www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Visual Studio .NET \visualbasic DA ili NE ?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~
::  
Autor Poruka
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 06, 2005 8:59 am    Naslov poruke: Visual Studio .NET \visualbasic DA ili NE ? Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav svima,

Neznam dali ima nekog ko se bavio ovom platformom za programiranje?

Ono shto sam zeleo da pitam ovom temom dali treba pocinjati uciti Visual Basic
ili C#(csharp)?

I dali neko ima slucajno ceo program na disku(cd-dvd)
Microsoft Visual Studio 2005 (enterprize ili profesional) da mi poshalje ?
***(moze i na e-mail)***
Pa ako je ovakva tema vec otvorena,ja se izvinjavam ali stvarno sam morao da pitam....

Hvala


 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 06, 2005 3:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako bas imas zelju da naucis neki programski jezik, preporucujem C/C++ ... a ako hoces ono samo kao malo da se zezas, onda VB/C# ...

Probelm kod ovih jezika je to sto im treba sto sranja (tipa MS .Net framework) da bi radili, tako da ne mozes da napravis neki malo programcic i da on radi na svim verzijama Windows-a, bez dodatnih biblioteka i framework-a...

_________________
 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 07, 2005 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala ti na ovome,ali

zar WinXP SP2 nema u sebi framework, i zar to nije buducnost programiranja ....(prema tvrdnjama microsoft-a).... "Sve buduce verzije windows operativnih systema imace kao sastavni deo .NET framework.....bla bla".... "i programerima nece biti potrebno da uz svoje aplikacije dostaljaju "framework distribucioni paket" jer ce ga operativni sistemi vec imati"....

Tako su oni neshto rekli pa zato me interesuje kolike su shanse da ce se stvarno dogoditi,
i da ce kod moci da bude tezak ....kao u nekim drugim jezicima "od 75 kb pa nadalje.."

I citao sam "Mislite u C++" , i "VB.NET Biblija" i primetio sam da mi je mnogo lakshe da bilo
shta razumem i napavim u VB.net nego u C++...mislim na primere.....

Dali se ti bavish programiranjem @Zoran_Karavla..?

I dali neko ima na (cd-dvd)ROM-u VIsual Studio .Net 2003 da mi poshalje???

Hvala
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 08, 2005 1:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Please, treba mi informacija: da li se Visual Basic 6.0 Professional moze natji na netu 4 free download & gde? Unapred thanx, Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 08, 2005 1:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo da razjasnimo nesto: Piraterija je zabranjena. Ako neko ima ono sto vama treba moze jedino da vas kontaktira putem privatnih poruka ili vaseg mail-a, razmena linkova do piratskih softvera na ovom sajtu je strogo zabranjena!


@Azazelo
Pa sad te MS-ove tvrdnje ja necu da komentarisem, to sam proceni dal ce to bas tako lako sve ici i raditi... a sto se tice VB-a i C++ , naravno da je VB laksi ... basic je basic... ali je C mocniji, pruza vece mogucnosti... s tim naravno i tezi...

Inace, da, bavim se (doduse manje nego sto sam pre) programiranjem. Od kako sam poceo, koristio sam VB... pokusao sam kasnije da predjem na neki drugi jezik (Delphi, C++ / .NET) Ali mi nije uspelo Smile ... koristim VB6 jos uvek, i ne planiram da prelazim na .Net jer mi nije bas ostavio neki utisak... spor je, mnogo je drugacije koncipiran i bukvalno moras od pocetka da ga ucis bez obzira sto si znao VB6 ... i ne znam da li program radjenom u VB.net radi bez framework-a na SP2, ali znam da na SP1 i obicnom XP-u ne radi. Eto toliko o tome... Smile

_________________
 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 08, 2005 2:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Zoran_Karavla

Neznam koli ko si upucen trenutno u .NET platformu,ali VB.net je Kompletno nov jezik koji je objektno orjentisan,i veoma mocan kao i sam c ali zadrzao je osnovu vb jednostavnosti koda
a prelazak sa vb na .net i nije tako tezak samo je par kljucnih reci izbaceno i mozda ima 20 novih koje su "Multi Jezicke".Evo trenuno se odrzava neko takmcenje za progamiranje u Visual Studiu za LINUX
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 08, 2005 8:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma nemam vise ambicija da ucim nista novo sto se tice programiranja, sto znam-znam, a i to retko koristim Smile

_________________
 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 09, 2005 1:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
....nemam vise ambicija da ucim nista novo...
Godine: 19
Question
Ali dobro..... Exclamation

Nego dali na ovom forumu postoji josh koji korisnik koji se bavi programiranjen?
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 09, 2005 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao sto rekoh, ne interesuje me vise toliko programiranje... bolje mi ide web dizajn...

_________________
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 14, 2005 1:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima, ali mu nestaju postovi... Sad

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
himzo
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2005
Poruke: 1390
Mesto: Vojvoda Stepa

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 13, 2005 10:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote="Azazelo"]
Citat:
Nego dali na ovom forumu postoji josh koji korisnik koji se bavi programiranjen?


Ja se bavim programiranjem od svoje 9,10-te godine. Sto se tice tvojih pitanja mislim da je VB mnogo laksi za ucenje. Ne slazem se sa misljenjem da postoje ozbiljni i prog. jezici za zezanje. Svaki programski jezik je maksimalno ozbiljan i predstavlja mocan alat ako znas pravilno da ga upotrebis.

Iskreno, ne znam koliko si iskustva do sada imao sa programiranjem. Ali ako zelis zaista nesto da naucis preporucujem ti Delphi (ver.7 je najbolja za ucenje). Ako nemas iskustva na nekom drugom programskom jeziku onda C zaobidji u sirokom luku. Jako je tesko kao novajlija u programiranju uciti C (ili neki C klon), kod je dosta nepregledan i tesko se otklanjaju greske. Moram priznati da delphijev debuger mnogo bolje radi a kompajleri su briblizno isti.

Nikada nemoj da poverujes da je C bolji od Delphija. Mozda je i losiji a u najgoru ruku su podjednaki... Ovo ti govorim iz ugla programera koji ima iskustva na mnogo razlicitih programskih jezika...

Pozdrav!
 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 19, 2005 2:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@himzo
Hvala na savetu.....

U medjuvremenu sam poceo da izuzetno dobro napredujem u Microsoft Visual Basic . net Platformi i ide mi lepo.......

Pa mozda malo kasnije predjem na C ....... ili Delphi ....... Zato shto je snaga .NETFRAMEWORK-a mnogo velika .....ali mi se nesvidja negova zavisnost ...tako da je moja aplikacija prilicno ogranicena ......
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~ -> Visual Studio .NET \visualbasic DA ili NE ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon