www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Plavi orkestar
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 23, 2010 6:02 pm    Naslov poruke: Rujanfest: Izvanredan koncert Plavog orkestra pred mnogobroj Na vrh strane Na dno strane

Rujanfest: Izvanredan koncert Plavog orkestra pred mnogobrojnom publikom

U sklopu zagrebačkog Rujanfesta sinoć je Plavi orkestar održao energičan koncert pred 3.000 posjetitelja. Koncert je trajao dva sata, a nezadovoljnika nije bilo. Očito je da su Loša i ekipa u formi, a održan je i jedan bis nakon regularnog dijela koncerta koji je završen s pjesmom Odlazim.

Piše: Vedran Tolić

Zagrebačka je publika sinoć u sklopu Rujanfesta uživala u dvosatnom koncertu koji je priredio Plavi orkestar na čelu s popularnim Lošom. Iako je od posljednjeg koncerta u glavnom gradu Hrvatske prošlo tek pola godine, to ipak nije spriječio 3.000 duša da plati 40 kuna za ulaznicu i zadovoljno napusti koncert.

Mora se priznati da je početak koncerta bio dosta neobičan zbog odabira pjesama, ali pravi su fanovi tada došli na svoje. Naime, sve je počelo pjesmom Amerika, koja je najavni singl novog albuma. Usklici, posebno pripadnica ljepšeg spola, nisu prestajali od Lošine pojave na pozornici. Sve je bilo nastavljeno pjesmom Djevojka iz snova s albuma Beskonačno iz 1999. godine. Dojma smo da se bend odlučio za prvih šest pjesama ''ispucati'' one manje poznate kako bi kasnije svi bili zadovoljni i doveli atmosferu do vrhunca.

Izvanredna komunikacija s publikom

Iako je publika uživala od samog početka, ipak se prva ozbiljnija erupcija oduševljenja dogodila na početne taktove pjesme Lovac i košuta koja, kako je rekao Saša Lošić Loša, se nalazi među deset najslušanijih pjesama benda na YouTubeu. Bend je tada praktički do kraja koncerta zajedno s publikom pjevao većinu pjesama. Odmah je Loša sa svojim članovima benda zaprašio Kaju i pustio publici da pjeva refren. Treba pohvaliti komunikaciju s publikom, a očito je i to jedan od segmenata zbog čega su ovako popularni. Iako, nismo primijetili da su prema pozornici letjeli grudnjaci, kao što je bio slučaj na Bajaginom koncertu.

Zanimljiv je bio početak pjesme Fa, fa, fašista nemoj biti ti iz razloga što je publika svojim pljeskanjem započela pjesmu. Pjesmu je Loša najavio rekavši da zbog nje nije izlazio dva mjeseca iz stana zbog kontroverznih riječi, te da mu je cura nosila hranu.

Hit do hita

Ubrzo su se redali mnogobrojni hitovi, a posebno treba izdvojiti Od rođendana do rođendana, Bolje biti pijan nego star, Sava tiho teče i Ako su to samo bile laži koje su svi prisutni u šatoru pjevali od početka do kraja. Atmosfera je doista bila izvanredna i nema ni najmanje zamjerke što se tiče toga.

Nije nedostajalo humorističnih komentara na pjesmu Sava tiho teče, s obzirom na nedavne poplave koje su poharale Hrvatsku. Neki su čak rekli da bi se ovaj koncert mogao proglasiti humanitarnim iz razloga što se spominje, za mnoge, fatalna rijeka Sava.

''Stari ofucani zabavljač''

Posljednje dvije pjesme regularnog dijela koncerta bile su Zelene su bile oči te i Suada. Nakon završetka Loša je predstavio svakog člana benda, a za sebe je imao specifičan opis rekavši da je ''stari ofucani zabavljač''. No, kakav bi to bio koncert bez bisa. Na skandiranje ''hoćemo još'' popularni Plavci nisu mogli ostati imuni i izašli su odsvirati još dvije pjesme. Prva je bila na redu Pijem da je zaboravim, a sve je završeno s Odlazim. Nakon zadnjih riječi posljednje spomenute pjesme, bend je doista i otišao, a otišla je i publika s osmijehom na licu.

Nakon koncert smo pokušali dobiti kratki Lošin komentar o samom koncertu, no on nije bio raspoložen za davanje ikakvih izjava nakon, kako su nam rekli, vrlo uspješnog koncerta. Doista, sve što je bilo vrijedno rečeno je na pozornici.

Svakako da za kraj treba spomenuti i vatrene obožavateljice iz prvih redova koje su pripremile i prigodne majice za ovaj koncert s natpisom ''Losha'', a njihovi urlici parali su uši fotografa blizu pozornice. Blago se bendu koji ima takve fanove. Domaći rock je očito opet u modi, jer kako drugačije protumačiti mnogobrojne posjete na Rujanfestu prilikom izvedbi izvođača iz Hrvatske i regije. Novi primitivizam još uvijek živi punim plućima.

Izvor: Monitor.hr



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gheo
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 22 Jan 2004
Poruke: 1019
Mesto: Timisoara (Temisvar), Banat

romania.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 27, 2010 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zao mi je da ni sam bio tamo Sad
 
lagunabendpancevo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Apr 2009
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 27, 2010 9:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fantastican,originalan bend koji traje mnogo godina.Sve pohvale za njihov rad!
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 23, 2011 8:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čjem da prestaju sa radom, Loša je napokon tako izjavio i mogu vam reći da mi taj bend ni najmanje neće nedostajati. Bili su mi iritantni još u vrijeme kada su se pojavili, i ovom prilikom se unaprijed izvinjavam svim njihovim fanovima, njihova muzika će za njih trajati i dalje kao i meni moji Indexi, Smak, Atomci...ali mene lično nisu dotakli niti ritmom , niti riječima, a pogotovo Lošinim glasom.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
gheo
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 22 Jan 2004
Poruke: 1019
Mesto: Timisoara (Temisvar), Banat

romania.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 16, 2011 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slausao sam novi singl Revolucija. Nije los. Isto Plavi Orkestar koju znam.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Plavi orkestar Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon