www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Rechi..njihova moc
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 24, 2005 1:37 pm    Naslov poruke: Rechi..njihova moc Na vrh strane Na dno strane

jedan filozof je rekao neshto shto je u to vreme pokrenulo svet a to je :

"koliko mogu reci, toliki je moj svet " , znachi koliko je nasha moc da kazemo, isprichamo, objasnimo tolika je velichina nasheg sveta. hm... interesantno.

razmishljao sam o tome i doshao do zakljuchka da u ovome ima istine. kako ? jednostavno! onoliko koliko uspem da kazem, objasnim..toliko ili chak i vishe dobijem. ako cutim , ne govorim, moj svet se svodi na mene, i dobijam samo onoliko koliko sam sebi mogu dati, a da li je to dovoljno, ipak je svet puuuuno veci ?!?!

shta vi mislite o svemu tome ? kolika je po vama moc rechi ? sposobnosti reci ? da li je to zaista moc ?



_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
sean999666
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 178

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 24, 2005 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

od noža rana zaraste, a od riječi nikad

ova izreka također pokazuje snagu riječi,ali na jedan drugačiji način
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 25, 2005 11:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ponekad se čovjek treba zapitati i to što znače sve te riječi koje izgovorimo, bojim se da ponekad ni sami nismo svjesni onoga što prouzročimo svojim riječima... dogodi se da dođe do potpuno drugačijeg efekta od onog kakvog smo očekivali...
dakle, s riječima treba biti oprezan.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
vvasic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 64

Datum registracije: 11 Dec 2003
Poruke: 74

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 03, 2005 9:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U početku beše Reč Božija i ta Reč beše u Boga i Bog beše reč...
 
sunce_33
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 25 Okt 2005
Poruke: 210
Mesto: Krefeld / Cuprija

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 03, 2005 10:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Reci mogu delovati ali mogu i strasan uticaj imati na zivot... S time sam se suocila.

Jedna izreka kaze: Samo onima koji pricaju moze se pomoci.

Ja pricam o onome koje sam sebi pre dva dana priznala, i ako nije lako, ali znam da je to jedini nacin kako sebi mogu da pomognem.

_________________
Voleti i biti voljen... sve drugo nema smisla.
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 03, 2005 1:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
"koliko mogu reci, toliki je moj svet "

pa i jeste istinito, kao što si i sam rekao:
Citat:
ako cutim , ne govorim, moj svet se svodi na mene, i dobijam samo onoliko koliko sam sebi mogu dati

a ako ne progovaramo, šta to možemo sebi dati...... tišinu? Normalno je da reči imaju moći, jer kao što neko reče "od noža rana zaraste, a od riječi nikad". retko šta može povrediti kao reč.
A i veliki govornici uvek bolje prođu nego oni što nonstop ćute. Bar je po mom nekom iskustvu tako. Samo ne treba bukvalno shvatiti to pa blebetati bezveze, mislio sam na one koji su vešti sa rečima.

_________________
 
mikonen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 130
Mesto: Antalya/Turkey

turkey.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 6:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije potrebno biti mnogo mudar da se shvati vrijednost i moc rijeci ali je zato potrebna velika mudrost da se kaze prava rijec na pravom mjestu, da se presuti gdje treba...
Ispeci pa reci...
Rijaci su kao vrijeme, sto god da se desi i sto god da se kaze ne moze se povuci nazad, pa makar vam prihvatili izvinjenje, jednom kada se izrekne nema povratka, zato da mi budimo vladari rijeci a ne da rijeci vladaju nama...

_________________
 
sinko_borivoje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Nov 2005
Poruke: 73

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 28, 2005 2:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najvece su one istine koje nikada nisu izgovorene..lazi nam pomazu da sacuvamo one bez kojih bi nam zivot bio prazan..istina boli ali je lekovita
 
vujo91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 17 Jan 2005
Poruke: 115

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 29, 2005 10:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rec je najmocnije oruzije... vidite da je medij najjace oruzije rata... Confused

_________________
Idem šorom, i šutiram kamičke..
Svi već vide da sam željan.... rakije Ličke
 
sunlight
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 28 Nov 2005
Poruke: 16
Mesto: Nis

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 30, 2005 12:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da,reci jesu jako oruzje,zato i sluze da njima kazemo ono sto mislimo,mada cesto ih zloupotrebljavamo,ako ne mi sami onda oni oko nas.Recima svojim nas povrede,ali nas recima svojim i ojacaju,pohvale.Svaka rec ima svoju svrhu.A to sto u ljutnji kazemo i suvisne reci mislim da nisu bas uvek suvisne i izrecene u afektu.Cim iz nas izlaze one su u nama i mi zaista tako mislimo.
To je moje misljenje Rolling Eyes

_________________
Vazno je,mozda,i to da znamo:
Covek je zeljan tek ako zeli
I ako sebe celog damo
tek tada mozemo biti celi
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 12:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citiratju Djoleta:

'Reci jesu moje igracke, stakle mi se u glavi kao oni sareni staklici kaleidoskopa...ali, postoje u nama neke neprevodive dubine, postoje u nama neke stvari neprevodive u reci...'

'Tajne su tu zato da ih neko nasluti, postoji rec koja vredi tek kad se odcuti...'

& Branka Miljkovitja:

'Ubi me prejaka rec.'

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
amela2hot
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 171
Mesto: Skoplje

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 01, 2006 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oduvek su reci imale ogromno znacenje za mene...slazem se da dobijemo koliko i kazemo...zato uvek nastojim da ljudima kazem sta zelim od njih...i gle cuda, uvek to i dobijem Smile

_________________
You can have a friend only if you be one...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Rechi..njihova moc Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon