www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Skalpelom do željenog izgleda
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 10, 2004 9:05 pm    Naslov poruke: Skalpelom do željenog izgleda Na vrh strane Na dno strane

ESTETIKA NOVOG VEKA

Skalpelom do željenog izgleda

Novo stoleće i pun novčanik, može da vas učini onakvim kako želite - uz uslov da pretrpite i malo boli

Je li vam se ikad dogodilo da se ujutro probudite loše volje, smeta vam vrućina, muka vam je od pomisli na gradski saobraćaj, kosa odbija poslušnost i pojma nemate šta ćete obući? Na kraju nekako uspevate da se izvučete iz stana i putem na posao svratite u parfimeriju, tek kako biste jednim novim ružem ulepšali dan. Tamo vam prodavačica, oprezno, ali istovremeno vrlo ozbiljno i uverljivo, priča o jednoj novoj kremici protiv bora, koja ja malo skuplja, ali je izvrsna i u nekoliko dana čini čuda. Pogledate se u ogledalo, vadite kreditnu karticu i odmah kupujete noćnu i dnevnu kremu, onu za oko očiju, tonik, mleko, losion i sve šta treba da prestanete da se osećate kao iz veš mašine...
Sigurni smo da nema žene koja nije iskusila takvo raspoloženje, ali ovakve scene ostavićemo devedesetima. U novom veku slični se prizori odvijaju u ordinacijama estetskih hirurga i to, kako se čini, vrlo uspešno.

Kremice su prošlost

Umesto hidratantnih krema žene luduju za inekcijama ”face liftingom. Neke Kineskinje čak se odlučuju i na produženje stopala ili izmenu izgleda pupka!
Američko udruženje estetskih hirurga objavilo je podatak kako su se u proteklih pet godina plastične operacije gotovo utrostručile, a sve češće im se podvrgavaju i muškarci. Mnogi od njih, tvrde lekari, svoj put do hirurga započeli su posetom dermatologu zbog problematične kože. Kući su, umesto s kremama, otišli s dugačkim popisom problema na licu i vrstom korekcija zahvaljujući kojima bi njihova koža mogla ponovno da zablista. Novim metodama posebno su fascinirane žene koje ionako drže do sebe, no nikakvim kremama nisu uspevale da reše, na primer, kesice ispod očiju ili popucale kapilare na licu, koje ni najgušći puderi nisu prikrivali. Poseban su problem i sunčane pege, iako većina veruje kako su pegice zapravo deo ličnosti. Mnogi tvrde kako do posete dermatologu, to uopšte nisu smatrali nečim čime se treba zamarati. Drugim rečima, ono što se smatralo nečijom karakteristikom, sada postaje bolest.

Zavisnost od estetske hirurgije

Lekari su ranije uveravali kako ne treba da koristite lekove, a danas vas vode čak korak dalje i nežno, u rukavicama, savetuju da se prepustite veštim rukama estetskih hirurga. Vaš prevelik nos, premala usta, jako izražene jagodice ili isturena brada odjednom su postali znak za uzbunu. Ono što su nekad nazivali malim grudima, sada stručno zovu mikromastia! Tajna ne leži u tome da se malo popuni i osavremeni medicinski rečnik, već da nešto okarakterišemo kao bolest i da to možemo da lečimo.
Doduše i dalje ostaje večno pitanje kada i šta treba lečiti i koji je pravi pokazatelj bolesti. U slučajevima bolesti koje uzrokuju godine, ta se granica već pomakla na rane tridesete. Tako je jedan izdavač iz Los Anđelesa priznao da mu je, kada je imao 31 godinu, jedan lekar, na nekom dobrotvornom koktelu, rekao da ima lepe usnice, no da mu je gornja malo tanka. Dodao je da bi se taj problem, uz malo kolagena, tog momenta mogao rešiti. Izdavač se prvo nasmejao, a već kroz menjec dana bio je na prvom dogovoru, samo za nekoliko inekcija. Ali, takve stvari lako pređu u zavisnost, jaku poput one o cigaretama i skuplju od kokaina. Tridesetdvogodišnja ekonomistkinja ispričala je kako je, posle dva porođaja, odlično smršala, no nagomilano salo oko struka joj je ostalo. Nije to bilo pravo salo, nego koža koja je visila i davala utisak debljine. Na kraju je to odlučila da odstrani hirurškim putem, a rezultat joj se toliko svideo da je odmah ugovorila i operaciju korekcije grudi. Danas, poput pravih zavisnika, štedi novac za ”fejs liftomg. Već razmišlja o tome kako bi bilo sjajno da ukloni salo s nadlaktica. Jedna bolest tako se pretvorila u drugu, puno opasniju.

Zbog nezadovoljstva na sudu

Psiholozi ne mogu da se slože oko toga je li ona, zapravo, žrtva estetske hirurgije koja je imala nesreću da naiđe na dr Frankenštajna u modernom izdanju ili je samo nesretna osoba koja je našla srodnu dušu. Naime, sve više žena vrlo se teško nosi s idealima koje nameću masovni mediji. Slike fenomenalno visokih, supermršavih bombona idealnih proporcija s ustima kojima ne treba ”gloss, savršenim nosem i blještavo belim zubima, svakog su dana sve prisutniji. I, koliko god ih nastojimo da ignorišemo, tvrde sociolozi, u našoj podsvesti one su vrlo žive. Želimo da budemo visoke, izgladnjujemo se do besvesti i trošimo bogatstvo na anticelulitne tretmane. Svaki dan napravimo još jedan korak više, što nas na kraju dovede na sto estetskog hirurga. Kada više ništa ne pomaže, nož nam je zadnja uteha. I pre nego se snađete, izgledate poput nekog kroja, prepuni linija i linijica koje označavaju gde šta treba podići, smanjiti, povećati, ukloniti. Sve se može. I, naravno, svi koji su se jednom odlučili na takav zahvat, redovno odlaze stepenicu dalje. Ako su vaša usta sada lepo popunjena, želite da budu još veća i veća, sve dok ne počnete da ličite na ribu. Tek kada stvar izmakne kontroli, jasno vam je koliko ste pogrešili. Tada uglavnom pacijentkinje odluče da tuže lekara, zaboravljajući kako, barem većina, njih upozorava da oni nisu bogovi, te da sve ima svoje granice. No, u želji da izgledaju lepše, mlađe, poželjnije, mnoge žene to zaboravljaju sve dok ne bude prekasno.


Sta mislite o estetskoj hirurgiji??
Da li bi se usudili na tako nesto????



_________________
 
Darka
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 42

Datum registracije: 23 Jul 2004
Poruke: 2720
Mesto: tude-vude,kojekude

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 10, 2004 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmmmmmmmmm..ne volem..al ako neko bas ima nekakav kompleks koji ga bas muchi i kojeg se tim putem moze resiti nek uradi i to..Recimo ja imam malko klempave usi..i nemam kompleks neki posebno veliki..al cesto mastam o vezanoj kosi,pa pundjice i sl.I sve cesce razmisljam da odem na operaciju,koja je skroz jednostavna..samo jos da vidim da l je skupa..na to bih se usudila! Ostalo me ne zanima!

_________________


Ne mislim da mislim da ne mislim!!!!!!!

 
desdemona
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Avg 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 9:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nezadovoljstvo sobom i svojim tijelom se rijesava kod psihijatra, ne kod estetskog hirurga, to mi je najgluplja stvar na svijetu, fujjjjjjjjjjjjjjjjj
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 01, 2005 5:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se da je preterivanje u bilo cemu lose....ali osudjivati plasticnu hirurgiju za ljudsku nesigurnost i nezasitnost je totalno pogresno......ja sam imala hirurski zahvat kod "popravka" grudi......nakon dvoje dece to mi je bila zelja, jer je taj deo mene ostao jedini koji se nije vratio u prvobitno sanje.....to je sve sto sam napravila i to je jedino sto cu ikad napraviti, jer sam u sustini samouverena i jaka zena......

doktor kod kojeg sam ja bila zakazao je samnom dva termina.....na prvom je bilo savetovanje i dogovaranje....a drugi put razgovor o zasto i zato.....on na nikom ne operise ako nije siguran da je to samo estetski zahvat, a ne pokusaj lecenja dubljih problema.....

dakle, po mom misljenju, problem estetske hirurgije su doktori i kvazidoktori koji taj posao gledaju kroz $$$$$....i ne uzimaju u obzir celog pacijenta.....licno bih svakom preporucila da ako imaju nesto na sebi sto bi hteli da promene, da dobro razmisle zasto bi to hteli, i ako su razlozi za to dovoljno povrsni da to i naprave.....i da nikad ne postavljaju pitanje: "ima li jos nesto sto bi na mom mestu promenili...???"......jer ako to pitanje treba postaviti onda od svega treba odustati dok se sa sobom ne rasciste pravi razlozi za promenu....jer samo jedan je razlog zbog kog se treba usuditi na tako drastican korak, a taj razlog je samo ako jedna sitnica moze da osobu napravi srecnijom i samopouzdanijom.....ni zbog cega i ni zbog koga drugog........ Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
kolle the kid
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Sep 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 19, 2005 2:58 pm    Naslov poruke: estetska hirurgija Na vrh strane Na dno strane

Zdravo,
u cemu je zapravo problem? Ukoliko mi kreme, injekcije ili, pak, poneka estetska "intervencija" ucine sretnim, "za kaj pa ne!". Mislim, stavrno, mi se nismo pitali da li hocemo biti rodjeni ili ne. S toga imamo svako moralno pravo da ucinimo sve sa onim sto posedujemo.

Drugim recima, ucini sve sto te cini sretni po mogucnosti svojoj.

Pozdrav

_________________
"Zivot je nesto tuzno i uzaludno."
(Milan Kundera)
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 20, 2005 12:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je to nemoralno...skrnavljenje svog tela..uzas...
P.S mozda tako reagujem na ovu temu zato sto imam fobiju uopste od bolnice, doktore, krvi.....

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
kolle the kid
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Sep 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 22, 2005 1:45 pm    Naslov poruke: estetska hirurgija Na vrh strane Na dno strane

Hmm,
ne znam zasto bi to bilo nemoralno. Ti "intervenciju" cinis na sebi, dakle, niko drugi osim tebe i hirurga/kozmetricareke nije umesan. Druge ces samo usreciti svojim novim svezim likom, nikako suprotno. Dakle, o nikakvom skrnavljenju nema ni govora. Mi ovde govorimo kako se pribliziti Apolonu i Afroditi.

_________________
"Zivot je nesto tuzno i uzaludno."
(Milan Kundera)
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 22, 2005 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po meni u ovom sluchaju i vremenu kojem zivimo cilj apsolutno oravdava sredstva. da li je to ok ili ne, je vishe na pojedincu da sam odluchi.

kapiram zenu koja ima komplekse od malih grudi i podvrgne se operaciji da bi pre svega sama sebi bila onakovom kakva zeli. to je ok

ali nabacivati sise i polugola shetati na pisti ( pink ) da bi nekom menadzeru upala u oko ,itd.... je zalosno

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
Vestica
Banovan!

Freak Of Nature
Freak Of Nature



Godine: 38

Datum registracije: 13 Jan 2005
Poruke: 1770
Mesto: Nebo

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 23, 2005 5:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma kakav novi svezi lik...kome se ne svidja nek me ne gleda...jel tako?

_________________
~ I took their smiles & I made them mine, I sold my soul just to hide the light and now I see what I really am, a thief, a whore, and a liar ~

 
Tash2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Sep 2005
Poruke: 67

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 7:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam osobno operirala nos kad sam imala 14,ali samo zato jer sam imala deformaciju od udarca i nisam mogla disati
 
kolle the kid
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Sep 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 11:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cuj ne moras se ispricavati. Estetska hirurgija je nesto sasvim cool! Svakako da i ova vrsta hirurgije nije lisena rizika i nije svemocna. Medjutim, mnoge je ljude ZAISTA usrecila.

_________________
"Zivot je nesto tuzno i uzaludno."
(Milan Kundera)
 
popkatapetl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 168

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

opravdavam estetsku hirurgiju jedino ako je 'prirodnim' putem doslo do neke deformacije .
s druge strane , ako je neko nezadovoljan s obom ,to je problem psihicke prirode ,i ne resava se tako ,sto cemo operisati,nos ,usi,grudi i td . njima nedostaje samopouzdanje ,a samopouzdanje nam ne daje nas fizicki izgled ,vec ono sto nas cini 'covekom',odnosno licnost koju smo izgradili ,to je u nama , i ne odstranjuje se skalperom Wink






edit by knknpnkn
Molim te, ne razdvajaj par recenica u dva uzastopna posta! Postoji opcija "edit"! Molim te, koristi je!
Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> Skalpelom do željenog izgleda Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon