www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Biti heroj ili ne?
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Nikola-ka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 21 Okt 2005
Poruke: 27
Mesto: Karlovac

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 08, 2005 11:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nešto herojski bih napravio da nekome pomognem ne misleći pri tome da li će nakon toga da me proglase herojem ili hoće li biti neke materijalne kosristi od toga, a duhovne koristi uvjek može da bude, ne da se poslje pitaš zašto nisi učinio nešto što si mogao.
Meni bi najviše odgovaralo kada bi ispalo da nakon "herojskog" čina se ni ne zna tko sam nego da bude zavedeno ko anonimni junak.


 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 12, 2006 11:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo u slucajevima kada mozes pomoci obicnom covjeku.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 13, 2006 4:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve zavisi od situacije.
U nekim situacijama ne mogu biti heroj, a u nekima mogu.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
crobutton
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 18 Feb 2006
Poruke: 21
Mesto: Varaždin

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 1:44 am    Naslov poruke: ! Na vrh strane Na dno strane

biti heroj ako spasiš život - DA!

biti heroj da se boriš s politikom - NE! jer nemaš šanse protiv mašine koja ima svoj put - lova i pohlepa! a za ljude ih boli jedna divna stvar! Mad

_________________
Alo veseli ljudi!
 
M@RCHELLO
MUSIC WIZZARD
MUSIC WIZZARD



Godine: 36

Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 3300
Mesto: Odzaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 3:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve zavisi od trenutka i situacija...moj odgovor..ponekad da , ponekad ne

_________________


Love don't let me go
 
La'Magia
~ La Victoria Siempre ~
~ La Victoria Siempre ~



Godine: 38

Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 1584
Mesto: * Novi Sad *

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 30, 2006 11:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao heroj se radjas,i to nosis u genima. Ne mozes ti birati da li hoces ili neces!
 
glumac86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 07 Apr 2006
Poruke: 111
Mesto: SCG

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 07, 2006 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Malo je pravih heroja!I ti heroji nistu to postali kada su ucinili neko dobro delo...vec od rodjenja,oni to nose u svojim genima!

_________________
NISTA OD TOGA
 
stojmen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Maj 2005
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 5:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Heroj? Jedino onda ako bi stvarno nekim cinom pomogao nekome. Spasiti nekoga iz neke olupine, dati nekome krv za operaciju. Sto se ratova tice uvek bolje prodju dezerteri od heroja. Njih posle par godina oslobode krivice, a heroji ostanu gladni, sami, ismejani... Lepo je i Bora Corba rekao da za ideale ginu budale. Smile
 
Rakelly
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 449
Mesto: Valjevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 21, 2006 5:46 pm    Naslov poruke: Biti heroj ili ne? Na vrh strane Na dno strane

Diskutabilna tema i diskutabilno pitanje. Za neki "visi" odnosno apstraktni interes (npr politicki cilj, dobrobit drustva...) nikako se ne isplati izigravati heroja. Za situacije kada se neposredno moze pomoci konkretnoj osobi koja se nalazi u opasnosti, mislim da vredi reskirati, uostalom pravi heroj u takvoj situaciji ne razmislja, vec cini ono sto mu ljudskost nalaze.
 
Sami-sa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Mar 2006
Poruke: 152

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 04, 2006 4:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pomogla bih svakome u nevolji kada bih 100% bila sigurna da ja to mogu,da cu uspijeti.Npr.bila sam u ratu u situaciji kada je granata explodirla u stanu moje drugarice.Cim sam vidjela usla sam u stan mozda nekih 3 min kasnije iako je postojala opasnost od druge.Sada je kajem sto sam to uradila jer pomoci nije bilo,bile su na mjestu mrtve obije a sllike tok prizora i dan danas me prate Sad ebiga bar da sam mogla pomoci jednoj nebih zalila ovako sad samo imam jednu vrstu traume
 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 04, 2006 6:42 pm    Naslov poruke: Re: ! Na vrh strane Na dno strane

crobutton je napisao/la sledeće:
biti heroj ako spasiš život - DA!

biti heroj da se boriš s politikom - NE! jer nemaš šanse protiv mašine koja ima svoj put - lova i pohlepa! a za ljude ih boli jedna divna stvar! Mad


Slazem se s ovim postom...Ali danas bi se mnogi "heroji" borili s politikom nego sto bi spasli zivot... Rolling Eyes
 
ivaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Avg 2006
Poruke: 192

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 09, 2006 12:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne vredi...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Biti heroj ili ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon