www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Razlika izmedju rodnog kraja i drzave u kojoj zivite!!!??
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
PEPPO
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Jul 2005
Poruke: 462
Mesto: ...

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 25, 2006 7:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima mana i prednosti i jedno i drugo. Ovdje mi se svidja standard
demokracija, izlasci itd.
Sta mi fali od nas je poznanstvo sa susjedima, opustenost ljudi
i td. Ne svidja mi se tracanje kod nas, to mrzim


 
A n U b I s
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 534
Mesto: Prokuplje

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 26, 2006 4:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam komsija kod kojih mogu da odem na kafu i da se zezamo, nema onoga'' izlazak svake veceri'' nema zivota bez para, kod nas se uvek snadjes, lakse je, a ovde tesko tebi bez posla!

_________________
"S v E j E d O z V o Lj E n O"

:plavakapa:
 
buby75
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 26, 2006 8:31 pm    Naslov poruke: U Deželi kao u Nemačkoj Na vrh strane Na dno strane

U sloveniji kao u nemačkoj, pojedine komšije u zgradi pozdrave a oni koji te ne pozdrave,pozdrave te tek kad ti njih prestaneš pozdravljati...
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 27, 2006 1:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne poznajem ( sve ) prve komsije ni po izgledu
a ime bas nikome neznam.

Bez najave - termina niko mi ne zvoni na vrata.

Nema slucajnih posjetilaca osim ponekog jehovog svjedoka.

U vrijeme vecere ( 17 - 18 sati) mozes bez odjece hodati po sred ulice,
nema zive duse.
 
Bob22
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 26

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa prvo, kome se ne svidja gdje je, zasto jos uvjek tu. Spakuj bato kofere i idi gdje ti je bolje! A znas li gdje je to bolje?

Mnogo bre kukamo. Hvali nam majcno krilo i tinejdzerske godine sa ovdasnjom platom. Pa da se zezamo i uzivamo.

Normalno da je durgacije.

Drugacije je bilo i u bivsoj Jugi, drugacije je i sada tamo a ne ovdje gdje smo.

Ne smeta mi puno toga ovdje. Na stvari moras gledati optimistickije, uzivati u onome sto je dobro i gledati da ono sto ne valje te ne pogadja puno.

Ovdje mi najvise smetaju "dimljeni" (pakistanci i indijci, arapi) jer smrde brate na one njihove zacine.

Ostalo je prilicno podnosljivo.

Mislim da bi mi mnogo teze bilo da se vratim u Jugu i naviknem na javasluk, korupciju i bahatost omladine.
 
rara
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 10 Jul 2005
Poruke: 485
Mesto: Yverdon

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 06, 2006 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam u Svajcarskoj, ovde nevolim kakvi su ljidu, njihov mentalitet, ovde su jako hladni ljudi, ja sam ovde 16godina i dan danas nemogu da se navknem na to sve, nais ljudi nisi takvi, prijatni su, a ovde su bas hladni.nevolim ja to
 
ismihanaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 200
Mesto: sydney - zenica

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 12:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma joj ovdje se moras smijati da napredujes
ako se nesmijes, dobijas otkaz........uzas
u mom rodnom kraju je prirodnije i normalnije
 
marina20
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Feb 2006
Poruke: 63
Mesto: Kladovo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 25, 2006 2:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao sto je vec receno, komsije prolaze pored jednog ni cao da kazu gledaju samo sto pre da pobegnu! Moj decko je bio skoro u becu kod mene i rekao je kao samo na sat se gleda, svi smo u zurbi, sve neki stres. Za zezanje smo uvece premoreni, posao, kuca, kuca posao!! A dole kad odem uzivanje, svi su ljubazni, svi te pozdravljaju itd! Jedva cekam da odem opet dole Laughing
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 14, 2006 10:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima puno razlike.kao prvo u fr ima nazalost puno stranaca a kod nas slabo da naletis na to.drugacije je i zivot,kod nas nemora da se puno radi a ovde se mora inace si na ulici.uglavnom kod nas je prijatniji zivot,vise za odmor,za uzivanje dok u inostranstvo si dosta pod stresom.
 
tikis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 13 Mar 2006
Poruke: 161

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 26, 2006 7:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ISTANBUL
-ogromne guzve u gradu od 15 mil stanovnika
-vecina grada i ljudi prljavi
-retko ko govori engleski
-jezik preruzan
-klima bolja nego u bg
-zivot pored mora.lepo ga je bar gledati
-sat vremena do bg avionom
-nema srpska crkva

BEOGRAD
-rodila sam se tu
-mama,tata,baka i pas ostali tamo
-drustvo mi nedostaje
-jednostavno moj grad
 
O'Bannon
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Mar 2006
Poruke: 62

sweden.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 7:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eto ja zivim tek 2 godine i nisam odusevljen ... razlike su ogromne i ne preporucujem swedsku kao mesto prebivalista !!!

_________________
 
Eva_Alice
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 09 Jul 2005
Poruke: 23

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 08, 2006 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razlika je velika! Pozitivo je to sto ima svoj mir i sigurnost na prvom mestu...bolnice i medicinska nega su super organizirane, uredno je nema smeca po ulicama...
Negativo je to sto su neodlucni...treba im godisnji odmor da se odluce da nesto ucine i kad konacno odluce uvek postoji mogucnost da promene ideju...dosta su spori a i picajzle kako bi se reklo kod nas, a o burokratiji da ne govorim... A to da su licemeri to je normalno ne samo ovde nego opcenito svuda pa i kod nas u zadnje vreme...nazalost!
Ali nigde nema provoda kao u Bosni i Srbiji... nema te diskoteke nit kafica ovde koji moze da napravi takvi stimung i zabavu kao dole!!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Razlika izmedju rodnog kraja i drzave u kojoj zivite!!!?? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon