www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Narodnjaci i Turbo Folk U Hrvatskoj
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
MrGood
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2006
Poruke: 49

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 12:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a od kuda ti znas sve te tekstove ako to ne slusas Question[/quote]

Ne zelim biti zilikin advokat, ali internetom kruze izabrani najveci tekstualni "biseri" narodnjaka, poput viceva o muji i hasi... Tako da ih ne srecom moras ni cuti da bi znao o cemu se tu radi. Imao sam ih i ja prilike procitati tek toliko da me zaboli zeludac od kolicine tih gluposti...

Bio bih mazohist kada bi te stihove morao jos i "uglazbljene" slusati :hothot:


 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 12:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

MrGood je napisao/la sledeće:
tomislav horvat je napisao/la sledeće:
znam ja puno takvih ko ti sta su govorili da mrze narodnjake a evo ih danas sve ih znaju.


Nisam napisao da ih mrzim, nego da ih ne volim niti ih slusam. Zato mi nije jasno zasto me trpas u kos s onima koji govore da ih mrze a da ih zapravo sve znaju?

Ja stvarno ne znam niti jedan tekst narodnjaka, jer ga naprosto ne stignem nauciti kada greskom pored mene nabrzinu projuri neki nabrijani bmw s odvrnutim tandrkanjem do daske :shocked!: A na mjesta gdje se oni pustaju srecom ne zalazim.

Ja slusam glazbu!! A oni koji slusaju narodnjake misleci da je to isto glazba - varaju se. To je njihova potreba za trenutacnom amnezijom vlastitog mozga, a tu onda prestaje svaka prica o glazbenim kvalitetatma narodnjaka, i prelazi se u tematsko podrucje socijalne fenomenologije i psihologije.


ne trpam ja tebe u isti kos s njima krivo sam se izrazio ali ocu ti reci da oni koji su govorili da je to bezveze muzika,da oni to nece nikada slusati,da mrze to sad su i oni poceli to slusati i znaju vise pjesama od mene koji to slusa od 14 godine.

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 40

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 12:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kao sto rekoh...primorani smo da slusamo! ja izadjem u grad,u kafic u kojem je super,pocne sa stranom glazbom..onda se predje na domacu..pa se zavrsava s turbofolkom.diskoteke vise nisu diskoteke vec folkoteke.ja se zgrozim kad cujem te tekstove.
sve cure pocinju liciti na te pevaljke koje to pjevaju,atko se i oblace....
ta vrsta glazbe od cura pravi da im je samo bitno da pokazu svoje zenske atribute,a moral i pamet da zapostave.

a covjek nema vise gdje da izadje gdj eje dobar provod a da nije taj okvir glazbe o kom pricam.zalosno...

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 12:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a oces reci da na narodnjacima nije dobar provod?nema boljeg provoda do narodnjaka ali oni pravih narodnjaka a ne turbo folka.to je bitna razlika.ja slusam i jedno i drugo ali narodnu glazbu vise od turbo folka

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
MrGood
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2006
Poruke: 49

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 12:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
nadam se da je to samo trenutni trend(pjevati o varanju,golotinji i najnizim stvarima) i da ce uskoro prestati. ja bi to zabranila zakonom, da ne deformisemo svjest nase djece i da im imamo mogucnost ugraditi u glavu prave vrijednosti!a ove glupe pjesme nam to ne dopustaju!


Ja sam jednom kao klinac prije 25 godina htio kupiti plocu "Rokera s Moravu", ali mi je mama zabranila jer valjda nije htjela da joj sin odraste amputiranog mozga :143:

Hocu reci da ipak najraniji odgoj puno znaci...

Premda, btw, sjecajuci se sada Rokera s Moravu, cine mi se pravim umjetnicima spram ovih turbo folk ljigi. Ako zbog niceg drugoga, a onda zbog nekog njihovog ironijskog odmaka prema toj seljaciji. A i to je ipka nekakav stav!
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 40

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 12:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e prave narodnjake uopce ne volim....taj melos me iritira
mislim da sam rekla gdje je provod Wink i zasto znam te tekstove, a gade mi se
al cinjenica je da turbofolk vlada cjelim balkanom a ne pravi narodnjaci Rolling Eyes


mr good-moja rodica od 5godina pjevusi te odvratne stihove(ako se mogu nazvati stihovima) ona sad ne zna o cemu se radi,al ona gleda te pevaljke i slusa,ona uz to odrasta.kako djetetu objasniti da je to pogresno i nemoralno kad je to svuda oko nas?!

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 1:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a daj mi reci smisao tih rijeci sta pjevaju rokeri s moravu
Crna krava belo mleko
oj moravo ladna reko
oj pevaljko lepa seko
sto me gledas popreko

Banana, Kubana
banana, Kubana
plantaze s banane
nicu na sve strane
pa cu sadim i ja

Kad pocupam trsku sa moravsku plazu
ima da zasadim banansku plantazu
ne mora se ore, ne mora se kopa
cekas da izziklja pa da se poklopa

daj mi reci smisao ovih rijeci?????

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 40

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 1:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
a daj mi reci smisao tih rijeci sta pjevaju rokeri s moravu
Crna krava belo mleko
oj moravo ladna reko
oj pevaljko lepa seko
sto me gledas popreko

Banana, Kubana
banana, Kubana
plantaze s banane
nicu na sve strane
pa cu sadim i ja

Kad pocupam trsku sa moravsku plazu
ima da zasadim banansku plantazu
ne mora se ore, ne mora se kopa
cekas da izziklja pa da se poklopa


:lolj: :lolj: :lolj: :lolj:

pa to ti dodje nesto kao mini suknja! Laughing

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
MrGood
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2006
Poruke: 49

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 1:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tomislav horvat je napisao/la sledeće:
a oces reci da na narodnjacima nije dobar provod?nema boljeg provoda do narodnjaka ali oni pravih narodnjaka a ne turbo folka.to je bitna razlika.ja slusam i jedno i drugo ali narodnu glazbu vise od turbo folka


Ajde, drago mi je da barem pravis razliku izmedju turbo folka i izvorne narodne glazbe.

Izvorna narodna je zapravo tradicijska glazba, koja vijekovima zivi u pojedinom narodu. Ona dakle ima jedan opcenacionalni karakter, a ne autorski identitet jer joj se vecinom ne znaju kompozitori. Ona ima vrijednost kulturne bastine i zato ju je korisno njegovati i odrzavati.

Pa i najveci kompozitori klasicne glazbe od Liszta, Chopina i Brahmsa ugradili su u svoje kompozicije izvorne narodne zvuke. A da ne kazem da su i neki rockeri cesto kosristili elemente narodnih zvukova u svojim pjesmama. Zna se da je Dzoni Stulic sevdah smatrao najizvornijom narodnom glazbom koju je obozavao i cesto koristio, osobiti u drugoj fazi svoje karijere, a da je Goran Bregovic iskoristio romsku glazbu kako bi si otvorio vrata glazbenog svijeta, ali i dodatno obogatio.

Ono sto ja ponekad volim poslusati je Saban Bajramovic, ali zato sto je to glazba. A glazba je ono sto kad slusas treba ipak ukljuciti i mozak, osjetiti i razumijeti emocije koja ona u sebi nosi. Glazba nije provod, niti ljudska teznja da se uz nju sto prije napije kao svinja. A turbo folk jedino to u covjeku moze i potkanuti, pa zato i kazem da je to socijalna kategorija koja nema ama bas nikakve veze s glazbenim kvalitetama, pa onda niti s ukusom.

Zato je najgluplje postavljena teza: Ja ne slusam narodnjake ali pustam druge da imaju svoj ukus (ili obratnio). Ne, ja to necu reci, jer onaj tko slusa narodnjake po meni nema uopce nikakav (glazbeni) ukus i ucinit cu sve da on sam toga postane svjestan. Ako ne ide, bozemoj, nisam doktor. Srecom, u blizini "Ludnice" nalazi se i prava ludnica :138:
 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 1:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa nije bas isto.ne kazem ja da nema glupih tekstova turbo folka ima ih puno.kao npr.mini suknja koktel ljubavi(bljuje mi se od ove pjesme),ide maca oko tebe,nisi u pravu,bunda od nerca da ne spominjem...ali to masa voli i tu nema pomoci kako ces nekome objasniti da to ne valja kad on to voli.ja slusam narodnjake ali ne slusam takve bezvezarije

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
MrGood
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2006
Poruke: 49

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zilika je napisao/la sledeće:
mr good-moja rodica od 5godina pjevusi te odvratne stihove(ako se mogu nazvati stihovima) ona sad ne zna o cemu se radi,al ona gleda te pevaljke i slusa,ona uz to odrasta.kako djetetu objasniti da je to pogresno i nemoralno kad je to svuda oko nas?!


Hm, nema druge nego rastopiti svijecu i maloj naliti malo voska u usi :onlyamother:
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 40

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ah da zaboravih bundu od nerca....uf uzas zivi...ima jos tih sponzorskih pjesama. kako bi ja volila da to mogu zabraniti da se slusa! i cinjenica je da to utjece na malde curice...sve postaju sponzoruse zbog toga,jer im se cini normalnim.

90% turbofolka su takve pjesme..ne neke...idi sutra lijepo u kafic gdje se pusta ta glazba pa mi reci kolko moralnih tekstova je bilo tu za tu vecer...

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Narodnjaci i Turbo Folk U Hrvatskoj Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 3 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon