www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Biti heroj ili ne?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 26, 2005 7:17 pm    Naslov poruke: Biti heroj ili ne? Na vrh strane Na dno strane

Vrijedi li danas biti heroj ili ne?

S jedne strane svijet je prilicno nezahvalan, s druge pak strane heroji ni ne traze zahvalnost.

S trece pak strane oni koji su jednima heroji cesto su drugima neki opozit od toga.

Dodjete li u situaciju, hocete li bar pokusati ucuniti neko "herojsko" djelo (lets say, spasiti dijete iz kuce koja gori, skociti u vodu da bi spasili utopljenika ili slicno) ili cete mudro promatrati i cekati nekog drugog da se odvazi?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
vebija
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 07 Okt 2005
Poruke: 519
Mesto: zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 26, 2005 11:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

danas se to neisplati biti...

_________________
postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji neznaju
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 27, 2005 10:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za neke stvari se isplati a za neke ne

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 27, 2005 11:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada to ne radim, da bih dobila neku zahvalnost! Puno puta sam "spasila" nekoga, a da taj neko, ni dan danas ne zna! Prema tome, ne zanima me ta "zahvalnost"! Ono sto sama osecam posle tog "herojstva" mi je najveca zahvalnost! Pre neko vece, dala sam prilicnu svotu novca, za lecenje nekog deteta! kada su me pitali za ime, rekla sam da stave "nepoznat donator"! To je, primera radi samo. Naravno da cu pokusati sve, da spasim i dete iz kuce koja gori i davljenika! Pa, nikada ne ih bila mirna sa svojom savescu, kada bih promatrala sve to, sa distance i cekala da li ce to, neko drugi uraditi umesto mene!!!

_________________


 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 27, 2005 11:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema više heroja, jer im slava danas kratko traje... tako kratko da se to uopće ne isplati biti.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 27, 2005 11:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa herooj i nisi, ako to radis da bi ti se isplatilo! To nisu heroji, vec placeni ljudi! I te kako ima heroja oko nas! I ima nas, koje im to herojstvo priznajemo! Wink

_________________


 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 28, 2005 5:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni ti nisi COVEK ako neces nekoga 'spasiti', a da to mozes ... a ne heroj!
A heroj je i nesto vise od coveka...Kao sto knknpnkn rece, on nece traziti zaslugu za svoje delo, i nece razmisljati da li to sto ce uraditi se isplati ili ne i da li ce mu taj kome je pruzio ruku i pomogao jednog dana biti zahvalan ili ne. Jednostavno srce, savest i razum ce ga voditi ka tome da uradi to sto je pravilno i ispravno.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 28, 2005 11:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok, predhodna poruka mi vise lici na humanost, sto jako podrzavam.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
Nastassia
*Szépség*
*Szépség*





Datum registracije: 27 Sep 2005
Poruke: 2415
Mesto: Budapest

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 01, 2005 11:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zavisi kakve vrste heroja,za koga je tko heroj!
mislim da je svima razlicito misljenje o tome...
za mene je moj tata najveci heroj i divim mu se!
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 02, 2005 4:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Vrijedi li danas biti heroj ili ne?


Vredi ako je neko ili nesto u pitanju iza cega zaista stojim! Znaci ako je clan porodice u pitanju, moje dete ili cura/zena. Onda sam spreman sve od sebe da dam, pa ako je potrebno i zivot Exclamation


Citat:
S jedne strane svijet je prilicno nezahvalan, s druge pak strane heroji ni ne traze zahvalnost.


Majka je mene jedno ucila: "Ako nesto ucinis, onda to uradi iz srca i ne ocekuj ni hvala ni da ti uzvrate uslogu!! Toga se od malena drzim. Ukoliko zelim nekome da pomognem, je meni 'hvala' ukoliko sam u tome uspeo.


Citat:
S trece pak strane oni koji su jednima heroji cesto su drugima neki opozit od toga.


Da, po principu 'dobar i glup'! Neki smatraju heroja glupim posto se zrtvuje za nesto, sto za uzvrat nista ne trazi, ali taj heroj cini svoje dobro delo i nece da se kaje (bar u vecini slucaja) a onaj sto samo cuti i nista ne radi je po meni glup jer nije ni pokusao i gubi vreme! Wink


Citat:
Dodjete li u situaciju, hocete li bar pokusati ucuniti neko "herojsko" djelo (lets say, spasiti dijete iz kuce koja gori, skociti u vodu da bi spasili utopljenika ili slicno) ili cete mudro promatrati i cekati nekog drugog da se odvazi?


Ovde u Nemackoj je zakonski zabranjeno da pasivno gledam takvu situaciju a da ne pokusam da pomognem. Znaci ako vidim da mogu nesto da ucinim, onda cu to i da uradim! Necu naravno da rizikujem nesto sto je sasvim nerealno, ali ako znam da mogu nekoga da spasim ko se topi, onda ima spasa posto dobro plivam. Ukoliko ikako mogu da pomognem da se spasi dete iz kuce koja gori, cu to uraditi ali necu da budem taj sto ce, kao bez glave, da uleti u kucu da glumi nekog heroja pa da na kraju dete pogine a ja uz njega Exclamation
 
vvasic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 64

Datum registracije: 11 Dec 2003
Poruke: 74

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 03, 2005 10:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

šta znači biti heroj? Da li je dovoljno za to dobiti medalju pa biti heroj? Nekog sama sitacija natera da bude heroj....Ali mislim da je ljudski pomoći u svakoj situaciji bilo kome zbog naše savesti....
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 03, 2005 1:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Pa heroj i nisi, ako to radis da bi ti se isplatilo! To nisu heroji, vec placeni ljudi! I te kako ima heroja oko nas! I ima nas, koje im to herojstvo priznajemo!

U pravu si. Ako neko radi nesto, tj. pomaže nekom samo da bi stekao slavu ili neki vid lične koristi to onda nije herojstvo.
Pa pomogao bih uvek, iako nekim osobama i ne treba pomagati, i to bez dvoumljenja.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Biti heroj ili ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon