www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Krvarenje nosa
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2004 1:25 pm    Naslov poruke: Krvarenje nosa Na vrh strane Na dno strane

Veco pomagaj.....klinja mi cesto ima krvarenje nosa....jel to ozbiljno??/podje mu krv sam od sebe...ponekad nocu....


_________________
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2004 1:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Yaco,i mali od mog brata ima slican problem,vodili su ga kod lekara i doktor je reko da je to navodno normalna pojava za osobe cak i decu koje imaju vise krvi..pa se na taj nacin oslobadjaju viska krvi...jedino ako nije u pitanju nedaj boze neka bolest daleko ga bilo i da necuje zlo...
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2004 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije normalna pojava, jer niko nema višak krvi....na žalost, nije tako prosto....mada, u stara vremena su zaista neke, čak i ozbiljne bolesti, lečene tzv. puštanjem krvi, za šta su korišćene pijavice, gliste i nesterilni instrumenti....
Danas pouzdano znamo da je krvavljenje iz nosa kod dece najčešće posledica mehaničke povrede vaskularnog (krvno sudovnog) spleta koji nazivamo plexus Kiesselbachi.Povrede nastaju u igri ili uvlačenjem prstića u nos, a sreću se i u virusnim infekcijama gornjeg disajnog puta, kao i u nekim hematološkim oboljenjima i kod dečije hipertenzije.Bolest je najčešće bezazlena, javlja se iz jedne nozdrve, a veoma često i spontano prestaje.
Ako je krvavljenje često, obilno i obostrano, valja uraditi kompletnu laboratorijsku pretragu i detaljno hematološko ispitivanje.
Zaustavljanje krvavljenja vrši se najlakše pritiskom prstima na mesto krvavljenja (prednji nosni hodnik) - digitalna kompresija, a ako je krvavljenje intenzivno, dete povesti lekaru koji će krvavljenje zaustaviti stavljanjem komprese natopljene adrenalinom u nozdrvu ili tamponadom.Od pomoćnih sredstava u obzir dolazi upotreba leda (staviti na čelo detetu) ili hladne obloge, davanje vitamina C koji će ojačati zidove krvih sudova a kod najtežih slučajeva krvavljenje se zaustavlja hirurški: spaljivanjem krvnog suda upotrebom koncentrovane trihloracetične kiseline.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2004 9:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hvala Dr. srce si.....

_________________
 
NINANENA
Veštica
Veštica





Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 1464

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 09, 2004 7:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

te probleme ima i moj sin,uradjene su mu sve pretrage i nista ,mada primetila sam cim gricka slani kikiriki odmah te noci podje krvarenje iz nosa
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 09, 2004 9:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da, grickanje kikirikija naizgled nema veze sa krvavljenjem iz nosa...no, kad ponešto znaš, onda ti i mehanizmi kako neke stvari funkcionišu postaju jasnije....naime, grickanjem kikirikija unosi se i malo veća količina soli od uobičajene, te dolazi do laganog porasta krvnog pritiska....a znamo da i kod dece i kod odraslih porast krvnog pritiska može biti jedan od uzroka krvavljenja iz nosa...eto objašnjenja kakve veze imaju kikiriki i nos! Smile

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
NINANENA
Veštica
Veštica





Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 1464

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 09, 2004 10:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da i treba otklanjatti uzrocnike -toni nesme kikiriki i tacka
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 15, 2004 2:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kada sam bila mala i ja sam imala jako puno problema sa tim..imala sam osecaj cim malo vise viknem cim se naglo okrenem...nos je krvario..moze biti povezano sa malokrvnoscu..kod mene je to barem bio problem...sa godinama isceznulo je..malokrvnost ne..i dalje sam anemicna ali mi ne ide krv iz nosa...po meni barem ne mora biti nista strasno... Very Happy

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
fffff
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 23 Feb 2005
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 24, 2005 11:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam imo isti problem ko mali nije
to nista prode s godinama
 
dnumka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Jun 2004
Poruke: 138

PorukaPostavljena: Čet Feb 24, 2005 11:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i moj ortak ima isti problem ali nema resenja slabi kapilari i kraj
 
stamenid
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jun 2004
Poruke: 9671
Mesto: daS ivoN

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 12:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a za pravo cudo ja imam bas veliki pritisak(oko 190 sa 60) i nikad nisam imao krvarenje iz nosa,cak ni kada sam ga razbio...samo nekada kad duvam nos se desi da se slina malo zacrveni....

_________________
турбопичећи новосадиста

:s: :t: :a: :m: :e: :n: :i: - :d:
 
ajili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 9:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja stalno imam krvarenje i zato hvala ovima iznad sto su mi pomogli!!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Krvarenje nosa Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon