www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

TiVaT
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 04, 2005 2:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eto od toliko gradova nekako mi je neverovatno da smo taj grad propustili...bila sam jednom u Tivtu i zaista nosim samo lepa secanja vezana za lepotu grada.E sada kakva je plaza i voda nisam proverila, ali znam da je definitivno gradic kao gradic divan..narocito nocu Embarassed
U svakom slucaju evo i par podataka o samom gradu:

Tivat je naprostranije naselje u Boki. Nalazi se u Tivatskom zalivu, na priobalnoj padini sumovitog uzvisenja Vrmac. Po predanju, jos u doba ilirske kraljice Teute, u III vijeku prije nove ere, na mjestu danasnjeg grada se nalazilo naselje.U njemu je, kako se pripovijeda, kraljica Teuta imala raskosan ljetnjikovac sa vrtom.

Najljepse nasljede iz proslosti je tivatski gradski park koji su podigli bokeljski moreplovci.Oni su po povratku sa svojih dugih putovanja donosili najrazlicitije primjerke egzoticnog rastinja i ukrasnog bilja i ovdje ga zasadjivali.

Medju hotelsko-turistickim objektima najatraktivniji su "Plavi horizonti", turisticko naselje "Ostrvo cvijeca" na Prevlaci i Sv. Marko.

U neposrednoj blizini grada nalazi se medjunarodni aerodrom

TIVAT - Smjesten izmedju poluostrva Vrmca, Tivatskog polja i brda Krtola, Tivat ima najpovoljnije prirodne uslove za razvoj grada na Crnogorskom primorju. Obuhvata povrsinu od 46 km2 i u njemu zivi oko 13000 stanovnika. I ovdje su, zahvaljujuci geografskom polozaju, klimi i moru ljudi zivjeli od najstarijih vremena, sto potvrdjuju razni tragovi njihove kulture. Tivat ima vise lijepih plaza kao i sasvim povoljne uslove za smjestaj turista u hotelima "Mimoza", "Plavi Horizonti", "Kamelija" i drugim drustvenim i privatnim objektima.

Oko Tivta, a osobito oko Ostrva Sveti Marko more je mirno i podesno za skijanje i druge sportove na vodi. Pogodan je za odmor i zimi i ljeti zahvaljujuci cistom vazduhu, povoljnoj klimi i bogatoj vegetaciji. Od sakralnih spomenika najpoznatiji je manastir Sv. Arhandjela Mihaila na Prevlaci, poznatijoj kao Ostrvo cvijeca. Takodje je poznata i palata-srednjevjekovni ljetnjikovac "Buca" koji se nalazi u samom centru grada. Pored turizma, za privredni razvoj Tivta znacajan je i Remontni zavod. Tivat je jedini nas primorski grad koji ima svoj Aerodrom.



_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 04, 2005 2:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tivat je grad koji se nalazi u centralnom dijelu Boke Kotorske. Iako najmladji grad Boke, Tivat ima dosta interesantih i privlacnih destinacija. Renesansni Letnjikovac Buca u centru grada, Ostrvo cvijeca, sa sakralnim spomenicima, Gornja Lastva, staro jezgro na nadmorskoj visini od 300m, prelijepa pjescana plaza Plavi horizonti i ostrvo Sv.Nikola su turisticka odredista koja u Tivtu obavezno treba posjetiti. U samom gradu nalazi se prirodna marina Kaliman. Tivat je i jedini primorski grad koji ima aerodrom. Od kulturnih dogadjanja izdvajaju se Bocarska olimpijada i Ljetnje feste.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 04, 2005 2:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

TIVAT
2002
Tivat je smješten u centralnom dijelu Boke, zaštićen od sjevera Lovćenom (1749 m) i lovćenskim ogrankom Vrmcom (710 m). Tivatski zaliv povezan je kroz tjesnac Verige sa Risanskim i Kotorskim zalivom, a putujući na jugozapad došli bi na izlaz iz Boke. Prema jugu od otvorenog mora ga zaklanja poluostrvo Luštica.

Arheološka istraživanja vršena na ovom dijelu Boke govore o živoj prošlosti današnjeg Tivta. Kao veoma pitomo mjesto sa gotovo idealnom klimom bio je naseljen u predrimskom periodu pa u kontinuitetu sve do današnjih dana. Donedavno je posjedovao i plantaže soli – solila i male pogone veoma kvalitetne opeke - Ilovica. Često, upravo zbog geografskog položaja pa i pomenute soli, nekada strateške namirnice, bio je meta mnogih osvajača. Kroz istoriju su se smjenjivali Mletačka Republika, Turska, Austrija, Francuzi i Rusi. Preko puta, idući na jugoistok, nalazi se ostrvo Sv. Arhanđela Mihaila (Prevlaka), gdje se nalazilo prvo sjedište pravoslavne Zetske episkopije, koju je osnovao Sv. Sava.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Olympias
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 37

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 11:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je Tivat lep jer nije previse brdovit, ima dosta zelenila (onaj parkic sa puno cetinara je zakon, tamo sam se sklanjala kada je Sunce prejako da bih se kupala, a tamo je tako dobro mirisalo na more, drvece...mmmm...)
Upoznali smo tamo i jako dobre ljude (i neke malo losije, ali u svakom zitu ima kukolja, a mi smo ga bas uboli)
Gradska plaza mi se bas nije dopala, sva je od kamena, mala je, zapravo je samo ispred hotela Palma, a Kaladrovo (Kalardovo, zaboravih vec) je malo daleko ako nemas automobil, a i Plavi horizonti, inace, najlepsa plaza na Jadranu. Ja sam najvise volela izlete brodicem, tamo do Perasta, u koji cu da odem na deset dana sledece godine, odusevio me je za jedno popodne vise nego bilo koji drugi grad u kome sa bila.
 
NADJIJA
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 10 Sep 2005
Poruke: 413

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 10, 2006 12:28 am    Naslov poruke: oh kako lepa secanja Na vrh strane Na dno strane

ja sam pola svoga detinjstva provela u tivtu ( i okolnim mestima)
prelepa secanja imam odande...u tivtu sam proplivala, prve izlaske kao tinerjdzerka sam dole dozivela, prve letnje ljubavi..
mozda sad samo hfali malo ulaganja u turizam i da bude tivat prelep gradic za odmor...
jos uvek idem dole leti da posetim i letujem...
tivat je grad u kome ima za svakoga po nesto...kafica i mesta za izlaske na sve strane , sa razlicim temama ( muzikom) ...
 
Kikibombona
Zvezdana prašina
Zvezdana prašina



Godine: 39

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 1022
Mesto: U nepoznatom predelu..znam samo da je izmedju jave i sna, javite mi ako naletite na putokaze!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 15, 2006 1:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi... Tivat mi je ostao u jako lepom secanju i dan danas nema sanse da odem do CG a da ga neobidjem..to uopste ne dolazi u obzir Wink Ovako.. pre nego sto se sve zakuvalo.. letovali smo po hrvatskom primorju- Dubrovnik, Mlini, Cavtat itd... Nakon toga smo prvi put otisli na CG primorje da letujemo i pogodite koji gradic je bio u pitanju? Pogodili ste.. Tivat.. Kao sto je neko iznad mene napisao, prve svoje izlaske sam imala upravo u Tivtu.. Neznam dal se secate ali pre su redovno iznosili bilijarske stolove odmah do plaze- e to je bio zakon!!!!Mogu vam reci da je i dan danas voda prijatna i cista..Ljudi su smireni ali prijatni..svi bi da ti ugode Smile Bila sam tamo 2005. u leto (nekih 2 nedelje) i ove slike koje je neko gore postavio su bas extra..podsetile su me na to vreme!! Nesto mi je ipak zasmetalo.. gradic nazalost nije pun kao sto je nekad bio.. dobro mozda to i nije lose- ako covek hoce veliku guzvu, Kotor je uzasno blizu.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 09, 2006 8:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ove godine nadam se svracam makar na jedan dan..zelenilo me je tamo odusevilo..mislim mora kao more puno zelenila...ali Tivat je posebno lep

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
*Mia*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Mar 2006
Poruke: 26

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 19, 2006 12:37 am    Naslov poruke: Moje najsladje utociste leti Na vrh strane Na dno strane

Lepo je tamo.Imaju lepu plazu Seljanovo, mada je super otici na Plave horizonte. Imaju lepe kafice uvece, nanizani su njih par duz setalista.


Poslednja prepravka: *Mia* datum Čet Jun 28, 2007 3:25 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
mateoli
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Jan 2006
Poruke: 213

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 24, 2006 12:57 pm    Naslov poruke: tivat Na vrh strane Na dno strane

tivat - panoramska
 
djapeman
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 23 Apr 2005
Poruke: 72
Mesto: Нови Сад - Србија

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 4:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Уууу, па ја сваке године идем са својим Фолклорним КУД-ом у Тиват где се одржавају у септембру дани Новог Сада и Војводине у Тивту... па онда мало играмо, али се јакјо добро забављамо и купамо и идемо на крстарења по Боки.. СТРАВА ЈЕ! Wink
Увек се сетим и једрењака Јадран, који је по мени заштитник Тивта... јако је леп

Ево вам пар мојих личних слика од прошле године!

_________________
Само слога Србина спасава
 
djapeman
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 23 Apr 2005
Poruke: 72
Mesto: Нови Сад - Србија

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 4:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

И још неколико мојих сличица...


И посебан поздрав за сво особље хотела Мимоза - СЈАЈНИ СУ из године у годину! Wink

_________________
Само слога Србина спасава
 
NikolaKO
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 26 Mar 2005
Poruke: 332
Mesto: Kotor

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 5:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Milijarder Piter Mank je kupio VU MTRZ 'Sava Kovacevic' poznatiji kao 'Arsenal' i obavezao se da ce u Tivat uloziti znacajna sredstva...ostaje samo da se vidi da li ce ispuniti sve to i da li ce Tivat postati jedan od najtrazenijih primorskih gradova na ovome dijelu Balkana...

_________________
The Doctor...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> TiVaT Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon