www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Knjige hrvatskih autora
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 1:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

,,Anđeo u ofsajdu''- Zoran Ferić



,,Snažne, bizarne slike poput onih iz čekaonice za testiranje na aids, s dječjeg pogreba ili iz lječilišta, zapravo su za čitatelja izuzetno duhovite i zabavne. U tome i jest pravo majstorstvo pripovijedanja, ali i paradoks – Ferić naime, pripovijeda o bizarnom, bolesnom i perverznom, a tome se smijemo i zabavlja nas. Kao da je pripovjedač postavio zamku – otkvačenim odmacima prema grotesknom u čitatelju se pokreće mehanizam 'anđela u ofsajdu', on postaje voajer bizarnih i bolesnih slučajnosti.''

[Otvorena knjiga]



_________________


 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 1:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

,,Sarajevski Marlboro, Karivani i druge priče''- Miljenko Jergović



,,Thomas Assheuer, Frankfurter Rundschau: ... ono presudno ne može se kazati: Jergović šuti i šuti, budući da je svaki rat nulta točka književnosti. Nakon nje postoji samo moral forme, "onako kako bi pjevala Billie Holliday, kako bi pjevala tuga". Jurica Pavičić Zarez: Tiskanje u izdanju Penguina zapečatilo je Jergovićev status najuspješnijeg i najpoznatijeg hrvatskog pisca koji se pojavio u devedesetima. Mario Rigoni Stern, La Stampa: Njegovi likovi, situacije, krajolici na stranicama su živi, pa se čini da si s njima, da poznaješ te osobe i da se s njima družiš, da shvaćaš tužne drame, kao i one melankolične ili smiješne... Scotland on Sunday: Njegove priče iz svakodnevnog života - letimični pogledi na obitelj, ljubavnike, žrtve - začinjene su nekom izdvojenom ironijom, koja možda služi kao brana od užasa, a možda je posljedica njegovog izjedajućeg djelovanja. Dorothea Dieckmann, Die Zeit: Jedan od Jergovićevih likova je besmrtan: profesor geografije koji će preživjeti sve snajpere jer ga oni kad rano ujutro izvodi psa u šetnju, ne žele ubiti kao prvog tog dana. Le Monde: Miljenko Jergović priča kako kaktusi ne vole biti premještani, moraju biti u određeno vrijeme zalijevani i umiru kad ih se otpremi u podrum...''

[Otvorena knjiga]

_________________


 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 1:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

,,Bolje se rodit bez one stvari nego bez sriće''- Arijana Čulina



,,Arijana Čulina napisala je nastavak najvećeg beletrističkog hita u Hrvatskoj. Nakon što je u prvoj knjizi, prodanoj u 30 000 primjeraka, poučila žene svemu onom što tribaju znat o onin stvarima, Goge Bjondina u potrazi za srićom, i mužem, odlazi u Ameriku. Pritom, ne štedeći ni sebe ni druge, razobličuje bezbrojne niske udarce koje si međusobno zadaju muškarci i žene u neprestanoj borbi za zadovoljstvo i ljubav. Goge nam otkriva zašto je propao njezin brak i zašto su nesretne njezine prijateljice, ali i svoje zavodničko-seksualne taktike i trikove. Nakon svih peripetija, u završnici ove grozničave potrage za ljubavlju, koja je istodobno urnebesno smiješna i potresna, Goge ipak pronalazi mjesto u kojem čuči srića. Ili joj se bar tako čini.''

[Otvorena knjiga]

_________________


 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 7:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Miroslav Krleza je vec klasik u knjizevnosti.Suvisno je pisati o njegovim knjizevnim kvalitetima.(drame,proza,eseji ,ama bas sve)
Miljenko Jergovic-Gloria in excelsis
Arijana Culina

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Ludica_S
~ Glowing heart ~
~ Glowing heart ~



Godine: 39

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 1659
Mesto: Pod sjajem ruzicastih ( i zutih ) zvezda :-)

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 25, 2006 2:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zagorka - Gricka vjestica, davno sam procitala ali na mene je ostavila utisak. Za 10 dana sam procitala 3 debele knjige u dahu...Topla preporuka...

_________________
Love isn't blind; it just only see what matters!
 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 03, 2006 9:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

,,Labud''- Lucija Stamać



,,Ponesena poganskim mediteranizmom, ova knjiga vraća (svojim bojama, mirisima tijela i zemlje, krvi i silinom strasti) tim europskim prakorijenima osobni obol u vlastitu ushitu i pričalačkom naboju. I djeluje ako ne zarazno, a ono barem podsjećajno. Sve u svemu: dovoljno da se povjeruje kako je pred nama potpuno čitateljsko iznenađenje.''
[Otvorena knjiga]

_________________


 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 03, 2006 9:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

,,Mrtva voda''- Pavao Pavličić



,,Već na samom putu za otok Serafin sve je mirisalo na zločin. No Ivi Remetinu, uredniku crne kronike uglednih zagrebačkih novina, koji se sa suprugom uputio na kasno ljetovanje, nije ni na um palo da će svjedočiti otkrivanju tajne serije ubojstava. Ovo je jedan od najboljih Pavličićevih krimića. Čita se s užitkom i napetošću.''



,,Rakova djeca''- Pavao Pavličić



,,Još jedan napet krimić iz radionice Pavla Pavličića, u kojemu plete zanimljivu i intrigantnu potragu za ubojicom triju osoba oboljelih od raka. I u ovome romanu došle su do izražaja sve vrline Pavličićevih romana - lako i majstorsko pripovijedanje, skladno kompozicijsko ustrojstvo i vješto profiliranje likova. Još jedan čitateljski užitak!''
[Narodna knjiga]

_________________


 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 16, 2006 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ranko Marinković je pisac po mom ukusu. Čitao sam sve od njega, a svidjaju mi se još i Ivan Raos i I. Aralica.

_________________
 
klinka
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 27 Apr 2005
Poruke: 1120

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 16, 2006 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Stefica Cvek u raljama zivota "od Dubravke Ugresic...lezala sam na podu od smijeha!Morate procitati,Obavezno!

_________________
Lutka od krvi bez trunke ideje...
 
mistyque_m
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Mar 2006
Poruke: 51

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 25, 2006 2:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

krležina Gospoda Glembajevi je vrhunsko djelo. preporučujem je svima
 
BabyG
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 4980
Mesto: ...caught in the heart of an angel...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 29, 2006 8:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa meni se bas i ne svidjaju knjige od hrvatskih autora. Jedna od najzanimljivijih mi je Marija Juric zagorka i njena Gricka vjestica 1. dio.
A Arijanu (ili Goge Bjondinu Mr. Green ) obožavam. Ona živi u ST i jedna je od najludjih i komunikativnijih osoba koje ja znam. Wink

_________________
~*Ode noć, još uvijek imam istu moć da do tebe mogu doć, samo pružim dlan od morske vode slan zlatnim prahom začaran, da uđe tiho u tvoj san i nježno te budi kao kad te ljubi...*~

 
Amerigo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 202

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 04, 2006 1:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

definitivno krleza.

da li neko od vas zna njegovu kratku pricu 'nocni leptir'. Mislim da je neka grupa (yu-grupa?) napravila pjesmu po toj kratkoj prici. genijalna je. ovo sam citao jos u osnovnoj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Knjige hrvatskih autora Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon