www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sloboda dar od Boga ili najveće zlo
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 30, 2005 9:17 pm    Naslov poruke: Sloboda dar od Boga ili najveće zlo Na vrh strane Na dno strane

Svi se borimo za neku slobodu a kad je osetimo shvatimo da bez obaveza nema života.
Čist primer damo sebi slobodu da odemo na letovanje ili zimovanje i uživamo za vreme odmora a posle mesecima živimo u dugovima.A opet ne možemo samo gledati u obaveze koje nam sutrašnji dan donosi.
Kako se izboriti za zlatnu sredinu ?
Ovaj primer koji sam naveo je banalan u odnosu na ostale vidove sloboda koju čovek uzima u svoje ruke.



_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 31, 2005 8:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vjerojatno je sve to samo stvar iluzije. Recimo drugi primjer je odlaženje u minus na bankovnom računu. Dopuštamo sebi toliko slobode da kupimo u nekom trenutku ono što nas zaintrigira, a unaprijed znamo da s tim iznosom postajemo robovi dugovanja. Ali mnogo je primjera u životu kad mislimo da nešto činimo jer smo SLOBODNI to činiti, a da nas zapravo posljedice toga uvode u ROPSTVO. Bezbroj je primjera kako ljudi sami sebe zavaravaju, a i to je valjda samo dio svakidašnjice u kojoj jesmo.
Onda pitanje što je to sloboda.
Zbunjujuće.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 08, 2005 11:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dar od Boga, ljudi smo i slobodni smo da radimo sta zelimo.
E sada ponekad mi taj dar znamo da zloupoterebimo pa on postane najvece zlo ali za to smo mi krivi!
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 08, 2005 6:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Milion puta sam čuo priču kako bi bilo dosadno kad bi svi ljudi bili isti.
Narode mi nikada ne možemo da budemo isti.Norme koje nam se nameću to i dokazuju.
Slobodan sam to da vas izvestim.
Budimo slobodni da sledimo Božiju volju.Sloboda je ljubav,požrtvovanje,
davanje sebe,sve ostalo je samoljublje.Takvi ljudi su robovi svoje sreće.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 09, 2005 12:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Milion puta sam čuo priču kako bi bilo dosadno kad bi svi ljudi bili isti.
Narode mi nikada ne možemo da budemo isti.Norme koje nam se nameću to i dokazuju.

pa normalno da bi bilo dosadno, i naravno da nikada nećemo biti svi isti.
a o temi............ pa složio bih se sa veljom
Citat:
Dar od Boga, ljudi smo i slobodni smo da radimo sta zelimo.
E sada ponekad mi taj dar znamo da zloupoterebimo pa on postane najvece zlo ali za to smo mi krivi!

ne uživa baš svaki čovek tu slobodu o kojoj velja priča, ali većina da. samo je problem što neki to umeju baš u potpunosti da zloupotrebe, pa se kao što kaže, to pretvara u zlo, koje oseti i okolina a ne samo onaj što je to zlo učinio...........

_________________
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 09, 2005 7:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

:444:
Ne remetimo tuđe slobode i imaćemo svoju.
Nijedan tiranin nije završio slavno.
Neka nam to bude nauk.


_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
Olympias
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 37

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 10:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Toplica Milan je napisao/la sledeće:
Milion puta sam čuo priču kako bi bilo dosadno kad bi svi ljudi bili isti.
Narode mi nikada ne možemo da budemo isti.Norme koje nam se nameću to i dokazuju.
Slobodan sam to da vas izvestim.
Budimo slobodni da sledimo Božiju volju.Sloboda je ljubav,požrtvovanje,
davanje sebe,sve ostalo je samoljublje.Takvi ljudi su robovi svoje sreće.


Naravno da ne mozemo da budemo isti i sloboda podrazumeva da smesmo da se razlikujemo. Ali ta sloboda bi trebala da podrazumeva da ce mo birati i razlicite puteve, ne samo ono sto neki zovu Bozijom voljom. Za nekoga je to pravi put i njegova je sloboda da ga odabere, ali nije sloboda ako taj neko dodje i namece tu svoju veru, svoj put i drugima i ubija i porobljava zbog toga sto ne veruju isto kao i on.
Da bi covek znao sta je za njega sloboda, prvo mora da istrazi sopstveno bice. Ja znam da za mene nije sloboda da jurcam u skupim kolima po gradu, ali jeste sloboda da se, recimo popnem da drvo i tamo provedem citavo popodne. Obaveze su obaveze i one zahtevaju vreme, i neophodne su u danjasnje vreme. Ja sam slobodna da radim sve ono sto nece ugroziti nikoga, pa ni mene.
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 11, 2005 7:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slobodni smo da uradimo sve kako mislimo da je najbolje za nas i našu okolinu.
Strah je taj koji sputava slobode.
Sloboda je itekako dar od Boga.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
klexy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 29 Apr 2005
Poruke: 206
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 15, 2005 12:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sloboda je najvece blago. KIad imas slobodu da radis ono sto zelis, tek tada si ziv.
 
Kikibombona
Zvezdana prašina
Zvezdana prašina



Godine: 39

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 1022
Mesto: U nepoznatom predelu..znam samo da je izmedju jave i sna, javite mi ako naletite na putokaze!

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 02, 2006 11:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E sad ces da me ubijes al cu da te pitam sta je to zapravo sloboda...? Sloboda od obaveza i svakodnenog prezivljavanja i problema koji nam se namecu (ili koje sami sebi namecemo)? Od polaganja racuna drugima i sebi samima?

Ma kakav smisao slobode imali, mislim da je sloboda ono sto sami nacinimo od nje.. Svi mi zivimo u uverenjeu da smo slobodni.. da imamo pravo na izbor..na laz..na utehu.. na iskustvo...na zivljenje..SLobodni smo donekle da biramo neke svoje ciljeve, puteve..koje putokaze cemo da sledimo u zivotu i sl...

E sadam caka je u tome sto se u svoj toj silnoj slobodi covek izgubi .. Kompas i zvezda danica odjednom iz ovog ili onog razloga prestanu da pokazuju put na neko vreme ili budu podeseni da bi se uklopili s nekim nasim novim saznanjima..Kad postane slobodan u ovom ili onom smislu, covek sebi (ne)svesno ponovo pocne da stavlja omce oko vrata, lance oko ruku da bi pronasao neki smisao u postojanju..Zasto..? Jer tezi ka slobodi.. smisao bude da se lisi problema.. A kad oni isceznu..gle cuda..postavljamo sebi nove probleme..tako idemo u krug, u beskraj .. Covek neshvata da sloboda nije destinacija (cilj) vec svakodnevna filozofija zivota...
 
leptiric_22
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 98
Mesto: Split

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 03, 2006 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...sloboda je dar od boga... ali je cesto ljudi zloupotrebljavaju... samo je treba iskoristiti na najbolji moguci nacin...

_________________
Surprised) ...If you talk about me
I got some advice
Click your heels three times
And say “i wish i had a life““...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 04, 2006 1:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svako je slobodan na svoj nacin i svako bira svoju slobodu.
Kao sto smo mi svi razliciti tako su nam i slobode razlicite.
Ako je nesto sloboda za osobu A, mozda nije za osobu B.

Bog nam je podario slobodu, al' djavo je tu da nas z@j383!

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Sloboda dar od Boga ili najveće zlo Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon