www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Narodnjaci i Turbo Folk U Hrvatskoj
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 4:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...
Donatella je napisao/la sledeće:
Ma istina, necu reci da bas svi slusaju, al velika vecina slusa.... Samo me malo nervira sto se previse trude da tu istu muziku prepjevaju neki lokalni pjevaci, cisto da im ne bi parala usi ekavica i uopste srpski jezik.... A to naravno zvuci smijesno. Osim toga, pomalo kaskaju za novijom muzikom, pa sto je kod njih aktuelno kod nas je vec odavno isfurano.... 8)


Upravo ovo san morala komentirat. Ja osobno smatran da narodnjaci i turbo folk MORAJU bit na ekavici, jer su takvi u originalu, a ako im oduzmeš ekavicu..nije vise to to... isto ka i kad technu oduzmeš bass- nije više techno Wink Zato ne volin ni remixe narodnjaka i turbofolka... Nije mi to to.. Zamislite originalnu pjesmu "Uvenuće narcis beli" od Sabana Saulica s nekim bassom i dodacima elektronike Rolling Eyes - to više nije Saban Saulic, nit ta pjesma.... Mad Zato tribamo ostat vjerni originalu.

A šta se tiče narodnjaka i t.folka u Hrvatskoj- mogu samo reć da san ja prva za tu muziku jer je istinski volin. A to dokazuje moje znanje o izvođačima, pjesmama te samoj prošlosti narodnjaka. U Hrvatskoj, evo u Splitu- konkretan primjer- izađite van petak /subotu, u svakom klubu ćete ćut narodnu Mr. Green Mr. Green Šta je meni osobno predrago jer sam davno govorila da će narodnjaci pogazit sve Wink I drago mi je.. Najbolja zabava upravo i jest na narodnjacima ma koliko svi drugačije govorili. Bila sam i na technu, housu, domaćoj hrvatskoj glazbi, stranoj, al brate kad začujen ritam narodne... odma sve 4 u zrak Mr. Green ..
Šta da vam više pričam kad je klub Masters u Splitu inače poznat po techno partyima i domaćim hrvatskim koncertima, u kojem nikad niti jedna pisma narodne nije zasvirala, počeo od ove zime i narodnjake puštat Cool Laughing .. te dovodit izvođače kao npr- Sasa Matic, Donna, Indira, Halid Beslic.. No uvik će bit ljudi koji ne vole tu muziku, fala bogu ka šta ni ja ne volin metal, grunge..i slično. A takvi ljudi bi onda tribali ić na mista di se pušta muzika koju oni oće..a ne doć negdi di je narodna i svašta pričat... ionako ih ne hebemo 2 %...

Zato lipo, slušajte narodnu i ćutite se lipo Razz

♥ narodno Wink

Sa zadovoljstvom napisah ovaj 27.000-ti post Wink Wink



_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
erdega79
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Dec 2007
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kao prvo treba dati definiciju "narodnjaka" ili "turbofolka" i onda pop muzike koja je vecinska danas.Ja bih sigurno stavio Cecu, Daru i sve slicne u pop muziku .

Sto se tice Hrvatska, ne verujem u to jer je tamosnji nacionalizam baziran na anti srpstvu tako da neces cuti srpske izvodjace na radiu , tv niti mozes kupiti legalan CD tako da je sve to tamo podzemno gde postoji sto opet ovim izvodjacima nema nikakve koristi. Sa tim sto je zabranjeno , ono je postalo atraktivnije za neke osobe posebno tako da je tom prakticnom zabranom i paradoksom ta muzika postala mnogo atraktivnija nego obicno u manjoj grupi ljudi .
Znam da je nesto Vlado Georgiev pricao da dok se ne resi pozitivno to stanje sa cenzurom i piraterijom, on nece ici tamo (u hrvatsku) nit je dobio ponude da budemo jasni. Valjda je Hrvatska jedan od razloga sto generalno beogradski izvodjaci toliko cesto idu u sloveniju u poslednje vreme.
 
laza1990
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 22 Dec 2007
Poruke: 120
Mesto: Capital city for Nish - Medoshevatz

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 1:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve nas veze ista stvar,
to je pesma narodna,
iskrena i od srca,
ples veselje dojutra.

Mogu da vam pjevat brane
da zatvore sve kafane
ali jednio to ne mogu
ubit' pjesmu narodnu...

_________________
Fuck the pepsi, fuck the pizza all we need is slaninica.
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 1:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

erdega79 je napisao/la sledeće:
kao prvo treba dati definiciju "narodnjaka" ili "turbofolka" i onda pop muzike koja je vecinska danas.Ja bih sigurno stavio Cecu, Daru i sve slicne u pop muziku .

Sto se tice Hrvatska, ne verujem u to jer je tamosnji nacionalizam baziran na anti srpstvu tako da neces cuti srpske izvodjace na radiu , tv niti mozes kupiti legalan CD tako da je sve to tamo podzemno gde postoji sto opet ovim izvodjacima nema nikakve koristi. Sa tim sto je zabranjeno , ono je postalo atraktivnije za neke osobe posebno tako da je tom prakticnom zabranom i paradoksom ta muzika postala mnogo atraktivnija nego obicno u manjoj grupi ljudi .
Znam da je nesto Vlado Georgiev pricao da dok se ne resi pozitivno to stanje sa cenzurom i piraterijom, on nece ici tamo (u hrvatsku) nit je dobio ponude da budemo jasni. Valjda je Hrvatska jedan od razloga sto generalno beogradski izvodjaci toliko cesto idu u sloveniju u poslednje vreme.



Zašto pišeš nešto u šta nisi siguran? Jesi ti bija u Hrvatskoj i vidija to sve šta si napisa? Na radiu nećeš čut srpske izvođače- to je istina. Ali beograski izvodjaci a i ostali DOLAZE u Hrvatsku. Evo baš večeras piva u jednom klubu (Masters) - > Mitar Mirić , a prije par tjedana pjeva je i Saša Matić , a još prije su bili i Donna Ares i Halid Bešlić, Tina Ivanović, Mile Kitić, Viki, Dragana Mirkovic, .. i oš mnogi drugi. I onda ti kažeš da oni ne dolaze..ma daj molin te... Rolling Eyes Rolling Eyes
 
Female Toxic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Nov 2006
Poruke: 169
Mesto: Bjelovar

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 11, 2008 2:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je tocno. Ja sma iz malog grada, pa svejedno neprestano gledam plakate o raznim koncerima. Znam da je nedavno Maja Marijana bila u Zagrebu, a u mom gradu Vela je nastupala u jednom narodnjackom klubu. Mitar Miric i Seka Aleksic takoder imaju turneje po Hrvatskoj, da ne idem dalje.

_________________
Dacu ti gram po gram, ti samo reci am, tvoja sam od cokolade
devojka, pod rukom lepim se, topim u ustima, to sam ja...


.
 
Grešnica
¤ grešna u ljubavi ¤
<b>¤ grešna u ljubavi ¤</b>





Datum registracije: 20 Jan 2008
Poruke: 5614

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 02, 2008 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedna rečenica sve govori...

Kulturološki smo kapitulirali pred turbofolkom...

Rolling Eyes Neutral
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 03, 2008 3:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

erdega nije istina da se kod nas ne može kupit legalan cd.ja sam još prije par godinau cd shopovima gledala i narodnjačke i zabavnjačke cd-e iz srbije i bosne.znam da je i croatia records izdavala neke folk kompilacije itd.pa postoje čak i neke istina (malo ih je)radio stanice koje puštaju i narodnjake, a Zdravko Čolić se npr. pušta na CMC televiziji.itd.ima još primjera.kod nas su klinci a i oni malo stariji poludili za narodnjacima.tzv. narodnjacima tipa seka, dara i ekipa.a to za mene nisu narodnjaci.istina je da kod nas pravi narodnjaci još nisu poznati.ja koja imam iskustva na tom području Mr. Green kad spomenem nekom ko sluša narodnjake nekog pravog pjevača narodnjaka, šokiram.oni to nikad nisu čuli al eto.sve u svemu dosta vaši proizvodi prolaze kod nas

_________________
 
klinka
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 27 Apr 2005
Poruke: 1120

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 06, 2008 12:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gresnica je napisao/la sledeće:
Jedna rečenica sve govori...

Kulturološki smo kapitulirali pred turbofolkom...

Rolling Eyes Neutral


Ma to je faza koja ce proci, sigurna sam.

_________________
Lutka od krvi bez trunke ideje...
 
Grešnica
¤ grešna u ljubavi ¤
<b>¤ grešna u ljubavi ¤</b>





Datum registracije: 20 Jan 2008
Poruke: 5614

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 06, 2008 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

klinka je napisao/la sledeće:
Gresnica je napisao/la sledeće:
Jedna rečenica sve govori...

Kulturološki smo kapitulirali pred turbofolkom...

Rolling Eyes Neutral


Ma to je faza koja ce proci, sigurna sam.


Možda i hoće, ali kad moja generacija bude dva metra ispod zemlje. Neutral Jer je ova folkomanija zahvatila cijelu RH... A nešto iskorijeniti iz naroda je vrlo, vrlo teško...
 
klinka
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 27 Apr 2005
Poruke: 1120

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 6:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Treba naci alternativu, a to moze biti kvalitetan Rock. Exclamation

_________________
Lutka od krvi bez trunke ideje...
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 12, 2008 1:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

poison je napisao/la sledeće:
kod nas su klinci a i oni malo stariji poludili za narodnjacima.tzv. narodnjacima tipa seka, dara i ekipa.a to za mene nisu narodnjaci.istina je da kod nas pravi narodnjaci još nisu poznati.ja koja imam iskustva na tom području Mr. Green kad spomenem nekom ko sluša narodnjake nekog pravog pjevača narodnjaka, šokiram.oni to nikad nisu čuli al eto.sve u svemu dosta vaši proizvodi prolaze kod nas



Potpisujen u potpunosti.


klinka je napisao/la sledeće:
Treba naci alternativu, a to moze biti kvalitetan Rock. Exclamation


Gresnica je napisao/la sledeće:
Jedna rečenica sve govori...

Kulturološki smo kapitulirali pred turbofolkom...

Rolling Eyes Neutral


Kao šta rekoh već par postova gore.. svak ima svoj ukus a nepotrebno blaćenje samo dokazuje koliko ste zatucani tralalalal Mr. Green

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Narodnjaci i Turbo Folk U Hrvatskoj Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strana 10 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon