www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Laz....
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 30, 2006 2:00 am    Naslov poruke: Re: Laz.... Na vrh strane Na dno strane

ksantipa je napisao/la sledeće:
Sta mislite o osobama koje se "lazno" prestavljaju i izmisljaju po netu ? Sto ih to tera da lazu ? Koji je njihov cilj i zasto to uopste rade ? Mozete li ih razumeti?


To su uglavnom osobe koje su nezadovoljne u svom "stvarnom" zivotu, osobe koje bi volele da su "neko drugi", osobe sa kompleksima nekim koje na taj nacin lece i nalaze za shodno da na netu mogu biti ono sto nisu a zele da budu, i predstavljaju se onako kako bi voleli da ih ljudi vide, a misle da to prolazi zato sto ih niko ne zna, jednostavno lece na taj nacin neka svoja nezadovoljstva iz stvarnog zivota. Licno ne razumem to jer nisam taj slucaj i nemam potrebu da to radim. Ja sam sam takva kakva sam, pisem ono sto mislim, ono sto jesam, zadovoljna svojim zivotom, zivim normalno, imam svoje mane i vrline, uspehe i neuspehe, uspone i padove i kome se svidja-svidja, kome ne-sta me briga i u zivotu stvarnom a kamoli na netu i forumu. Forum mi sluzi za druzenje i razmenu misljenja kada nemam sta drugo da radim izmedju svojih obaveza i privatnog zivota, pa samim tim ne mogu da udjem u glavu onih koji "zive na netu" i to uzivljeni u neke lazne uloge. Mene nekoliko ljudi meni jako dragih sa ovog foruma poznaju i licno, druzimo se, dobri smo prijatelji, pijemo kafe, izlazimo, decko mi je takodje clan ovde, tako da ovo sto sam rekla oni znaju sigurno da je istina, kao sto i ja znam za njih. E sada od kad sam na domacem, posebno sto sam bila i moderator imala sam prilike da zaista procitam svasta i mnogo puta primetila ovu pojavu "laznog predstavljanja" koje je nekada toliko evidentno da se zapitam sta ih tera na to, i pitam se kako im nije glupo da toliko pricaju "naucno fantasticne price" ali ne znam... Confused Ko ce takvim ljudima da udje u glavu Rolling Eyes Mada...ja licno na to ne obracam paznju, neka svako prica ono sto zeli, i ako im je tako lakse i lepse i ako im to pomaze da se izbore sa svojim frustracijama i kompleksima iz realnog zivota...neka ih..sta cu im ja... Wink



_________________
 
WaNjIcA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 27 Jun 2006
Poruke: 77
Mesto: vicenza

italy.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 30, 2006 9:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogi ljudi laz gledaju kao najgoru stvar na svetu, najgore sto jedna osoba ti moze uciniti jeste da te laze...Mnogi kazu "Sve mogu oprostiti i razumeti ali laz nikada" za mene je to jedna velika LAZ...
Vasi roditelji kada ste bili mali lagali su vas da Deda Mraz postoji niko od vas ih nije prestao voleti zbog toga ali oni su vas lagali zar ne?
Kada je rec o chatu ovde mogu da razumem osobe koje se lazno predstavljaju salju tudje slike pricaju da je njihov zivot savrsen ili da je pakao...Jer ovo je nasa virtualna stvarnost ovo je kako mi zamisljamo da jeste nesto sto u stvarnom zivotu nebismo mogli ne verujem da je iko od nas koji se ovde nalazi zadovoljan svojim stvarnim zovotom da ima srece u svemu da ima puno drustva i da mu nista ne fali jer da je tako zasto bi gubio vreme ovde kada ima mnogo sto sta bolje da radi u STVARNOM zivotu!!!
Pricam to iz iskustva ponekad je lakse lagati nego reci istinu jer po nekad istina zna vise da zaboli nego laz...
Ja nisam nimalo savrsena nemam srece u ljubavi ni u drugarstvu
mnogi mi kazu ahh ti zivis u italiji sta zelis vise od zivota puno para drustva i provoda koliko zelis
Epa nije tako...
Para nemam, imam samo jednu drugaricu i ona prestaje polako da se druzi samnom i nigde ne izlazim
Imam viska kilograma zbog kojih me momci izbegavaju...
Dosla sam na chat jer sam se osecala usamljeno mislivsi da cu naci nekog ko ce me razumeti i voleti za ono sto jesam ali sam se prevarila...
I onda sam pocela da se predstavljam kao druga osoba
predstavljala sam se onakva kakva sam i ja sama htela da budem a to je slaba i lepa devojka koja moze da ima sve drustvo decka i srecu
Ali kada sam to dobila kada sam nasla decka koji se zaljubio u mene tj u moje reci moja slova meni je bilo zao jer sam stvarno bila uverena da on voli ne devojku koju sam ja izmislila vec onu PRAVU mene
Srce me je bolelo dok nisam resila da mu to kazem
da mu se izvinim i da mu kazem kakva sam stvarno jedino sto se menja od svega toga jeste moj izgled nista drugo
Mislite li da mi je oprostio sto sam mu rekla da sam slaba a ne da sam debela?
Nije
Tada sam videla da je on bio previse oslepljen devojkom koja je bila savrsenog izgleda ne razmisljajuci o dusi osobe...
Posle toga trebalo mi je puno vremena da se oporavim pocela sam ponovo ici na chat
Ali sada sam pocela da se svetim svima kada osetim da im nesto znacim ja ucinim to da ih sto vise povredim
svasta sam radila samo zato sto me je jedna osoba duboko povredila i to me jos uvek boli...
To sam sve radila dok nije naisla jedna mnogo dobra osoba koja me je zavolela za ono sto jesam koga nije bilo briga kakav je moj spoljasnji izgled vec kakva moja dusa njemu sam zahvalna na svemu sto cini za mene i uvek cu ga pamtiti jer je jedini koji mnogo vredi i koji zasluzuje samo ono najbolje...
Zato nemojte osudjivati previse ljude koji lazu jer znajte da postoji veliki razlog tome iz iskustva vam pricam to zna mnogo da boli kada neko ne prihvata tvoje drugarstvo samo zato sto nisi savrsenog izgleda ne gledajuci uopste ono sto imas u sebi....

_________________
Prodao si moje snove, zeleo si neke nove, kazu nisi za mene...Ko da srce nebi htelo kad bi samo jednom smelo tebe da zaboravi pa ce pre da oprosti
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 30, 2006 9:47 pm    Naslov poruke: Re: hello Na vrh strane Na dno strane

RunnerSG je napisao/la sledeće:
Vetovatno nemaju samopouzdanje... Voleli bi da se predstave samo u lepsem svetlu, a naravno nisi takvi... Verovatno zele da budu extra... a nisu to


Khm, pa pazi mozda oni i jesu extra takvi kakvi jesu za nekoga. Mislim svako od nas ima razlicite prijatelje. Mozda nekom ne bi smetalo to sto jesu samo kad ne bi lagali...
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 01, 2006 7:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa i ja sam lagala, dali imas decka... Imam
Koliko ste zajedno... toliko
Samo da mi se skine sa ledjima dovoljno je
Inace ne volim da lazem i nevolim kada neko laze
 
LaNa83
rizmalovo srculence
rizmalovo srculence



Godine: 40

Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 4308
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 04, 2006 3:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Laz je nesto od cega mi se zeludac prevrce..mislim da cak i najmanja laz vodi ka vecoj i tako...zacarani krug...To sto se neko predstavlja ovako ili onako njegova stvar-mislim da se na kraju sve svede na jedno-a to je istina...u to sam ubedjena...Davati laznu sliku o sebi je samo izraz nezadovoljstva sopstvenim zivotom i pomisao da cete mozda nekog time impresionirati..ali posle odredjenog perioda sve se sazna....i sta mislite kakvu li ce tek tada sliku imati ljudi o onom koji se lazno prestavlja..kazi istinu odmah i znaces od pocetka na cemu si..neces zamajavati ni sebe ni ostale...
 
mala_plava_18
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Nov 2005
Poruke: 292

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 04, 2006 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne mrzim takve osobe,to nikad ne bih mogla RECI.Da mrzim osobu koju i ne poznajem,koja se virtualno prestavlja pod drugim imenom i slicno.Jadno mi je kad cujem to o mrznji.To je stvar tih ljudi i nemam ja s tim nista.Uostalom ima ljudi koji dodju na net samo radi zezanja,neki dodju radi poznastva,a neki radi pjesama...razlozi su razliciti,tako da ne osudjujem nikog.Ipak ovo je net,ima svakvih ljudi,prema tome ne osudjujem nekoga ukoliko ne zeli reci svoje pravo ime ili neke osobne podatke,smatram da je to odluka pojedinca koji dodje na net.
 
JVilkoks
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2004
Poruke: 163

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 06, 2006 2:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmh, ljudi koji su puni kompleksa imaju potrebu da se pokazu/ prikazu u nekom drugom svijetlu. Ovo je za njih neki novi svijet, koji sami stvaraju, u kom su najbolji, najljepsi, ... Pojma nemam. Psihicke je prirode, zasigurno.
 
MERLINKA-PG
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 09 Jul 2006
Poruke: 276
Mesto: ...znam za jedan grad gde si wecno mlad....

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 09, 2006 1:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aj obicne,sitne,male lazi i sxwatam... ipak toga mora biti Smile

Ali kada neko bolesno,kao jedna cura koju znam laze po gradu da ima rodjenog brata koji radi kao direktor u nekoj firmi a brata nema uopste wec 2 sestre ... e kada sam cula to smijala sam se sigurno pola sata bez prestanka... Joj bolesnix li ljudi... iNace laz mrzim najwise... i dwolicnost...
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 09, 2006 2:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Laz ? Sta to bese definicija lazi ?

Za mene recimo laz je cisto apsurdna rech .. za mene je laz gledano recheno samo glupost osobe koja to rekla, uradila ili sta li vec god ..
Takodje za mene je laz odraz osobe da toj drugoj osobi ne moze da pogleda u lice ili pak da joj kaze nesto sto se zove istina

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
MERLINKA-PG
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 09 Jul 2006
Poruke: 276
Mesto: ...znam za jedan grad gde si wecno mlad....

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 09, 2006 12:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prema savwemenim sxwatanjima laz je saswim normalna pojawa.
Nesto saswim prirodno. I svi lazu.
Bukwalno swako swakoga dana izgowori po neku laz.
Ona je postala toliko uobicajena, da wise niko ni ne obraca paznju na nju, a najmanje oni koji bi trebalo to da cine.
To su oni koji je i izgowaraju. Da li su neki saswim minorni interesi wredni njenog izgowaranja????
Izgleda da jesu, jer su generacije tako odgajane da je ne sxwataju kao nesto lose, kao neistinu, wec da je smatraju saswim legalnim sredstwom za postizanje ciljewa i ispunjawanje interesa !!!!

_________________
----OWO JE SWET ZA PAMETNIJE,OWO JE PUT ZA NEKE XRABRIJE....----
 
popkatapetl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 168

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 09, 2006 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verovatno se i njima samima ta laz vise dopada od svoje istine ,pa na neki nacin pokusavaju da slazu i sebe ,tj.da uvere i sebe u to,a sve u cilju da bi njima bilo nekako lakse ,jer drugacije ne moze
 
Djole_BG
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 700
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 10, 2006 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to su kompleksasi!!! to su ljudi koji nemaju samopouzdanja, stide se , zele da se idealizuju.... To je moje misljenje!!! ja nisam za to!!! budi ono sto jesi, i ljudi cete vise voleti!!!!

_________________
Cilj opravdava srestva !!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Laz.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 4 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon