www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Narodnjaci i Turbo Folk U Hrvatskoj
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
bokidj
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 27 Jan 2006
Poruke: 62

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 1:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa bilo je samo pitanje kada ce u Hrvatskoj poceti da se slusa neka muzika iz Srbije i to javno. Nista strasno... Sasvim normalna pojava.
Muzika nema granice....


 
Musatom
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 35
Mesto: Zagreb, Hrvatska

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 12:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zilika je napisao/la sledeće:
-hiljadu ljudi u moje grudi veceras gleda,a ja jos ogram

-nisam ti ja nocas zena,nije ovo krevet njen,ja sam samo ziva vatra a ti moj sexy biznisman

-hajde otprati je kuci,brzo proci ce nam noc,pogled tvoj ce me dovuci zovem votku u pomoc; hajde vodi je da spava,slazi da si umorna pa joj bar do jutra budi neveran.

-ima da gori dok me skidas vrelim pogledom i ma da zna da bi se nje zbog mene odreko i na da sluti da zbog toga nisam noramalna bas mi se svidja tvoja djevojka

-ikoristi moje mane,sutra pricaj na sve strane da ovakvu nisi imao, neka cuje neka sazna,to neka mu bude kazna sto se samnom samo igrao...neka cuje neka tuguje.

-prevari me samo me ne osatvljaj...

to je samo dio,one koje su mi prve pale na pamet...dal itko razumoje o kako niskim stvarima se tu pjeva? kolko to unistava moralna nacela ljudi,uz kakve tekstove nase djevojcice drastaju? kako im objasniti sto je normalno kad su sve pjesme takve? zene same o sebi pjevaju ko o najvecim dr*ljama..zar ima nesto nize od toga?


O svega ti, sa koje si ti planete sišla, o kakvim "niskim stvarima" ti pričaš, u kojem svijetu ti živiš, progledaj, obazri se malo, čitaj novine, tekstovi su večinom, nažalost, realnost to što ti to ne želiš prihvatit nema veze sa time u kakvom će okruženju djevojčice odrast Rolling Eyes


Smeća ima u svakoj muzici al ne možeš jedan žanr nazvat smećem...

...a kao bolji je magazin ili retardirano ispiranje mozga elektronikom, uživo iz tvornice lakih metala...ne seri, il bar pusti vodu Wink
 
Musatom
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 35
Mesto: Zagreb, Hrvatska

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 12:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zilika je napisao/la sledeće:
sve cure pocinju liciti na te pevaljke koje to pjevaju,atko se i oblace....
ta vrsta glazbe od cura pravi da im je samo bitno da pokazu svoje zenske atribute,a moral i pamet da zapostave.

a covjek nema vise gdje da izadje gdj eje dobar provod a da nije taj okvir glazbe o kom pricam.zalosno...


tvoja zatucanost je žalosna...tvrdit da se klinke oblače tako zbog cajki?!?! okreni malo MTV i reci koliko se cajki tamo pušta i koliko robe pevaljke tamo imaju na sebi Wink

U Zagrebu ima cca 10ak mjesta na kojim se to pušta, i onda ako ti se ne sluša ne ideš na ta mjesta osim ako nisi mazohist, šta tu nije jasno?
 
ArnoldLayne
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 29 Jan 2006
Poruke: 10

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

smatram da su narodnjaci nešto najgore što se moglo dogoditi hrvatskoj estradi i još su jedan dokaz da se danas rijetko gdje sluša dobra i kvalitetna glazba koja se slušala nekada. žalosno je da se na ulicama i u kafićima diljem dalmacije više ne pjevaju i ne slušaju dalmatinske pisme već narodnjaci!!! nakon svega samo nam je još to trebalo!!!
 
AdryR
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 715

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 5:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hi! narodnjaka u hrvatskoj ima na pretek,osobito u slavoniji i zagorju, no dalmacija malo kasni, i to u smislu da ima pojedinaca koji ih slusaju,ali vecinom u privatnosti svoje sobe, jer opcenito dalmatinci im nisu toliko otvoreni, njima ce trebati malo duze da se prilagode i da dopuste da ih preplave kao, npr. u slavoniji, iako polako se otvaraju klubovi (i sve ih je vise) koji pustaju iskljucivo narodnjake! ovo, naravno, govorim iz iskustva! imam prijatelja koji ne vole narodnjake, vec vise techno i sl. stvari, ali ipak se bolje zabave u drustvu s narodnjacima--ima nesto u njima! Very Happy ciao!

_________________
WildCat69 StillUnknown2U
 
dorchi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 28 Jul 2005
Poruke: 100

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 2:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

polako zavladava folkomanija! sve više ljudi sluša narodnjake. čak i od kojih nisam očekivala. pa i ja ih počela slušat, a nisam ih mogla smislit

_________________
and when I try to sleep,
the drugs I've taken are killing me...
I think of you to ease my pain- but you're so far
 
Musatom
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 35
Mesto: Zagreb, Hrvatska

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 8:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tomislav horvat je napisao/la sledeće:

A daj ti meni reci koji su to vrijedniji oblici zabave.dali mi sto slusamo narodnjake manje vrijedimo od tebe i takvih koji to ne slusaju.sta bih trebao slusati rock ili punk?sta je to muzika,to je zivi uzas a ne muzika i ako nesto na ovom svijetu ne valja onda je to ta vrsta muzike.i nemoj sad misliti da ja vrijedam.samo iznosim svo stav o toj vrsti muzike isto tako ti mislis o narodnjacima.
evo ti primjer:

U mojoj ulici ne prodaju se kifle
ne tece saobracaj i dim
u mojoj ulici nema fukare
jer ja sam guzonjin sin

Oko mene rastu cempres i drot
veceras imam party, a ujutru trim
lijepe zene dolaze kod mene
jer ja sam guzonjin sin

Jede se kavijar, pije se gin
ima se para, ima se s cim
ponekad trava, nikad heroin
jer ja sam guzonjin sin

U skolu me vozi samo auto pravo
sa mnogim sam pjevacicama spav'o
sa sobom nosim svoj mali karabin
jer ja sam guzonjin sin

Moja raja me bas ne vole
zavide mi na moje uspjehe
a ja sam svima najbolji
ja sam sa svima fin
jer ja sam guzonjin sin

Al' kad me ona zovne
hodi malo 'vamo, ja odmah potrcim
jer macehu ja volim vise nego starog
jer ja sam guzonjin sin

Danas sam dobio
svog novoga Porschea
i malko cu se voziti s njim
jer ja sam, ja sam guzonjin sin

evo ti jos:

Kazu da su cuda svijeta
piramide africke
kazu da su cuda svijeta
velike rijeke Indije
al' nijedno cudo nije bilo
ravno onome
kad je stari uparkir'o
u bascu Jugu 45

Skupio se sav komsiluk
i pola rodbine
ono pola nije moglo
nije moglo od muke
stara napravila mezu
ispekla 'urmasice
stari otis'o u granap
po jos logistike

Ref.
Bilo je to dobro vrijeme
sve na kredit, sve za raju, jarane
u auto naspi corbe
pa u Trst po farmerke
bilo je to dobro vrijeme
te na izlet, te malo na more
u kuci puno smijeha
u basci Jugo 45

Vozio ga cika Franjo
da proda jabuke
vozio komsija Momo
da mu zenu porode
vozio ga daidza Mirso
kad je is'o u kurvaluke
vozio ga malo i ja
kad bi mazn'o kljuceve

Ref.

Virio sam jedno vece
iz basce cuo glasove
Momo, Franjo, daidza Mirso
nesto tiho govore
onda pruzise si ruke
na komsiju se ne moze
onda popise po jednu i razgulise
izgledao je bas mali to vece
nas Jugo 45

Pobjegli smo jednog jutra
s dvije kese najlonske
prvo malo Lenjinovom
pa preko Ljubljanske
danas nam je mnogo bolje
novi grad i novi stan
stari nam je postao fora
kantonalni ministar

Ali meni je u glavi
uvijek ista slika, siti fles
stara kuca, mala basca
i u njoj Jugo 45

tu su samo dvije pjesme a ima ih jako puno ovakvog sadrzaja
Ako narodnjaci nemaju smisla onda mi reci sta je ovo????????? Rolling Eyes

To je Zabranjeno pušenje i ako zaista ne vidiš ili ne želiš vidjet smisao u ovim pjesmama onda mi te stvarno žao, jedino drugo moguće objašnjenje je da imaš 15ak godina i trenutno ti je sve osim cajki fuj Rolling Eyes
 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 02, 2006 4:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kao prvo nemam 15 godina.kao drugo ajd ti meni reci smisao tih rijeci jer ih ja ne kuzim.
kao trece ja ne slusam samo cajke slusam i drugu muziku ali ovo,ovo je katastrofa a ne muzika.U mojoj ulici ne prodaju se kifle ne tece saobracaj i dim u mojoj ulici nema fukare jer ja sam guzonjin sin...... mislim sta vise reci!!! Very Happy

ako ste malo upuceni sto se radi u hrvatskoj onda znate da je u nedjelju odrazan izbor za folk hit godine u hrvatskoj.prosao je jako mirno i bez incidenata.a ni u osijeku do sada nije bilo pucnjave ili tako nesto di god se pustaju narodnjaci.hocu reci da nije kriva narodna muzika za pucnjave koje se dogadjaju u zagrebu ili bilo gdje.to je stvar ljudi koji tamo idu.isto to se moze dogoditi na nekom rock koncertu ili punk.sto vise ce se narodna muzika zabranjivat to se se sve vise slusati.

_________________
...udara u glavu ko sampanjac...

Spojila sam ti poruke...ukoliko zaboravis nesto da na[pises,imas opciju "edit"...

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 07, 2006 11:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoje vrste biljaka, koje se zovu korov.On nice tamo gde ga nesade, i siri se nezadrzivo.Definicija "narodne", turbo muzike.... :pukeleft:

_________________

Join eRepublik here!!!
 
tomislav horvat
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 1378
Mesto: ...Zagreb grad kojeg imam rad...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 08, 2006 8:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dobro si rekao korov kojeg se nikako nemozes rijesiti.uvijek ce biti prisutan svidjalo se to nekom ili ne

_________________
Lepo naslepo, te tvoje usne stranca
ma, lepo do bola kad pokupis neznanca
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti

Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama
ni juce, ni sutra, ni dzentlmen, ni dama
ljubi me ti, nikada te vise necu videti
al' koza pamti
 
vedran31
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 27 Dec 2005
Poruke: 411
Mesto: Labin

brunei.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 7:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svi su ludi za narodnom muzikom, nema kafica gdje se ne pustaju,

_________________
driver
 
S__B
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Feb 2006
Poruke: 36

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 7:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma to je sad u modi(valjda, onima koji slušaju) al lagano će to prestajat!!

_________________
Ti znaj da Rijeku Volim ja...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Narodnjaci i Turbo Folk U Hrvatskoj Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 7 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon