 86
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 15, 2005 12:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma nema nista od skijanja u nasoj zemlji (tj od skijasa -profesionalaca)!
Evo sezona je uveliko pocela a da li ste culi za nekog naseg skijasa da ucestvuje negde?
Ustvari nema gde ni da cujeste sem eventualno u sos vesima! Sad
 
slatkica51
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 21
Mesto: pula

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 15, 2005 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nepoznajm dovoljno crnu goru da to znala odgovorit,ali ovo sad znam mislim da nemate dovoljno uvjeta za skijanje.........ni mi ništa bolji.... Embarassed

_________________
lEiLa ŠkRiJeLj
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 15, 2005 1:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

obozavam skijanje i planiram ove godine da idem bar sedam dana da uzivam u ovom sportu. i mislim da bi kod nas trebalo malo vise da se ulaze u skijanje jer mi imamo i dobre planine i dobre skijase
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 15, 2005 2:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jelena Lolović treća u Italiji

Najbolja skijašica Srbije i Crne Gore Jelena Lolović osvojila je bronzanu medalju na Evropa kupu u italijanskom Alegiju.

Treće mesto u Evropa kupu, najvećeg takmičenja planete posle Svetskog Kupa, Lolovićevoj je najveći uspeh u karijeri.

Lolovićeva je osvojila i 60 bodova u Evropa kupu u kome je trenutno peta u ukupnom plasmanu. Takmičarka SCG je osvojila i rekordnih 11,15 FIS bodova, koji će joj na narednoj rang listi Svetske skijaške federacije doneti plasman među 60 najboljih veleslalomašica na planeti.

"Zadovoljnija sam plasmanom nego vožnjom, narocito drugom. Na prvoj stazi ostvarila sam četvrti rezultat i verovala da će druga biti još bolja. Ipak, dve-tri sitne greške odnele su nekoliko desetinki, ali, kad se sve sabere nije toliko loše", istakla je Lolovićeva.

Jelena Lolović će već u sredu voziti drugi veleslalom Evropa Kupa, ponovo u Alegiju.

"Pokušacu i u sredu da osvojim neko od prva tri mesta, a onda sledi i slalom u četvrtak", dodala je Lolovićeva.

Trener Jelene Lolović na trkama u Italiji Marko Đorđević ocenio je da su predstojeće dve trke u Alegiju prava prilika da skijašica SCG zaradi još FIS bodova.

"Jelena je prikazala sjajnu prvu vožnju i nešto slabiju drugu. Pobedila je nekoliko devojaka, koje već imaju bodove u Svetskom kupu i to je odlična najava pred nastavak sezone. Imamo još dve trke u Alegiju i mislim da je ovo prava prilika da se poprave FIS bodovi", rekao je Đorđević.

_________________
I C E M A N
 
djokili
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 44

Datum registracije: 31 Jan 2005
Poruke: 517
Mesto: Krusevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 17, 2005 9:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SCG nikada nece imati dobre i vrhunske skijase jer nema dobre trenere, a i veoma je skup ovaj individualni sport!!! Mad
 
ivanadanijela
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 19 Dec 2005
Poruke: 179
Mesto: Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 20, 2005 3:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

skijanje je super! kopaonik je moje omiljeno mesto,dodushe bila sam samo na jahorini i na Kopu...Predivna je i Jahorina...Ali nashi ski centri su smeshni po zicarama i duzinama staza od onih u svetu... Sad
 
Aca 85
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 29 Dec 2005
Poruke: 72
Mesto: Karaburma

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 31, 2005 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moje je mislenje da treba vise da se ukaze u skijanje zato sato nem se polako raspada kosarka a fudbal je vec mrtav .

_________________
Volim rodnu grudu jer takav je red,nikad ne zaboravi ko ti je bio DJED . Lepo nam je reko Sveti Sava : Samo Sloga Srbina Spasava .
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 19, 2006 10:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Niko nije napravio ovu temu, o ovo dvoje fenomena, naročito janici, koja je juče osvojila petu medalju na Olimpijskim igrama i time postala najuspješnija skijašica u istoriji Olimpijade, a Ivica je osvojio srebro u konbinaciji pre par dana i time ispunio svoju najveću želju, osvojiti medalju na Olimpijadi.

Edit by Jugovic:
Premestio sam ti tvoju poruku ovamo, i ne treba za svakog skijasa posebna tema, kad ovde moze da se vodi debata! Wink
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 19, 2006 5:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Janica Kostelić



Janica Kostelić rođena je 5. siječnja nedaleke 1982. godine u Zagrebu, u obitelji sportaša.

Od najranijih dana mala Janica stjecala je iskustva na snijegu i kako je rasla, bilo je očito da je rođena da postane pobjednicom.

U dječjim natjecanjima osvojila je faktički sve moguće nagrade, a što je posebno impresivno, u svojoj zadnjoj sezoni (1996/97., op.a.) osvojila je i Topolino i Pinocchio - dva najvažnija natjecanja u dječjim uzrastu, i to u slalomu i veleslalomu, pobijedivši doslovce u svim utrkama koje je započela, slovom i brojkom, u njih 22 (!).

Slijedili su novi izazovi, trebalo je prijeći u višu kategoriju i suočiti se sa nešto žešćom konkurencijom na FIS utrkama.

Janica svoju prvu pobjedu ostvaruje startavši kao 83. u devetoj utrci na super G natjecanju u Gerlitzenu. Te je sezone debitirala i na ZOI u Naganu gdje je sa 16 godina bila najmlađa alpska skijašica te osvojila osmo mjesto u kombinaciji.

I naposlijetku - veliko natjecanje. Svjetski kup u sezoni 1998/99., sa njenih 16 godina. Čim su pravila to dopustila, Janica se upustila u borbu sa gigantima.

Prvo veće iznenađenje i pozornost na sebe Janica je skrenula četvrtim mjestom na veleslalomu u Park Cityju. Sve su novine brujale o čudu iz Hrvatske, a samo dva dana kasnije popela se na svoj prvi podij u Svjetskom kupu, na utrci slaloma.

Iako je to bilo malo i nerealno očekivati, na Svjetskom prvenstvu te godine nije bilo baš uspjeha jer je zbog neiskustva ipak podlegla pritiscima i medijskoj izloženosti.

No, u sezoni 1999/2000. Janica više nije bila iznenađenje, sad su već postojala i određena očekivanja.

I Janica ih je ostvarila u Serre Chevalieru u svojoj prvoj slalomskoj pobjedi ostavivši Trine Bakke iza sebe za sekundu i 78 stotinki sekunde (!).

U Sestriereu nekoliko dana kasnije opet slavi pobijedivši suparnice za više od sekunde. I sve to sa 17 godina.

No, tada slijedi i žalosna epizoda u St. Moritzu i teška ozljeda 4 ligamenta desnog koljena, sa nejasnom budućnosti u koju povjerenje nisu ulijevali čak niti najoptimističnije prognoze niti Janičini liječnici, sa upitnim nastavkom aktivne skijaške karijere.

Vrativši se utrkama u sezoni 2000/01. Janica je ipak pokazala karakter i ljubav prema skijanju. Pobijedila je sve skupa 10 puta i pokazala da se pobjednica opet vratila.

Završnica je bila posebno dramatična, a u žestokom okršaju sa Renate Götschl Janica je ipak dohvatila veliki Kristalni globus.

Na žalost, potom opet nije bilo sreće sa ozljedama. U sezoni 2001/02. Janica je propustila prvi dio Svjetskog kupa zbog ozljeda. Bilo je izvjesno da će teško moći obraniti titulu ukupne pobjednice Svjetskog kupa.

Na utrci u Val d´Iseru pala je i ozlijedila se. Taj pad i ozljeda ostavili su traga na njenom skijanju u sljedećim mjesecima. Prvi put stala je na pobjednički podij za kombinaciju u Sallbachu osvojivši 2. mjesto i kasnije u slalomu u Berchtesgadenu osvojivši 3. mjesto.

Janica se oporavila tek neznatno prije ZOI u Salt Lake Cityju i budući da nije imala kontinuiteta, tamo je nisu baš označili kao velikog favorita, riskiravši Svjetski kup kako bi što spremnija stigla na ZOI.

Pripremljena, motivirana i odmorena Janica ipak propušta utrku spusta i priprema se za kombinacijsku utrku.

I uzima prvu medalju u povijesti za Hrvatsku na ZOI i to izvrsno odvezenim kombinacijskim utrkama.

Puna samopouzdanja Janica osvaja potom još zlato u slalomu, zlato u veleslalomu i srebro u super G-u. Četiri olimpijske medalje na jednim Igrama! Nikad prije viđeno, a teško će bilo tko to i dostići.

Nakon povratka iz Salt Lake Cityja, puna samopouzdanja Janica je osvojila slalomsku utrku na finalu Svjetskoga kupa u Flachauu (Austrija), završivši time sezonu 2001/02. na najbolji mogući način. Bila je to sezona koju će Janica i cijeli svijet pamtiti zauvijek!

Sezona puna velikih uspjeha i sjajnih odličja koja su Janicu svrstala medu svjetske sportaše koji su najviše puta osvajali medalje. Time je definitivno postala i hrvatskom sportašicom s najviše pobjeda.


Sezona 2002/03. bila je potom sezona novih inspiracija i motivacija, pogotovo nakon operacije slijepog crijeva i odgađanja početka treninga za mjeseca dana.

Janica se više, brže i bolje pripremala za sezonu 2002/03. Njena prva velika pobjeda sezone zbila se na američkom snijegu u Park Cityju (SAD). To joj je dalo još inspiracije.

Napravila je opet veliki niz pobjeda i pobjedničkih postolja. U Lenzerheideu je imala dvije pobjede u utrkama slaloma i kombinacije. Kalendarsku godinu završila je još jednom slalomskom pobjedom u Semmeringu. Janica je zadržala svoju sveukupnu vodeću poziciju u Svjetskom kupu kroz cijelu sezonu.

St. Moritz i Svjetsko prvenstvo u alpskom skijanju bili su potom nova inspiracija za Janicu. Sa puno više iskustva i sigurnosti Janica je pobijedila u kombinaciji i slalomskoj utrci.

Još jednom svjetske prvake u slalomu, Janicu i njenog brata Ivicu, zajedno sa cjelokupnom reprezentacijom, dočekale su tisuće Zagrepčana.
I opet za kraj još - još jedan veliki Kristalni globus!

Rekapitulacija dosadašnje karijere Janice Kostelić naprosto je impozantna: 19 pobjeda u Svjetskom kupu, 16 u slalomu i 3 u kombinaciji, 29 pobjedničkih postolja, 3 zlatne medalje i jedna srebrna sa ZOI i dva zlata sa Svjetskih prvenstava, dva puta ukupna pobjednica Svjetskog kupa, dva puta mali Kristalni globus u slalomu.

Pred Janicom su još mnoge pobjede i trofeji. Prije svega, želimo joj puno zdravlja, a i samim time će stići još mnoge pobjede. Jedna za drugom, jedna po jedna.... A priča još nije doživjela niti kulminaciju, sa tek 23 godine, imamo temelja očekivati još pokoju medalju i naslov.

izvor: http://www.skijanje.hr

Sta da se kaze... mislim da je ona najtrofejnija i najuspesnija hrvatska sportasica uopste. Juce je osvojila 5. zlatnu medalju na ZOI a tek ima 23 godine, i moze jos da se takmice na 2 ZOI (tad ce biti 31), tako da ima jos prostora za jos koju medalju! Wink
Njen brat Ivica je pre neki dan osvojio srebrnu medalju u kombinaciji, i moze se slobodno reci da hrvati ima sa cime da se ponose! Wink
 
brynh
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 07 Mar 2005
Poruke: 142
Mesto: Pozega & Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 21, 2006 12:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

xxx89 je napisao/la sledeće:
ali srbija ima planine za to i moglo se nesto napravit


Moze imati sve sto treba, ali nikada nece imati Janicu Kostelić ili nekoga boljega... Austrija, Švedska, Italija, Francuska itd... imaju odlične uvjete za skijanje, pa vidite valjda iz priloženog da nije sve u skijalištima i novcu, potrebno je puno puno rada.. Janica to što je postigla nije postigla slučajno, puno su se ona i Ivica mučili da bi dogurali tako visoko i svaka im čast zbog toga!

Pozdrav!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Skijanje u SCG i ex-YU... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon