www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Plavi orkestar
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
Little_dress
~50% angel & 50% devil~
~50% angel & 50% devil~



Godine: 43

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 3035
Mesto: Dream world

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 21, 2005 11:44 am    Naslov poruke: Plavi orkestar Na vrh strane Na dno strane

Plavi orkestar je jedna od najpopularnijih grupa sa područja bivše Jugoslavije. Osnovana je u Sarajevu, BiH, 1983. godine. Do 1992. godine izdali su četiri albuma koji su prodani u 2 miliona kopija na tržištima bivše Jugoslavije. Održali su 1500 koncerata na području bivše Jugoslavije, Švedske, Švajcarske, Nemačke, Poljske i drugih zemalja.

Njihov rad je nagrađivan nekoliko puta. Od nagrada primili su “FIDOF” (American union of international festivals award) , nagradu “CESME” (u konkurenciji su bili i Chakka Khan, La Toya Jackson, Cool & then Gang i Gazebo), “Goodbye teens” te mnoge druge.
1992. godine njihov rad je zaustavio rat.

1997. godine Saša Lošić – Loša (vokal) ponovo je skupio sastav. “Plavi orkestar” čine: Saša Lošić – Loša (vokal), Samir Ćeramida-Ćera I (bas gitara), Admir Ćeramida-Ćera II (bubnjevi), Saša Zalepugin (gitara).

Njihov peti album, “Longplay” izdan je 1998. “Ako su to samo bile laži” sa toga albuma postao je veliki hit.


Sta mislite o njima? Da li ih slusate?



_________________
 
Dr_Nele
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 18

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 26, 2005 2:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pravo dobar bend. Imam cijelu diskografiju. Onaj album "smrt fazismu" je najbolji...................................

.....plakala ti majka, plakao ti babo zaveo te draga zlatokosi švabo.......

....hitlerovom sinu sada griješ pitu bacila si moju od zumbula kitu........

ma losa je legenda!!!!!!!!!
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 30, 2005 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobar je to bend bio....imam njihove pesme i ponekad ih slusam.
Inace, kada sam bila mala, 1-2 razred, gitarista te grupe mi je dolazio u kucu....
Secam se da je imao jako lepu zenu....

Ok je. Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
vebija
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 07 Okt 2005
Poruke: 519
Mesto: zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 30, 2005 11:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dosta ih slusam
Imaju odlicne pjesme

_________________
postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji neznaju
 
Tajci_15
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 28 Okt 2005
Poruke: 178
Mesto: tamo gde zvezde padaju,gde tiha muzika svira,gde snovi postaju java,tamo gde je ON

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 30, 2005 11:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obozavam tu Grupu Exclamation Exclamation Exclamation Volim njihove Pesme Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
NoCas zVezDe PadaCe jedNa od njIh naSa je jeDnA nOsi utEhu kO u Snu vOleLa biH da si Tu
 
discoStu
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 06 Feb 2005
Poruke: 256
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2005 12:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ih bas i negotivim. Znam neke pesme ali ih neslusam uopste.
 
srba76
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 31 Okt 2005
Poruke: 8

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2005 2:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ni ja ih nikako ne gotivim, a jel smem da pitam gde je ta pesma postala hit, ja slusam svu vrstu muzike i nisam primetio da je ta nova pesma postala hit
 
gaga021
Banovan!

~ Little sweet Angel ~
~ Little sweet Angel ~



Godine: 42

Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 12412
Mesto: * Tamo negde je srce moje u ponoru tvojih lazi da utehu trazi ostalo*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2005 7:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim da ih slusam
Imaju odlicne pjesme

_________________
da budemo ti i ja
ona zemlja sto se ne menja
tvrda zemlja od tvrdog kamenja

 
Hagan_Bajan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Avg 2005
Poruke: 196
Mesto: Između sna i jave

stlucia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2005 10:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisu mi losi. Losa dobro pjeva.. Starije pjesme su im najbolje.

_________________
On je kralj, On je sam,
Gospodar zemlje cudesa,
Samo zena kao tajna,
Polako ga vuce sa prestola....
 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 2:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

super su mi.najbolja njihova pjesma mi je nisam je probudio i odlazim ali ni druge ne zaostaju

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
lookitj
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 29 Jun 2005
Poruke: 263

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joooj, kakvi su to smorovi... Onaj Losic mi je SKROOOOZ antipatican... Confused Confused Confused
 
Brandzi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Nov 2005
Poruke: 106
Mesto: Novi Sad :)

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 11:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obozavam plavi orkestar, nekada sam ih konstanto slusala!
Mada sam jako razocarana sa poslednja dva albuma.

Pesmu "Nisam je probudio" volim najvise Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Plavi orkestar Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon