www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako podesiti bootloder posle instaliranja Linuxa?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~
::  
Autor Poruka
ressko
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 12 Jan 2006
Poruke: 65
Mesto: New Pazar

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 2:49 am    Naslov poruke: Kako podesiti bootloder posle instaliranja Linuxa? Na vrh strane Na dno strane

Instalirao sam linux(ubuntu) a vec sam imao windows.Sad kad palim kompijuter mogu da izaberem linux ili windows i imam 10 sec da izaberem.Moze li neko da mi kaze kako da na tu listu prvo stavim Windows a posle linux.Probao sam sa msconfig ali nece UP i Down su sive boje ne mogu da se ukljuce.TNx



[Edit by Zoran_Karavla: Teme sa naslovima tipa: Hitno, Pomoć, Problem, Da li i slične, treba maksimalno izbegavati! Naslov teme mora da odgovara njenom sadržaju i da ga barem delimicno opisuje. Konsultujte se sa Pravilnik-om.]



_________________
kroz cevovod ispod shahta plovi moja braon jahta
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 2:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta ti se startuje kao boot loader. Ako je onaj crni ekran (microsoftov boot loader) onda bi to moralo preko msconfig-a. Ako je Lilo ili GRUB onda je to linuxov boot loader pa moras iz linuxa da podesis to. Ajde pogledaj dal negde (a sigurno je da pise) pise koji ti je to boot loader pa napisi ovde da vidimo sta dalje Smile
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 5:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Linuxov bootloder se podesava iz samog linuxa, u zavisnosti koje graficko opkruzenja koristis (KDE, Gnome, itd...) i koj bootloader si odabrao (lilo, grub) nadji u podesavanjima sistema opcije pomocu kojih mozes da podesis bootloader. Ukoliko se ispostavi da si instalirao LILO, nakon podesavanja, moras u konzoli obavezno kao root da kucas lilo, inace neces moci ni u win ni u lin da udjes posle restarta.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~ -> Kako podesiti bootloder posle instaliranja Linuxa? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon