www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Strije se mogu izbeci...
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 11, 2004 1:36 pm    Naslov poruke: Strije se mogu izbeci... Na vrh strane Na dno strane

DA BUDUĆE MAME OSTANU LEPE
Strije se mogu izbeći
Kod više od sedamdeset odsto žena u trudnoći se javljaju strije, ali uz redovnu masažu, vežbe i odgovarajuću negu može se sprečiti nastanak ovih neestetskih belih pruga na koži

U trudnoći se obim trbuha širi za oko 50 do 60 santimetara. Za kožu je to veliko opterećenje: elastična i kolagena vlakna moraju mnogo da se istegnu, a kod žena čije je vezivno tkivo slabo dolazi čak i do njihovog prskanja. Ružičasto-plavičaste pruge, doduše, vremenom izblede, ali ostaju beličasti ožiljci. Redovna masaža i nega su, naravno, najbolji način da se pojava strija spreči.
Kožu treba čak dva puta dnevno masirati a kao najdelotvornija masaža pokazalo se takozvano štipkanje, čime treba početi već od 18. nedelje trudnoće i redovno nastaviti sve do porođaja: tokom mazanja kremom za negu kožu treba hvatati između palca i kažiprsta, povući je nagore, pa spustiti. Vremenom se postepeno prelazi na masažu štipkanjem i gnječenjem: koža se podigne palcem i kažiprstom, između prstiju se blago gnječi pa se pusti. Dodatno, vrlo delotvorno dejstvo ima masaža blagim kružnim pokretima mekanom četkom ili lufa rukavicom, a polazi se od kukova preko zadnjice i završava na stomaku.
I vodenom masažom se jača koža. ali, umesto hladnom i vrućom vodom, u trudnoći telo treba masirati mlakom i toplom vodom, tako što se preko tela odozdo nagore prvo prelazi mlazom tople, pa mlake vode. Posle tuširanja, naravno, celo telo i posebno stomak (uz masažu) treba namazati kremom ili uljem za negu.
Najzad, redovnim vežbanjem ne samo da se jačaju mišići i olakšava porođaj, već se održava i elastičnost kože. Evo i jedne korisne vežbe: ležeći na leđima noge saviti u kolenima i stopala malo okrenuti na spoljnu stranu osloniti o pod, a ruke opružiti niz telo. Sada snažno zategnuti mišiće zadnjice, podići je desetak santimetara iznad poda odupirući se pri tom rukama, i karlicu u vodoravnom položaju pomeriti u levu stranu i vratiti se u početni položaj. To isto uraditi pomeranjem karlice u desnu stranu, i sve nekoliko puta lagano ponoviti.



_________________
 
cp6ujanka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 123

usa.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 7:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li iko zna sta je dobro za uklanjanje vec postojecih strija?? Rolling Eyes

_________________
Srpkinja je mene majka rodila,sve da volim ona me ucila..sa verom u Boga majka radjala, pa mi dusa kao nebo velika....
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 7:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koliko je meni poznato strije se laserski mogu ukloniti,iskreno nisam srela jos nekoga ko je probao,ali sam cula za to,ne znam koliko je tacno!? Takodje sam cula za neke kreme,koje neuklanjaju strije u potpunosti ,ali popunjavaju te brazde na kozi i ublazuju njihovu upadljivost...

_________________
 
cp6ujanka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 123

usa.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam za to lasersko uklanjanje..ali ipak je to mnogo za moj (prazni) novcanik hehe...a znam da ima i kremica $50 (ne znam koliko je to evra...) i da je najbolja(moracu za to da skupim love) a sad se ta ista krema koristi za otklanjanje bora i najbolja je krema na trzistu! (kazu botox u tubi)
Zamislite..ista stvar protiv strija i protiv bora!! ( Confused ma moze se videti slicnost..i tamo i ovamo treba popraviti osteceno tkivo Question )

_________________
Srpkinja je mene majka rodila,sve da volim ona me ucila..sa verom u Boga majka radjala, pa mi dusa kao nebo velika....
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 6:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako probas tu kremu javi rezultate i javi ime kremice da probam i ja Mr. Green

_________________
 
cp6ujanka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 123

usa.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vazi se!!! Very Happy

_________________
Srpkinja je mene majka rodila,sve da volim ona me ucila..sa verom u Boga majka radjala, pa mi dusa kao nebo velika....
 
cp6ujanka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 123

usa.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 6:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A....tebi treba protiv strija ili protiv bora? Question

_________________
Srpkinja je mene majka rodila,sve da volim ona me ucila..sa verom u Boga majka radjala, pa mi dusa kao nebo velika....
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hihi pa sa 26 mi netreba jos protiv bora Razz

_________________
 
cp6ujanka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 123

usa.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 7:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

he he he..upssssssss Embarassed izvini,nisam ni obracala paznju na godine...bas sam trapava Embarassed
a zar strije nisu napast ziva?? Rolling Eyes

_________________
Srpkinja je mene majka rodila,sve da volim ona me ucila..sa verom u Boga majka radjala, pa mi dusa kao nebo velika....
 
tzinky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 12
Mesto: novi sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 24, 2005 1:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jel neko vec koristio neke od krema za strije? Dajte imena i pisite jel deluju.
 
andjelak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Mar 2005
Poruke: 11

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 26, 2005 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A ja sam cula da ni laserski ne mogu da se uklone!!??
Srbijanka, da li imas neku informaciju da li se kod nas to radi, gde, koja je cena... Sad
 
andjelak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Mar 2005
Poruke: 11

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 26, 2005 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moram da ispravim prethodni post, kod nas mislim na SCG Laughing

I slazem se u potpunosti da su strije prava napast, nocna mora....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Strije se mogu izbeci... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon