www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Saveti za kosu
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 16, 2006 3:32 pm    Naslov poruke: Saveti za kosu Na vrh strane Na dno strane

koji koristiti da vasa kosa dobije adekvata sjaj,vase preporuke su?

 
schmekerica
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 546

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 16, 2006 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja koristim od gliss kur, repair spray za kosu i stvarno imam predivnu kosu, kad je osušim i izpeglam...

_________________
fuck the cola, fuck the pizza all i need is schljivovitza!! Smile)))))))
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 9:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni najvise prijaju kapi ALFAPARF, mislim da nema bolje

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
merymca
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 47

Datum registracije: 28 Jun 2005
Poruke: 1249
Mesto: da mi je u 'PUSTINJU'

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 9:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

serum za kosu,i sprej za sjaj kose............
 
curica84
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 131
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 2:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najbolji preparati su bed head, ubedljivo , ja koristim i sampon i regenerator, pluis za sjaj kose shine junki:) extraaaaaaaa
 
kissuzana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 58

Datum registracije: 30 Maj 2006
Poruke: 200
Mesto: nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 10:20 pm    Naslov poruke: pozdrav Na vrh strane Na dno strane

Serum za kosu,cini cuda.

_________________
ja sam suzana , a ti??????
 
Re-Aleksa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 138

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 10:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Serum za kosu, Loreall

_________________
Aleksa
 
goksiii
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 6

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 20, 2006 5:27 pm    Naslov poruke: sjaj Na vrh strane Na dno strane

ja koristim uljani gel !!!!!!!!!!!!
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 23, 2006 2:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja koristim kerastase, blagi lak i sjaj za kosu u jednom (orange line).......koristim ga vec 2 godine i povremeno probam nesto drugo, ali mi je samo kerastase uvek dobar........sjaj je super, bez masnoce i tezine na kosi.......

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 11:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NEGA KOSE

Šta učiniti da bi kosa imala prekrasan sjaj i izgled kao iz reklama za šampone? Za početak je potrebna redovna, pravilna i stručna nega. Nega kose je mnogo složeniji proces nego što se misli. Raznovrsnim biljnim ili voćnim preparatima, vitaminskim kurama, maskama na bazi morskih algi te novijim aromaterapijskim tretmanima znatno možeš poboljšati strukturu svoje kose. Iako se u trgovinama može pronaći bezbroj raznovrsnih preparata za njegu kose, prije izbora adekvatnog sredstva bilo bi se dobro posavetovati sa stručnom osobom.

Nakon šamponiranja ne zaboravite staviti regenerator

Koji su znakovi za uzbunu? Cvetanje kose, lomljiva kosa, kosa bez sjaja, bez volumena, čak i opadanje, osim ako nije reč o problemu medicinskog tipa. U tom biste se slučaju svakako trebali posavetovati s lekarom. Kosu pre svega treba redovno skraćivati, negovati, a posebno upotrebom izbeljivača - potrebnog za farbanje kose kao i za izradu raznovrsnih pramenova - vrlo se često javljaju mnogi od ovih problema.

Klasični pakunzi mogu trenutno oporaviti hrapavu površinu vlasi, nastalu usled podizanja ljuskica na njenom omotaču, ali unutarnji deo, tj. srž kose potrebno je dugotrajno tretirati vitaminskim kurama i zasad još nedovoljno poznatim aromaterapijskim tretmanima, pomoću aromatičnih ulja.
Aromatična ulja pomažu i kod raznovrsnih problema vlasišta.
Ovisno o tipu kose i problemu koji imate, biraju se i ulja - jasmin, ruzmarin, eukaliptus, čajevac, ružino drvo, naranča, limun. Ulja se stavljaju kao dodatak u raznovrsne podloge - ovisno o tome što želite postići. Najčešća podloga je šampon, ali mogu biti i gelovi i raznovrsni tekući učvrščivači.

Važna napomena: Samo pravilnom uporabom sredstava za negu kose možemo postići željeni učinak.
U suprotnom, usled nepravilnog nanošenje prevelike količine regenerativnih sredstava, kosa postaje neposlušno sluzava - neukrotiva. Isto tako aromatična ulja, inače vrlo lekovita i zdrava, nepravilnim korišcenjem kosu mogu učiniti masnom i nemogućom za oblikovanje.

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 11:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PRIRODNA NJEGA KOSE

Mnogo je načina za njegu kose, no svakako je uputno više pažnje posvetiti prirodnoj njezi. Kosa je često odraz zdravlja čitava organizma, a sama nam priroda često daje mnogo sredstava za prirodnu njegu kose. Svakako isprobajte!

Ispiranje masne kose
Za ispiranje masne kose može se upotrijebiti voda kojoj smo dodali pola čaše koprivinog ekstrakta. Izrađuje se na sljedeći način: u 1 litru najjače rakije (ili litru 70-postotnog alkohola) doda se 1/4 kg opranog i razlomljenog koprivinog korijenja, u kojem stoji osam dana.

Njega suhe kose
Suha kosa koja se lomi – poslije pranja potrebno ju je osušiti (po mogućnosti prirodnim putem), a nakon toga dobro istrljati mješavinom alkohola i ulja (200 g 70-postotnog alkohola i 10 grama bademovog ulja). Pozor: mješavina se utrljava u kosu, a ne u tjeme.


Svakodnevno češljanje daje sjaj
Da biste dobili toliko željeni sjaj u kosi, potrebno ju je četkati pet minuta svako jutro i svaku večer, a četka se u svim pravcima. Dobro je četkati kosu i zbog peruti, koja se na taj način iščetkava.

Perut
Osim šampona protiv peruti, kojih danas na tržištu ima zaista velika količina, evo jednog prirodnog načina koji pomaže u borbi s tim ružnim problemom. Jedan ili dva dana prije pranja kose tjeme je potrebno natrljati salicilnim uljem (100 grama ricinusova ulja sa 10 grama salicila).

Trlja se koža glave, ne kosa: kosa se raščešlja i nakon toga se vatom namočenom u otopinu maže glava. Otopina bi trebala ostati na glavi cijelu noć.

Prirodni pakung
Danas na tržištu postoji zaista široka ponuda regeneratora, pakunga, maski, ampula koji štite i obnavljaju kosu vraćajući joj punoću i sjaj. Mnoga od njih su zaista uspješna u izvršenju zadaće. No, postoji i prirodan način da se očuva sjajna i zdrava kosa.

Evo i jednog recepta za pakung koji provjereno pali: Prije nego krenete prati kosu, smiješajte u posudici jedan žumanjak s maslinovim i malo čičkovog ulja. Dodajte malo meda i suhog pivskog kvasca. Mješavinu rasporedite i utrljajte po cijeloj kosi, zatim umotajte glavu najlonskom vrećicom i ostavite minimalno pola sata. Nakon toga operite kosu i ponovite postupak minimalno jedanput tjedno.

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
beba2006
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2005
Poruke: 186

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 8:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja ne koristim ni jedan
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Saveti za kosu Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon