www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Prolaznici koji zivot znace...
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Kikibombona
Zvezdana prašina
Zvezdana prašina



Godine: 39

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 1022
Mesto: U nepoznatom predelu..znam samo da je izmedju jave i sna, javite mi ako naletite na putokaze!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 19, 2005 3:07 pm    Naslov poruke: Prolaznici koji zivot znace... Na vrh strane Na dno strane

Ljudi,

evo ovako.. Koji prolaznik je po vasem misljenju ostavio dubok trag u vasem zivotu i zasto?Naglasicu da se radi iskljucivo o anoniminim ljudima (poput onih koje srecete na ulici i sl.) cije su reci (ili pak neki njihov pokret) vas je naterao da dozivljavate ovaj svet na neki drugi ancin.. da su vam se promenila merila vrednosti itd...??


 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 19, 2005 3:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zanimljiva tema Kiki.
Evo ja da pocnem.
Poznata sam po tome bila nekad,da mi svi matorci,kako ih ja zovem penzija,idu
na zivce.U prevozu,u prodavnicama,kod doktora,ne mozes da dodjes na red od
njih,samo se guraju i ocekuju da imas postovanje.Mislim na ove
ovde u nemackoj.Nasi su nesto drugo vec

Tako mi se desilo pre nekih godinu dana,u busu,ulazim sa kolicima i bebom,
naravno puno,ne mozes da se okrenes,babe i dede se rasirile
Ja onako iznervirana (same bakterije lete po vazduhu),kazem, kad ce vise
da pocrka ova penzija!
I jedan dedica sedi na sedistu gde su predvidjena kolica da stoje,pogleda
me odvratno tuzno,i na cistom srpskom kaze, evo sine ja cu da ustanem.
Doslo mi da se ubijem na mestu.Izasla sam na sledecoj stanici,izbegavam da
idem busom uopste vise.I kad pomislim na njega,vidim one tuzne oci,
u kojima nema vise mnogo zivota,i onaj zalostan pogled...
Uf,sad sam se najezila

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 20, 2005 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joj sad cju se rastuziti Sad
I meni je tako zao ...kad npr.vidim nekog nesrecjnika kako prosi a ja nemam ni dinara...ili kad vidim neku stariju osobu kako ide sama(e ne znam zashto,ali meni je starost tako tuzna......)...ili bilo ko ko ide ulicom tuzan,sa nekim bledim sjajem u ocima...Nacisto umem da reflektujem osecanja i lako me je rastuziti... Sad

_________________
Crvenokosa lutalica
 
MARINA-NS
Shukran La Kul Shi
Shukran La Kul Shi



Godine: 37

Datum registracije: 02 Okt 2005
Poruke: 4921
Mesto: Kul Makan Wen Fi Shams (Novi Sad)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 21, 2005 1:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja jako volim da posmatram ljude na ulici (prolaznike), jos uvek pamtim neke ljude iz detinjstva, kao sto su npr dve bake bliznakinje sa ljubicastim kosama Very Happy

_________________
Sto ne moze nikad covek, to andjeo uvek moze, al' malo, malo mu treba, da ljudski oblik dobije i pravo lice otkrije malo, malo mu treba, da zavidi i udari da boli ga i krvari malo,malo mu treba, zato mi nista ne veruj i gresnom rukom ne miluj jer malo malo mi trebaaaaaaaa!
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 22, 2005 10:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dok sam jos bila devojcica sela sam na neku klupu u parku i onako plakala, bila sam sigurna da sam bila sama i stvarno neznam otkud je izasao taj partalavi starac i dan danas mi nije jasno kako se pojavio pogledao me i samo mi rekao "devojcice nije na svetu nista tuznije nego ostati sam"... i sad se secam njegovih ociju tamne poput crne zemlje bez ikakvog sjaja, secam se njegove podgrbljane i umorne snage kako vuku krntiju od kolica...

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 23, 2005 10:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima puno ljudi koji su ostavili trag u mom zivotu.....neki pozitivno, neki negativno.....ali su definitivno svi napravili moj zivot bogatijim za to jedno prolazno iskustvo.....

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 23, 2005 10:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima jedan dekica koji je dugo vremena prosio blizu moje zgrade. srce bi mi se steglo svaki put kad bih ga videla. toliko je licio na mog pokojnog dedu. vise puta mi se desilo da ga vidim i dodjem kuci daveci se u suzama

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 16, 2005 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Secam se kad sam 2003. godine bio u Kragujevcu u glavnoj ulici kod radnje MAG... sedala je ciganka sa bebicom na ulici. Posmatrao sam je dok sam cekao prijatelja i hteo sam da vidim da li ce da prosi ili ne. Ona i dete su bili u groznom stanju, mnogo mrsavi i za odecu ni da pricam. Proslo je nekih 4-5 minuta i toliko me taj pogled raztuzio da sam svasta pomislio, gde li zive, da li ima dovoljno da sebe, dete i mozda ostalu porodicu nahrani. Prisao sam joj i dao joj pare (dovoljno da napr. nedelju dana uzme hleb, mleko i jos po neke sitnice) a ona me samo pogledala tuznim ocima i rekla: Neka te Bog blagoslovi sine! Bilo mi je lakse jer sam znao da pare nece da trosi na gluposti, niti da ce da prosi da ima neku korist od toga.

Ovog leta sam takodje nesto slicno doziveo. Moja sekica, ja, drustvo smo sedali u velikom parku u Kragujevcu a kisa pocela da pada i mi stali ispod nekog drveca da ne bi pokisnuli. Onda je neka starija zena (55-60) prosla i trazila nesto u kanti za smece. Prvo smo se smejali jer smo mislili sta li ce ova, a kad je uzela neku plastiku da bi skupljala kapljice od kise da bi imala nesto da pije, su meni skoro suze posle i koza mi se najezila. Pogledao sam ljude oko sebe i video sam istu tugu u njihovim ocima. Uzeo sam zadnjih 500 dinara koje sam imao u dzepu i dao ih njoj, jer savest bi me ubila da joj nisam nesto pruzio. Zena je bila toliko zahvalna da nisam pazio na njene reci vec na izraz njenog lica i njenih ociju. Bio je jako jeziv trenutak.
 
sunce_33
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 25 Okt 2005
Poruke: 210
Mesto: Krefeld / Cuprija

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 16, 2005 10:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bilo je '98 godine ... 31. decembar. Spremila sam se da se nadjem sa drustvom da proslavimo novu godinu. Bilo je jako hladno to vece.
Morala sam da natocim gorivo i otisla na benzinsku pumpu. Ispred mene je bio jedan klosar. Hteo da kupi neku rakijicu da se zagreje i nije imao dovoljno para. Kad sam dosla na red, ja sam platila svoje i rekla onome sto prodaje da mu da to sto je hteo a ja cu da platim. Bilo mi je ga zao, bio je vec stariji covek, sam na svetu. Ziveo na ulici. Danas dan ne zivim vise u tom mestu, ali svaki put kada prolazim pored te pumpe pitam se da li jos zivi.

_________________
Voleti i biti voljen... sve drugo nema smisla.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 16, 2005 11:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

postoji zena u gradu u kojem zivim.Prolaznik..mogla bih je svrstati u prolaznike jer svakodnevno prolazi pored moje zgrade.Ciganka je.Prosjakinja. Nikada nije rovarila po djubretu niti je bila jedna od onih napadnih koja juri za tobom da bi dobila sto.Ona samo sedi i ceka. Kad god bih prosla dala bih joj bar po malo sitnog novca, ili bih joj kupila sta da jede. a zasto? Videla sam je jedne veceri, prolazilo je neko detence pored nje i gledalo u novac, dete kao dete.Zena je skupila sve pare koje je tog dana dobila i dala je tom detencetu.majka je priskocila da spreci dete da uzme novac ali je ciganka odgovorila, ma neka je zivo i zdravo neka kupi jednu cokoladu za sebe, ja cu opet da cekam. Mozete zamisliti kakva god da je, koliki je covek ta ciganka....eto..i dan danas kad god je vidim ostavim po neki dinar...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Ganga014
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Nov 2005
Poruke: 38

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joj ja se secam jednog, zaostalog, prolaznika koga svi znaju u mom kraju! Stalno je uzimao kasete iz video kluba! Nije umeo da prica lepo, ali je stalno bio veseo, raspolozen! Sad
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 22, 2005 11:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joooj, ja sam jako osetljiva na takve ljude. Na sve stare, same, siromasne ljude. Elem, prosle godine, leto, fenomenalna noc, suprug i ja otisli u drugi grad koji je na moru, da bi jeli uz more. Sad, parkirali smo kola, malo dalje od restorana, da bi se prosetali setalistem uz more. Mnogo ljudi, dece, setaju, uzivaju. Na jednoj klupici, dekica, mali sitan, drag, nekih 70-tih godina, sedi i svira violinu. Ispred njega kutija od violine otvorena i po neki novcic u njoj! Naravno, prisla sam da mu ostavim pare, ali u tom momentu, tako mi ga je bilo zao, da sam pozelela da ga zagrlim i pokazem mu da nije sam na svetu!

Crying or Very sad ne znam sta je sa njim, ali se nadam i molim se Bogu, da je u redu, da je ziv i zdrav i da negde, za svoju dusu i dalje svira na svojoj violini. Neka ga Bog cuva, gde god da je i neka mu podari mir, jer on nikoga ne uznemirava. Sad Crying or Very sad.

_________________




Poslednja prepravka: knknpnkn on Ned Apr 23, 2006 1:21 am; ukupno izmenjena 2 puta
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Prolaznici koji zivot znace... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon