www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Narodnjaci i Turbo Folk U Hrvatskoj
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 13, 2006 5:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja se slazem u potpunosti sa tobom Jugovicu!

@Mr Good
neka svatko slusa sta hoce ali ne moze govoriti za neku muziku da nije dobra za nekoga.ako se narodna muzika svidja masi koja nije mala to je njihova stvar.ja obozavam narodnu muziku isto tako ti obozavas nesto drugo.to je tvoja stvar.svi su se okomili na te narodnjake samo zato sto su to narodnjaci i zato sto to pjevaju srbi i sto se to ovdje smatra zabranjeno.a isti ti koji govore da mrze srbe slusaju rock ili sta vec isto od srpskih pjevaca(azra,elektricni orgazam....),ali to nema veze glavno da nisu narodnjaci.znaci moze sve srpsko ali narodna srpska muzika ne dolazi u obzir!



_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
MrGood
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2006
Poruke: 49

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 14, 2006 5:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo nekoliko naslova iz hrvatskih novina od prije 5 dana:
• Pred Pashom ispucan najmanje tucet metaka
• Cetvero ranjenih u obracunu pred Pashom
Evo naslova i od danas:
• Ranjeni redar Ludnice skrivao drogu u anusu; drugi ranjeni je automehanicar Hampi s Pescenice. U pucnjavi ispred narodnjackog kluba u Zagrebu jutros oko 4 sata sudjelovao je i vlasnik Ludnice Goran Obradović Pišta.

Svaki moj komentar je ovdje suvisan.

Tek da kazem za neupucene: Pasha i Ludnica su dva najpopularnija kluba u Zagrebu u kojima se slusa narodna glazba.

Ovako po sjecanju jos malo nabrajanja: prije par mjeseci tuca u Ludnici u kojoj je poznati hrvatski nogometas Igor Stimac nokautira jednog neduznog mladica, prije 5-6 godina u narodnjackom klubu u zagrebackoj Dubravi ubijen balkanski kralj kocke Zlatko Bagaric, prije desetak godina u narodnjackom klubu Dallas ubijena 5-orica mladića, sudjelovali i vojnici UNPROFORa, itd, itd...

Hajde, neka me netko posjeti kada je ikada u povijesti u Zagrebu netko na nekoga pucao na nekom rock koncertu!

Jugovicu, da li doista jos uvijek mislis da genearliziram?
 
bane42
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 59

Datum registracije: 17 Okt 2005
Poruke: 474
Mesto: Gde nebo ljubi zemlju...

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 15, 2006 2:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slusam narodnjake (starije) i smo "neke" novije, slusam i zabavne Engleske,Ruske, Turske, Srbijanske (Srpske) , Bosanske , Hrvatske ,Makedonske i Slovenacke ali samo one koje se meni svidjaju.Tako da ne patim radi toga od komplexa manje vrednosti sto slusam narodnjake , ako ide u uho to slusam i ok.Iako u Hrvatskoj sam bio na 5-6 festi pocelo se sa Misom Kovacem zavrsilo sa kolom ili Miroslavom Ilicem ili Lepom Brenom al nema veze ljudi .Uvek mozda nije naj moralnije sve ali boze moj i ja kao dete sam rastao uz tu i takvu muziku pa nisam nista manje moralan od nekih ovde na sajtu ili ti vise bezobrazan.Zanimljiva tema nema sta, sto ljudi sto misljenja .

_________________
Bit će bolje jednog dana...
ako bog da...
Što me ne ubije to me ojača....
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 15, 2006 7:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@MrGood:

Ovaj tvoj post mi je smesan a isto toliko tuzan! Confused

Kakve veze ima to sto si napisao sa narodnom muzikom??
Zar stvarno mislis da se to ne bi negde desilo gde se pusta zabavna muzika?? Ovo sto si ti naveo je samo dobar primer koliko je narodna muzika ipak popularna u Hrvatskoj. Sam si naveo da su Pasha i Ludnica najpopularniji klubovi u Zagrebu. No, dalje mislim da muzika nema uticaj na desavanja u diskoteci i ispred diskoteke.

Opet generalizujes stvari a to je sasvim nepotrebno! Wink
Evo ti jedan primer iz sopstvenog iskustva:
Bio sam ovde u mom gradu (Stuttgart) u kaficu Topas (hrvatski kafic), jer je moja prijateljica tamo slavila rodjendan. Ona je rokerica a tamo pustaju muziku koja njenoj dusi prija. Bio je jos jedan mladic koji je svoj rodjendan tamo slavio i otisao do pevaca da naruci neke pesmice. A sta se onda desilo, ne bi verovao, da nisam doziveo. On je narucio neke dalmatinske pesme, a to je ocigledno hercegovce izazvalo i izbila je masovna tuca. Posto smo blizu stepenica bili, smo bez povrede izasli, a policija je onda dosla da uvede red u kaficu.

I sad ti meni reci da je muzika na to uticala?? Mozes da kazes da jeste, jer su pesme tu reakciju izazvali, ali dragi druze, povod te tuce lezi u ponasanju svakoga od nas. Da su ljudi ravnodusni, ne bi tako reagovali zbog narodne, dalmatinske ili hercegovacke muzike! Misli o tome! Wink
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 15, 2006 9:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

MrGood je napisao/la sledeće:
Evo nekoliko naslova iz hrvatskih novina od prije 5 dana:
• Pred Pashom ispucan najmanje tucet metaka
• Cetvero ranjenih u obracunu pred Pashom
Evo naslova i od danas:
• Ranjeni redar Ludnice skrivao drogu u anusu; drugi ranjeni je automehanicar Hampi s Pescenice. U pucnjavi ispred narodnjackog kluba u Zagrebu jutros oko 4 sata sudjelovao je i vlasnik Ludnice Goran Obradović Pišta.

Svaki moj komentar je ovdje suvisan.

Tek da kazem za neupucene: Pasha i Ludnica su dva najpopularnija kluba u Zagrebu u kojima se slusa narodna glazba.

Ovako po sjecanju jos malo nabrajanja: prije par mjeseci tuca u Ludnici u kojoj je poznati hrvatski nogometas Igor Stimac nokautira jednog neduznog mladica, prije 5-6 godina u narodnjackom klubu u zagrebackoj Dubravi ubijen balkanski kralj kocke Zlatko Bagaric, prije desetak godina u narodnjackom klubu Dallas ubijena 5-orica mladića, sudjelovali i vojnici UNPROFORa, itd, itd...

Hajde, neka me netko posjeti kada je ikada u povijesti u Zagrebu netko na nekoga pucao na nekom rock koncertu!

Jugovicu, da li doista jos uvijek mislis da genearliziram?



znaci sa ovim hoces da kazes da se u hr, nikada nisu desili nikakvi slicni incidenti na nikakvom rock koncertu, ili uporedbe radi u drugim zagrebackim klubovima...po tvome ovi incidenti su jedinstveni klubovima u kojima se pusta narodna muzika.... Rolling Eyes

ako se vec trudis da ne generaliziras...onda uzmi podatke svih ispada po svim klubovima...pa napravi pravu statistiku...tamo gde ljudi piju i vesele se uvek ce biti problema....istih problema ima u svim klubovima....moj drug ovde ima klub i jos nije bilo dana da se neka glupost nije desila....a nepusta narodnjake (!)..... Rolling Eyes

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
MrGood
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2006
Poruke: 49

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 16, 2006 10:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

thorn je napisao/la sledeće:
znaci sa ovim hoces da kazes da se u hr, nikada nisu desili nikakvi slicni incidenti na nikakvom rock koncertu, ili uporedbe radi u drugim zagrebackim klubovima...po tvome ovi incidenti su jedinstveni klubovima u kojima se pusta narodna muzika.... Rolling Eyes


Upravo sam to htio kazati, da su incidenti s nasiljem i drogom vecinom vezani za klubove s narodnom glazbom

thorn je napisao/la sledeće:
ako se vec trudis da ne generaliziras...onda uzmi podatke svih ispada po svim klubovima...pa napravi pravu statistiku...tamo gde ljudi piju i vesele se uvek ce biti problema....istih problema ima u svim klubovima....moj drug ovde ima klub i jos nije bilo dana da se neka glupost nije desila....a nepusta narodnjake (!)..... Rolling Eyes


Eh sad, neka statisticka istrazivanja rade profesionalci, ja se ne stignem time baviti. Uostalom, tema ovog topica su "Narodnjaci u Hrvatskoj", pa pisem samo o ovdasnjim iskustvima. Zato sam i rekao da me netko podsjeti ako je na koncertima i rock klubovima u Zagrebu i Hr. bilo kakvih slicnih revolverskih obracuna. Kakva su iskustva u ostatku svijeta, to ne znam.

Anyway, ja se doista trudim da ne generaliziram. Ako je netko pazljivo procitao moje dosdasnje postove, primjetit ce da narodnu i rock glazbu zelim smjestiti u njihove sire drustvene kontekste. Nije mi cilj raspravu svesti samo na pitanje ukusa. Ili na to tko sto slusa. Jer onda se moze postaviti poseban topic "Slusate li narodnu glazbu" pa da se ljudi izjasnjavaju samo sa DA ili NE. Ali koji bi onda bio smisao topica, osim da ce narodnjaci uvjerljivo pobjediti Evil or Very Mad

Jugovic je napisao/la sledeće:
mislim da muzika nema uticaj na desavanja u diskoteci i ispred diskoteke.


Po meni, ima puno utjecaja. Doduse, indirektnih i na prvi pogled nevidljivih. Reci cu ti nesto sto se nadam da neces krivo rshvatiti: Prije pocetka rata u Hrvatskoj bio sam cesto svjedok da su Srbi u Hrvatskoj cesto provocirali upravo narodnom glazbom, glasno je pustajuci iz auta vozeci se kroz hrvatska sela, a jos su cesce pjevali po diskotekama i seoskim zabavama "Igrale se delije nasred zemelje Srbije". Zasto na primjer nisu pjevali "Give piece a chance" od Johna Lenona? Isto kao sto su se kasnije u Hrvatskoj ljudi masovno poceli identificirati s pjesmama Thomsona za kojeg vjerojatno i sam znas o kakvim glupostima pjeva, onda se grozim kad je netko ponosan da to slusa i to zove glazbom. Takva glazba u ljudima pojacava agresiju, namjenjena je za slusanje kolektivu (tj. narodu) jer je cesto nacionalnog ili ideoloskog predznaka. Nema u sebi univerzalnih niti indivudalnih vrijednosti pa ni estetskih kvaliteta, zbog cega je zakinuta za bilo kakve kulturne i umjetnicke vrijednosti. Njezini su, dakle, sadrzaji i forma totalni kic. A to ti je djelomicno i odgovor na ovu sljedecu tvouju opasku o tuci u klubu u Stugartu:

Jugovic je napisao/la sledeće:
I sad ti meni reci da je muzika na to uticala?? Mozes da kazes da jeste, jer su pesme tu reakciju izazvali, ali dragi druze, povod te tuce lezi u ponasanju svakoga od nas. Da su ljudi ravnodusni, ne bi tako reagovali zbog narodne, dalmatinske ili hercegovacke muzike! Misli o tome! Wink


Da, upravo zbog tvog opisa zasto je doslo do tucnjave, jasno mi je da je indirektno glazba kriva za to. Dalmatinci su se kolektivno indetificirali sa svojom glazbom, a hercegovci su htjeli opet slusati svoju, i eto ti tuce. Po meni, kao i svaka prava umjetnost je transnacionalna, koja govori univerzalnim i humanijim jezikom. Ti si dobro rekao da su ljudi ravnodusni ne bi do toga doslo. Ja bih dodao da su i pametniji i tolerantniji, ali eto vidis - uglavnom nisu. Jer opet ponavljam svoju tezu: ljudi koji hrle na narodnjake idu na njih najmanje zbog uzitka u glazbi i duhovne okrijepe. Upravo obratno, oni hrle tamo da bi svoje duhovne emocije neutralizirali, plemenski se kolektivizirali i agresivno odstranili svakoga tko se ne uklapa u njihov svjetonazor. Dakle, opet citavu ovu raspravu ne mozemo svesti samo na pricu o glazbi i njezinoj kvaliteti, jer svaka glazba ima svoje subkulturno sljedbenistvo, o cemu samo sociolozi mogu dati neko uvjerljivo misljenje. Zato je moja teza da je narodnjacka glazba drustveno i potencijalno najopasnija pa onda i bezvrijedna. Apsolutno nemam ama bas nista protiv tko nju slusa zbog vlastitog uzitka, niti mi pada napamet to mu braniti i zbog toga s e nekome izrugivati. Sto se toga tice, apsolutno sam tolerantan, samo imam potrebu reci da u zivotu postoje mnogo vece vrijednosti koje uz malo dobre volje nije tesko otkriti.

Edit by ULT_RAS Arrow sve ovo moze da stane u jedan post Exclamation
 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 16, 2006 7:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zilika je napisao/la sledeće:
Citat:
Ja ih ne volim niti cu ih ikada voljeti!

Ali da me netko ovdje ne bi napao da sam umisljeni Hrvat koji se stidi Balkana, citirat cu srpskog rock kriticara Petra Lazica koji je u knjizi "Top 100 (ex)Yu albuma" napisao sljedece:

"dok hodam drugacijim beogradskim plocnicima no sto su bili u vreme moje mladosti, dok sa svih strana napadaju nekakvi zvuci koji su nekada stizali samo do Sapca a danas ujedaju neduzne prolaznike u samom centru Beograda, shvatam da mi najvise nedostaju upravo Filigranski plocnici od Azre"

Eto, pa neka ovo svatko shavti kako hoce... Spreman sam za polemiku
svaka cast! :kapa:




Citat:
znam ja puno takvih ko ti sta su govorili da mrze narodnjake a evo ih danas sve ih znaju.

evo ja ih ne podnosim,gade mi se te pjesme,ne zbog harmonike ili ne umjetnickih melodija,odnosno pokradenih melodija,vec zbog tako jadnih i odvratnih tekstova,najnizih od najnizih! (cast izuzecima;kojih je jako malo)
a pazi...znam svaki tekst,ne zato sto zato zelim da znam ili sto se meni to slusa,ili sto ja doma to slusam; vec zato sto smo danas kad izadjemo u grad primorani to slusati! ja bar imam dovoljno svjesti da cujem o kakvim se gadostima tu pjeva....al sto ce biti s nasom djecom,curicama od 5godina je to normalno one s tim zive i ko zna u sto ce izrasti!

nadam se da je to samo trenutni trend(pjevati o varanju,golotinji i najnizim stvarima) i da ce uskoro prestati. ja bi to zabranila zakonom, da ne deformisemo svjest nase djece i da im imamo mogucnost ugraditi u glavu prave vrijednosti!a ove glupe pjesme nam to ne dopustaju!


zilika evo malo sam gledao tvoje postove i nesto mi nije jasno.kako mozes govoriti da ne podnosis narodnjake sto je dokaz ovo gore sta pise a u temi koja se zove 10 najvecih hitova cece raznatovic ti si napisala ovo:
1. beograd
2. kukavica
3. votka s utehom
4. licis na moga oca
5. 39,2
6. zbranjeni grad
7. korak do dna
8. gore od ljubavi
9. decenija
10. kad bi bio ranjen

mozda sam nesto i zabiravila ....u glavnom kolko god je ceca prava macka na slikama i spotovima..tolko je ruzno viditi u zivo.

mozes li mi to objasniti.ja ovo ne kuzim??? Shocked

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 16, 2006 9:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da si ti jedna od mnogih koji slusaju narodnjake ali to ne zeli priznati da ne bi ispalo da si manje vrijedna od drugih koji to ne slusaju i zato to krijes.ja ne vidim drugo objasnjenje za ovo.kako mozes govoriti da ih ne podnosis kad u drugoj temi koju sam isto ja postavio koji znam svaku cecinu pjesmu i obozavam ju ti pises njezine najvece hitove.

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
mradje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 17 Jan 2006
Poruke: 20

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 17, 2006 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

već sam spomenuo da ovdje narodnjaci trešte, a ima ekipe kojoj si odmah manje Hrvat ako se to sluša a to je uglavnom ona ekipa koju vidiš u imperijalu na dragani i kitiću, crna bembara privjesak HOS-a, zlatni lanac a unutra trešti ceca, a ako ti to slušaš kući lupa ti kreten na vrata i jebe ti mater četničku iako je on u ratu bio kurir a tvo j stari na prvoj crti, ma budale
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 3:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mrgood....danas sam na htv-sat-u gledala emisiju o bas ovoj temi...zove se otvoreno?? ili tako nesto, nisam sigurna....ali jedan od gostiju im je bio vuco, koji me apsolutno odusevio komentarima....cak i oni koji ocigledno imaju veliki problem sa svim sto dolazi iz "komsiluka" su morali priznati da muzika nema nista specificno sa ovim problemom....i vise nego adekvatno su pokusali da objasne sindrom pucaj pa pitaj, koji vlada u hrvatskoj a i na ostatku balkana.....neke od primera za uporedbu su naveli mlade koji pred rock klubovima i "modernijim" mestima zabave umiru od droge i trovanja alkoholom....ili gde je dovoljno da nekog pogresno pogledas ili stignes prvi na parking mesto...pa da zavrsis na traumi zbog promaje u telu nastale od metaka tvog komsije, prijatelja, ili slicno.....znaci ovo sto se desava nije ekskluzivno u klubovima gde je folk muzika vec bilo gde drugo...i istrebljivanje ovakve zabave nece ni umanjiti ni otkloniti problem ove vrste nasilja..a i ti koji su pucali znaju se od ranije u jednom slucaju, a u drugom su pucali jer ih redar nije hteo pijane pustiti u klub.....znaci ljudi su problem a ne muzika..... Rolling Eyes

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
MrGood
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jan 2006
Poruke: 49

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 9:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

thorn je napisao/la sledeće:
mrgood....danas sam na htv-sat-u gledala emisiju o bas ovoj temi...zove se otvoreno?? ili tako nesto, nisam sigurna....:


Da, zove se "Otvoreno" i ide svake veceri na neku dnevno aktualnu temu. Nekad su emisije zanimljive, a nekada odvartno dosadne. Nekad se u studiju samo svađaju, a nekad možeš i nesto pametno cuti od gostiju. Ovu o narodnjacima sam i ja gledao i bila mi je vrlo solidna.

thorn je napisao/la sledeće:
znaci ovo sto se desava nije ekskluzivno u klubovima gde je folk muzika vec bilo gde drugo...i istrebljivanje ovakve zabave nece ni umanjiti ni otkloniti problem ove vrste nasilja..a i ti koji su pucali znaju se od ranije u jednom slucaju, a u drugom su pucali jer ih redar nije hteo pijane pustiti u klub.....znaci ljudi su problem a ne muzika..... Rolling Eyes


Sve si to lijepo napisala i u mnogome se slazem s tobom, pogotovo s ovim gdje kazes da su u svakom nasilju ljudi problem, a ne glazba. Inace, teza emisije je bila bas da se pucnjava ekskluzivno desava u narodnjackim klubovima, a ako si pratila moje postove, to sam i ja statisticki ustvrdio mnogo prije te emisije. Sada je drugo to sto su gosti u emisiji tu tezu pokusali poreci, ali ipak smatram da je par slucajeva sitnih tucanjava i narkomana pred alternativnim klubovima mnogo "bezazlenije" od revolveraskih obracuna pred narodnjackim klubovima. E pa sada ako su ljudi problema a ne glazba, zato ja i zelim da se taj problem prosiri na podrucje sociologije. Da mi netko pokusa odgoviti zasto je to tako i koji su uzroci takvom ponasanju? Moja teza zvuci grubo, ali smatram da onaj tko iskljucivo uziva u narodnjacima suzava svoje horizonte, ne dopustajuci samome sebi da otkrije neke vrijednije oblike glazbe. Naravno, ima puno iznimki, svaka cast svima koji su se javili u ovom topicu naglasavjuci svoju toleranciju i slusanje drugacije glazbe, ali oni su iznimke. Na zalost, realnost je surovija.

Nadam se da ti se Vuco ne svidja za ozbiljno Rolling Eyes On je jedan karikaturalan lik, a mediji takve vole. Neka uziva u njegovim pjesmama tko god hoce, meni to ne treba. Ne znam jel' ti poznato, on je umislio da je strasno popularan i vec se dva puta kandidirao na izborima za predsjednika Hrvatske. Dobio je manje od 1% glasova. Zamisli predsjednika drzave koji bi okolo setao pistoljem i pucao po ulici iz zajebancije:-) Srecom, ljudi ovdje ipak znaju biti ozbiljni kada treba, pa mi to daje nadu da pamet jos uvijek nije napustila Hrvate.
 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 9:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

MrGood je napisao/la sledeće:
thorn je napisao/la sledeće:
mrgood....danas sam na htv-sat-u gledala emisiju o bas ovoj temi...zove se otvoreno?? ili tako nesto, nisam sigurna....:


Da, zove se "Otvoreno" i ide svake veceri na neku dnevno aktualnu temu. Nekad su emisije zanimljive, a nekada odvartno dosadne. Nekad se u studiju samo svađaju, a nekad možeš i nesto pametno cuti od gostiju. Ovu o narodnjacima sam i ja gledao i bila mi je vrlo solidna.

thorn je napisao/la sledeće:
znaci ovo sto se desava nije ekskluzivno u klubovima gde je folk muzika vec bilo gde drugo...i istrebljivanje ovakve zabave nece ni umanjiti ni otkloniti problem ove vrste nasilja..a i ti koji su pucali znaju se od ranije u jednom slucaju, a u drugom su pucali jer ih redar nije hteo pijane pustiti u klub.....znaci ljudi su problem a ne muzika..... Rolling Eyes


Sve si to lijepo napisala i u mnogome se slazem s tobom, pogotovo s ovim gdje kazes da su u svakom nasilju ljudi problem, a ne glazba. Inace, teza emisije je bila bas da se pucnjava ekskluzivno desava u narodnjackim klubovima, a ako si pratila moje postove, to sam i ja statisticki ustvrdio mnogo prije te emisije. Sada je drugo to sto su gosti u emisiji tu tezu pokusali poreci, ali ipak smatram da je par slucajeva sitnih tucanjava i narkomana pred alternativnim klubovima mnogo "bezazlenije" od revolveraskih obracuna pred narodnjackim klubovima. E pa sada ako su ljudi problema a ne glazba, zato ja i zelim da se taj problem prosiri na podrucje sociologije. Da mi netko pokusa odgoviti zasto je to tako i koji su uzroci takvom ponasanju? Moja teza zvuci grubo, ali smatram da onaj tko iskljucivo uziva u narodnjacima suzava svoje horizonte, ne dopustajuci samome sebi da otkrije neke vrijednije oblike glazbe. Naravno, ima puno iznimki, svaka cast svima koji su se javili u ovom topicu naglasavjuci svoju toleranciju i slusanje drugacije glazbe, ali oni su iznimke. Na zalost, realnost je surovija.

Nadam se da ti se Vuco ne svidja za ozbiljno Rolling Eyes On je jedan karikaturalan lik, a mediji takve vole. Neka uziva u njegovim pjesmama tko god hoce, meni to ne treba. Ne znam jel' ti poznato, on je umislio da je strasno popularan i vec se dva puta kandidirao na izborima za predsjednika Hrvatske. Dobio je manje od 1% glasova. Zamisli predsjednika drzave koji bi okolo setao pistoljem i pucao po ulici iz zajebancije:-) Srecom, ljudi ovdje ipak znaju biti ozbiljni kada treba, pa mi to daje nadu da pamet jos uvijek nije napustila Hrvate.


A daj ti meni reci koji su to vrijedniji oblici zabave.dali mi sto slusamo narodnjake manje vrijedimo od tebe i takvih koji to ne slusaju.sta bih trebao slusati rock ili punk?sta je to muzika,to je zivi uzas a ne muzika i ako nesto na ovom svijetu ne valja onda je to ta vrsta muzike.i nemoj sad misliti da ja vrijedam.samo iznosim svo stav o toj vrsti muzike isto tako ti mislis o narodnjacima.
evo ti primjer:

U mojoj ulici ne prodaju se kifle
ne tece saobracaj i dim
u mojoj ulici nema fukare
jer ja sam guzonjin sin

Oko mene rastu cempres i drot
veceras imam party, a ujutru trim
lijepe zene dolaze kod mene
jer ja sam guzonjin sin

Jede se kavijar, pije se gin
ima se para, ima se s cim
ponekad trava, nikad heroin
jer ja sam guzonjin sin

U skolu me vozi samo auto pravo
sa mnogim sam pjevacicama spav'o
sa sobom nosim svoj mali karabin
jer ja sam guzonjin sin

Moja raja me bas ne vole
zavide mi na moje uspjehe
a ja sam svima najbolji
ja sam sa svima fin
jer ja sam guzonjin sin

Al' kad me ona zovne
hodi malo 'vamo, ja odmah potrcim
jer macehu ja volim vise nego starog
jer ja sam guzonjin sin

Danas sam dobio
svog novoga Porschea
i malko cu se voziti s njim
jer ja sam, ja sam guzonjin sin

evo ti jos:

Kazu da su cuda svijeta
piramide africke
kazu da su cuda svijeta
velike rijeke Indije
al' nijedno cudo nije bilo
ravno onome
kad je stari uparkir'o
u bascu Jugu 45

Skupio se sav komsiluk
i pola rodbine
ono pola nije moglo
nije moglo od muke
stara napravila mezu
ispekla 'urmasice
stari otis'o u granap
po jos logistike

Ref.
Bilo je to dobro vrijeme
sve na kredit, sve za raju, jarane
u auto naspi corbe
pa u Trst po farmerke
bilo je to dobro vrijeme
te na izlet, te malo na more
u kuci puno smijeha
u basci Jugo 45

Vozio ga cika Franjo
da proda jabuke
vozio komsija Momo
da mu zenu porode
vozio ga daidza Mirso
kad je is'o u kurvaluke
vozio ga malo i ja
kad bi mazn'o kljuceve

Ref.

Virio sam jedno vece
iz basce cuo glasove
Momo, Franjo, daidza Mirso
nesto tiho govore
onda pruzise si ruke
na komsiju se ne moze
onda popise po jednu i razgulise
izgledao je bas mali to vece
nas Jugo 45

Pobjegli smo jednog jutra
s dvije kese najlonske
prvo malo Lenjinovom
pa preko Ljubljanske
danas nam je mnogo bolje
novi grad i novi stan
stari nam je postao fora
kantonalni ministar

Ali meni je u glavi
uvijek ista slika, siti fles
stara kuca, mala basca
i u njoj Jugo 45

tu su samo dvije pjesme a ima ih jako puno ovakvog sadrzaja
Ako narodnjaci nemaju smisla onda mi reci sta je ovo????????? Rolling Eyes

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Narodnjaci i Turbo Folk U Hrvatskoj Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 5 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon