www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Razlika izmedju rodnog kraja i drzave u kojoj zivite!!!??
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
pelesinjo
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 724
Mesto: AUGSBURG

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 20, 2005 11:29 pm    Naslov poruke: Razlika izmedju rodnog kraja i drzave u kojoj zivite!!!?? Na vrh strane Na dno strane

E ovako hocu nesto da vas pitam mozda ima neko slicno misljenje pa moze da se javi ako hoce!!!!
Ovde u njemackoj gde sada zivim evo tri godine sada ja jos uvek nisam ni poceo da se navikavam na ovaj njihov hladni mentalitet najbolji primer su moje komsije pored ljudi prolazis skoro svako jutro, jedan put te podrave drugi dan ti prolazis pored njih gledaju te u oci i prodju pored tebe nekazu nista ko da te nikad u zivotu nije ni video gledam isto tako ove babe ovde setaju ove pse kako pricaju sa njima pa ponekad pomislim sto mozda i nije toliko neistinto da ti ljudi vise te pse respektuju nego ostale ljude oko sebe mozda zvuci ludo i suludno ali ja imam stvarno takvo misljenje ljudi ovde samo rade i sve se nekako vrti SAMO oko svoje familije oko svog jedinog psa svoja cetri zida! A kod nas kad imas neki problem ili ti treba pomoc odmah skace sledeci komsija da ti pomogne pa se tu nesto popije i pojede i uziva u zivotu!!
Pa bi mene sad zanimalo kako je u zemljama gde vi zivite i kakvo je vase misljenje o svemu ovome!!



_________________
Tudje sve lepo, lepse ali moje je kakvo takvo najlepse!!!!!!!!
 
bree
BabyG´s mezimica
BabyG´s mezimica



Godine: 33

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 3890
Mesto: daleko u mislima

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 20, 2005 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razlika izmedju drzave i moga rodnog kraja...................uf to je veeeeeeeeeeeeelika razlika.Najvise me nervira kad neko prodje pored mene,kaze "HI" i nasmeje se(to je veliki i naravno lazni osmeh.....nesto ovako... Very Happy ),a onda kada prodje zakoluta ocima( Rolling Eyes )......
Svi ti se smeju u lice,a iza ledja te ogovaraju.... Surprised

_________________
~People will always talk,I might as well give them something to talk about!!!~

Jedna je CECA i jedna je CRVENA ZVEZDA!
 
sreleg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 25 Apr 2005
Poruke: 52

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 21, 2005 9:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja zivim u SRNJ (inace sam iz BiH-Rs) i iskreno receno razlike su "drasticne"
Ovde u D. je normalna pravna drzava, socijalna sigurnost, red i mir za razliku od Bih ili SCG
Mentalitet ljudi je sasvim drugaciji, nisu tako gostoljubivi, da priskoce u pomoc,, otvoreni itd.
kao ljudi dolje
Ne bih nista generalizovao ja sam dozivio da mi ljudi u Bosni priskacu u pomoc nakon saobracajne nesrece (u sred noci negdje u nedodjiji) iako smo se do juce gledali preko nisana
isto tako da prodju pored mene bez pozdrava iako me znaju (kod nas kazu ko pored turskog groblja)
S Nijemcima sam isto tako dobra iskustva imao i imam "da mi komsija skace kao lud da pripomogne" bez onog na kraju da nesto popijemo i pojedemo na kraju. Za to sam ga morao vuci za rukav
pozdrav iz Bonna

_________________
Srele(akademik)
 
mima__
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 1089
Mesto: Innsbruck/Niš

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 28, 2005 2:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ogromna razlika.... svi su lazno ljubazni, ne traze ti nista nikada, ali nista nikada i ne daju. Stalo im je samo do njihove porodice i posla, imaju po jednog ili dva prijatelja sa kojima se druze (i verujem da su njihova prijateljstva povrsna). Sta reci, Austrija isto ko Nemacka, ne moram mnogo da objasnjavam. Balkan je zakon Smile
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 28, 2005 4:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovako :

neuporedivo manje korumpirana
direktna demokratija
otvorena politika ( znachi vrlo dostupna birachima )
maksimalno socijalna
organizovana
jako chista i uredna
javne sluzbe ( policija, bolnice, administracija..itd ) besprekorno funkcionishu
jednostavni i jasni zakoni
izuzetna briga za njihove gradjane bilo gde i kada u svetu, znachi intervencije i od predsednika kada se radi o npr. zatvorenom, prevarenom ...shvajcarcu.

ali....ja srbiju najvishe volim.nadam se da ce jednoga dana dostici bar deo svega ovoga..za zoranom cu uvek zaliti.to je chovek koji je imao tu moc da napravi neshto. sa njegovim odlaskom su se i moji ideali u neku ruku srushili, ja nemam vishe poverenja u nash sistem, politiku, ekonomiju. ipak se nadam da ce se jednog dana pojaviti novi zoran i tada ce i mene imati na raspolaganju da pomognem !naravno onoliko koliko mogu.

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
MalaJana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 03 Nov 2005
Poruke: 43
Mesto: Slovenija/Bijeljina

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 03, 2005 4:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Velika, zaista velika razlika....

Slovenija:
Arrow uvek mi se nedje zuri
Arrow pod velikom sam stresom
Arrow ne prodje dan bez secanja na moj grad, znaci velika nostalgija
Arrow ljudi te ne prihvate ako nisi slovenac (ne svi, pojedinacni koji misle da su bogovi)

Republika Srpska, Bijeljina:
Arrow opustenost
Arrow ne mislis uvek kako ces ovo, kako ces ono
Arrow ljudi te prihvate takvog kakav jesi
Arrow a i famelija mi je tu blizu

Pa dobro i Slovenija ima neke cari koje su vredne da zivis u Sloveniji.....
Da ne ispane da je tu neki pakao Laughing ....ako bi bio ja bi vec bila mrtva.... Neutral

_________________
 
DJ_IGGY
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 300
Mesto: ...u njenom srcu... VS

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 05, 2005 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e ovako.... ja zivim u CH (SWISS) od 1999 god... ali kao klinac sam dolazio u CH na letnje i zimske raspuste... dakle... razlika iznedju CH i EX YU je ta sto u yugi se osecam dosta slobodnije nego ovde... znaci da sto se tice izlaska, provoda, zezanja u jugi je to zakon... dok ovde imam sve to ali nekako mi nije isti osecaj kao kada sam u yugi... znaci da u yugi mi se svidja vise zbog provoda.... U CH mi se svidja stabilnost drzave... znaci imas dobre uslove za rad, dobre finansije, sigurnost.... U tome mi se CH vise svidja...

_________________
Volim plavo, makar i ofarbano!
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 05, 2005 3:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm, razlike ima i to velike...

U Izraelu su ljudi divljaci (bas sam juce sa drugom o tome pricala), svi negde zure i jure, nikad nemaju vremena nizasta, kafu piti kod komsinice ne znaju sta je to... Rade po ceo dan, decu retko vidjaju, jedino se vikendom druze... Ma jako je velika razlika, ja se i posle 9 godina nisam navikla na ovaj zivot i ove ljude i ne znam hocu li ikad... Mozda se ja druzim sa pogresnim ljudima, ali to je moje misljenje... Smile

_________________
 
Anita-atinA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 31 Jul 2004
Poruke: 62

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 12, 2005 11:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam u Njemackoj rodjena, ali sam od ´85 do ´89 godine zivjela u Bosni. Ja nemogu bas reci koje su razlike izmedju Njemacke i Bosne, jer ja sam max. 2 sedmice u Bosni, ali sta se tice posla, zarade i socijalnih stvari Hamburg je "bolji". Ali sta se tice ljudi, izlazaka tu je Bosna puno bolja, ali opet sam sretna da imam mogucnost da zivim ovdje
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2006 10:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razlika je velika.
Ovamo si socijalno osiguran. Dobar zivot. Mozes da kupis sto ti je volja i kad ti je volja. Ljudi znaju bit hladni, ali sve zavisi sa kim se druzis. Sve funkcionise kako treba. Ima i komsija koji ti pricaju iza ledja, ali takvih ima i kod nas. Mozda cak i vise.

Kod nas su ljudi ljubazniji, ali u zadnje vrijeme........bolje da ne kazem.
Ono sto bi trebalo da funkcionise...NE funkcionise..
Realno gledano ma koliko mi voljeli svoj rodni kraj bolje nam je ovamo dje smo.
 
NAISSUS CASUALS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 21 Jan 2006
Poruke: 10
Mesto: tu iza coska

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 4:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...Wien ... stara evropska metropola,monarhija dugo,dugo... evropska prestonica kulture..opera..kompozitori..
..sta sam ja sve ocekivao i zamisljao... Shocked
... toliko nasih INDIJANACA na jednom mestu -Katastrofa-......
.prestonica SELJACIZMA... #-o
 
makedonce78
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 102
Mesto: vo izguben svet

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 6:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kao sto su i svi ostali rekli:

Ljudi su ljubazni, nasmeju se i kazi Hi, iako te ne znaju. Meno to lici na robotsko programiranje.

Sve je cisto, uredno

Ako zivis u apartmane i pustis malo glasniju muziku, komsija moze da zovne policiju

Pruzaju ti mogucnost da uspes i zaradis puno para, ali ti uzmu zivot

Jako puno ljudi ne prihvataju nova poznanstva tako lako kao kuci

Komsije ne dodju na vrata da pitaju dali moze da im das jedno jaje ili nesto brasna posto ne ide im se u prodavnicu

_________________
"We live in an age when pizza gets to your home before the police."

-- Jeff Marder.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Razlika izmedju rodnog kraja i drzave u kojoj zivite!!!?? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon