www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Strije se mogu izbeci...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
PiNkLaDy
Miss Smart
Miss Smart



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 14060
Mesto: Beograd/USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 21, 2005 12:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imas mnogo jeftiniju varjantu..Imas u apotekama saljicevu kremu koja se zove "Striet"..ja sam je koritila jer sam mnogo smrsala,pa su mi se ocrtavale i delovala je...pa pokusajte..a nije ni skupa...Wink


_________________
Nocu kada spavas
sanjivo te gledam
I gusim slatku ceznju
koja me nosi
I dok mazim te ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te...
 
Tash2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Sep 2005
Poruke: 67

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 8:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja ih imam,krijem ih puderom za tijelo
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 15, 2006 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Strije su normalna pojava na koži stomaka, i skoro kod svih žena stvaraju se s godinama. Nastaju uglavnom zbog naglih promena telesne težine, kada koža jednostavno »puca«. Hajrizičniji period je trudnoća, jer se tada koža maksimalno rasteže, a zatim naglo opušta. Strije su ispočetka rozikaste, a potom bele. Vremenom se povećavaju i postaju uočljivije.

Kako ih sprečiti?

Potrebna je samo svakodnevna nega stomaka novim specijalnim preparatima, koji kožu čine elastičnijom i pri tom je hidriraju, hrane i obnavljaju. Ovi proizvodi koriste se dva do tri puta u toku dana, i to posle tuširanja ili kupanja. Kada se odlučite za jedan od njih, morate da naučite i da ga pravilno koristite. Pre nanošenja na kožu, malo ga protrljajte u rukama, kako bi se zagrejao, pa tek onda razmažite po stomaku i masirajte nežnim pokretima oko pet minuta.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 16, 2006 10:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iz mog iskustva:
U trudnoci sam osjecala nevjerovatan svrab koze na stomaku.
Pozalila sam se starijoj radnoj koleginici koja mi je objasnila da je taj svrab radi rastezanja koze, i ako to ne "podmazem" da ce mi koza pucati i da ce na tim mjestima trajno ostati udubljenja ( da cu imati strije). Tada sam se sjetila da je koza stomaka moje sestre kao izorana njiva.
Preporuceno mi je parafinsko ulje koje se inace izmedju ostalog koristi i za podmazivanje sivacih masina...
Mazala sam kozu svako vecer, a kasnije i po nekoliko puta na dan. Parafinsko ulje je jeftino i prema mom iskustvu 100 % efikasno.
Moja koza je super, kao djevojacka.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 16, 2006 4:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To 99% zavisi od elasticnosti koze (u trudnoci)! Ukolikoam koza nije elasticna-mozete da mazete sta god-strije nece izbeci. Ukoliko vam je koza elasticna-moze da pomogne i obicna pavloviceva mast!
Ja sam cula,d a su za strije najbolja Clarinsova krema protiv strija, kao i cuvena i dugo godina poznata Saljiceva mast"! Wink

_________________


 
Mache
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 7
Mesto: Florida

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 24, 2006 9:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za sve trudnice/djevojke/zene koje imaju problema sa stijama/strech marks preporucila bi da koriste Palmer's Cocoa Butter formula,kreme su za sve tipove koze i za svaki kozni problem imaju rjesenje.A i cjene su prihvatljive od $5 - 10.Ako zelite da narucite ili za vise informacija o njihovim produktima,web stranica je:www.palmerscocoabutter.com

Jedan prirodni lijek koji ja koristim je od kafe.Zvuci malo cudno ali istinito.Smanjuje vidljivost strijama a u sebi ima Vitamin C koji pomaze da kozi vrati elasticnost i da se ne susi.U jednu posudu stavite vodu da prokljuca(odprilike 300 ml),a onda dodajte 4-5 kasika kafe da bude gusta smjesa,pustite da se ohladi malo,da ne bude niti hladno niti vruce nego srednje.Nanesite to odma posle kupanja dok je jos koza mokra i trljajte,drzite na tjelu 10 minuta.Za bolje efekte mozete koristiti plasticni celofan i drzati,posle toga dobro operite tjelo (da nebi koga prepali Smile~ ) Koza ce Vam izgledati kao u bebe mekana i glatka.Isprobajte,pa mi javite.Puno pozdrava.

Mache


Poslednja prepravka: Mache datum Sub Feb 25, 2006 1:56 am; ukupno izmenjena 1 put
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 24, 2006 10:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm..mache zaista najneobicniji savet koji sam do sada cula...ali moram bas da probam..zaista neocekivani lek...hvala Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Mache
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 7
Mesto: Florida

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 25, 2006 1:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema na cemu Pinkie,nadam se da ce svima pomoci kao sto je meni.
Negovana koža podrazumeva rad na zdravlju i lepoti čitavog organizma. Higijena, svakodnevna briga o koži, samo su mali deo negovane žene. Da bi koža lica i tela bila lepa, potrebno je paziti na ishranu, svakodnevne navike ili, jednostavno rečeno, stil življenja.

Strije su neprijatelj broj jedan za lepe noge. Javljaju se dok rastemo, kada dobijamo neželjene kilograme i u trudnoći. To su mali procepi u koži koji se javljaju kada se ona preterano rasteže. Nastajanje strija zavisi od elastičnosti kože, za šta su zaslužna vlakna elastina i kolagena. Pucanje tih vlakana izaziva ožiljke na koži. Ožiljaka se nikada ne možemo rešiti, zato je najbolje sprečiti njihovu pojavu brigom o vitalnosti i elastičnosti kože.

Ova uljna smeša može se koristiti na već postojećim strijama kao i za sprečavanje njihove pojave.

1/2 kašike ulja od pšeničnih klica

1/2 kašike susamovog ulja

1/2 kašike kamelijinog ulja

1/2 kašike ulja vitamina E

Pomešajte sva navedena ulja zajedno i namažite na delove tela pogođene strijama. Trljajte odlučno i u kružnim pokretima. Preporučujemo ovaj tretman dva puta dnevno.
@edit by pinkie Wink
 
cica20
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 01 Mar 2006
Poruke: 265

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 08, 2006 4:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam cula da su jako dobri Vischi-jevi proizvodi protiv strija
 
slavasic
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Mar 2006
Poruke: 173

norway.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 23, 2006 8:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja imam strije na grudima one bele sto se dobiju kad se omrsavi.
i zanimame dali je sramota ic u majicama da se vide strije, i sramota me je pred deckom isto da se skinem...

mene je to uzasno sramota a obozavam nosit malene majice i lepo se oblacit....
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 25, 2006 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

strije se kremama ne mogu ukloniti mogu se samo izblediti a jedini nacin je laser mada ni on nije bas potpuna sigurnost da ce strije biti uklonjene
 
*marina*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 26 Avg 2006
Poruke: 16

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 26, 2006 12:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

strije su ubedljivo najgora stvar na ovom svetu... ja ih ima dosta, jer sam cesto naglo menjala kilazu... sto se tice Strieta, krema je ok...stvarno ih ublazi..
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Strije se mogu izbeci... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon