www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

A sada malo o "papucarima" :)
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~
::  
Autor Poruka
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 28, 2008 6:41 pm    Naslov poruke: A sada malo o "papucarima" :) Na vrh strane Na dno strane

Interesuje me sta smatrate pod terminom "papucar"? Sta mislite o njima, da li je dobro ili lose biti papucar? Da li biste mogle biti s takvim momkom i postoje li situacije u kojima ocekujete da momak ponese ovaj "epitet"? Very Happy


_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 28, 2008 8:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A ne znam, ja samo ne volim kad vidim da se netko bez osobitog razloga osjeća neprijatno i manje vrijednim u odnosu na mene, samo zato kaj sam ja eto tak odlučnija, spremnija na neke stvari, riskirala bih puno toga i tak.. Ne volim neko to ustručavanje. Ne volim ni bahatost, no, to je drugo. No, ne krivim ako je netko takav, zapravo i ne smatram nikoga "papučarem" za ozbiljno, ja to nekak uvijek iz šale smatram osobu koja nešt ne smije uradit, ali ne rugam joj se jer tko zna možda ja nešt neću moći uraditi sljedeći put.
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 29, 2008 7:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Interesuje me sta smatrate pod terminom "papucar"?


Osoba koja dozvoljava da mu žena komanduje, a da je on bespogovorno sluša, dalje ... to je osoba bez karaktera, osoba koja je u kući dok se žena provodi ... Kratka definicija ''papučara''.

Citat:
Sta mislite o njima, da li je dobro ili lose biti papucar?


Mislim sve najgore. To su osobe bez svog stava o životu, bez svojeg karaktera ... Treba da se zna ko je i šta je muško!

Citat:
Da li biste mogle biti s takvim momkom i postoje li situacije u kojima ocekujete da momak ponese ovaj "epitet"?


Ne, pre bih se ubila. Koliko nisko treba da spadne muškarac da bi poneo ovu titulu? Jako nisko, čak toliko da zaboravlja da li je muško ili žensko? Papučar nije osoba koja ponekad posluša ženu ili joj nekada pomogne u nekom poslu, već je papučar onaj koji sve kućne obaveze izvršava umesto žene konstantno i sluša je bez reči. Ah ... gade mi se takve osobe. To je sve što mogu reći. Zna se šta je žensko, a šta muško, a papučari remete tu ravnotežu.
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 29, 2008 11:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Papucar Arrow osoba bez prava glasa,osoba koja ne zeli da se oglasi,ili nema svoje misljenje ili prihvata zenino kao svoje. Mislim to je po definiciji papucar. Nesposobnjakovic,neko ko nije u stanju da stane iza svojih reci i dela.

Ali nikako ne brkam taj termin papucar sa ponasanjem zaljubljenog muskarca ili muskarca koji voli svoju zenu,muskarca koji pazi na zelje i potrebe svoje drage, na muskarca koji ugadja svojoj dami. On je dzentlmen i pravi dasa.

Pitate se sad gde je razlika?? Pa u karakteru svakako. Ovaj drugi ostvarena licnost. Zna ko je i sta je, zna da lupi sakom od sto i zna da zastiti svoju voljenu. Cool
 
ticcky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Dec 2008
Poruke: 88
Mesto: Podgorica

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 30, 2008 4:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogi papucarem smatraju muskarca koji je njezan i pazljiv prema svojoj zeni(ili curi) i ne mlati je po kuci.Meni je to glupo i odvratno.Papucar je onaj koji dozvoljava da mu svi komanduju i koji nema svoje JA!!
 
ravnicari
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 29 Nov 2008
Poruke: 29

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 30, 2008 8:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ovde moram biti mirođija!
Definicija papučara je jako rastegljiva i ono šta za mene taj termin označava ne mora da znači nekom drugom.
Šta vam znači sluša ženu? Radi sve po kući? Ne razumem, zaista.
Ni jedan muškarac nije manje muškarac ako se prihvati kućnih poslova i brige oko dece, na kraju krajeva to je i njegova kuća i to su injegova deca!
Neću da zvučim kao feministkinja jer sam zaista protiv svega što feminizam predstavlja ali mi smetaju ti fazoni koji su prethodnici naveli.
Mislim da je termin papučar izmislio neki ljubomorni tip gledajući srećnu porodicu u kojoj nema podele poslova i postoji dogovor i kompromis!

_________________
...ume život da bude lep...
 
ticcky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Dec 2008
Poruke: 88
Mesto: Podgorica

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 30, 2008 11:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ravnicari je napisao/la sledeće:
I ovde moram biti mirođija!
Definicija papučara je jako rastegljiva i ono šta za mene taj termin označava ne mora da znači nekom drugom.
Šta vam znači sluša ženu? Radi sve po kući? Ne razumem, zaista.
Ni jedan muškarac nije manje muškarac ako se prihvati kućnih poslova i brige oko dece, na kraju krajeva to je i njegova kuća i to su injegova deca!
Neću da zvučim kao feministkinja jer sam zaista protiv svega što feminizam predstavlja ali mi smetaju ti fazoni koji su prethodnici naveli.
Mislim da je termin papučar izmislio neki ljubomorni tip gledajući srećnu porodicu u kojoj nema podele poslova i postoji dogovor i kompromis!

Konacno nesto konkretno... Smile
 
_NataLia_
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 11 Dec 2008
Poruke: 646
Mesto: Beč/Zg/Ri

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 04, 2009 5:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

:LOL: je napisao/la sledeće:
Papucar Arrow osoba bez prava glasa,osoba koja ne zeli da se oglasi,ili nema svoje misljenje ili prihvata zenino kao svoje. Mislim to je po definiciji papucar. Nesposobnjakovic,neko ko nije u stanju da stane iza svojih reci i dela.

Ali nikako ne brkam taj termin papucar sa ponasanjem zaljubljenog muskarca ili muskarca koji voli svoju zenu,muskarca koji pazi na zelje i potrebe svoje drage, na muskarca koji ugadja svojoj dami. On je dzentlmen i pravi dasa.

Pitate se sad gde je razlika?? Pa u karakteru svakako. Ovaj drugi ostvarena licnost. Zna ko je i sta je, zna da lupi sakom od sto i zna da zastiti svoju voljenu. Cool



Točno ovako Wink

_________________

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ̵̡Ӝ Nikad ne traži nešto savršeno da to zavoliš,
bit ćeš u opasnosti da umreš bez ljubavi.
Zavoli nešto što nije savršeno
i učini ga savršenim svojom ljubavlju! Ӝ
 
Betty_Barclay
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 29 Nov 2008
Poruke: 335
Mesto: Dijaspora

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 07, 2009 11:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mnogim momcima kazem da su papucari naravno iz sale Smile jer ako bi gledala na to da rade sve sto im cure kazu i da ih po tome zovem papucar onda je i moj momak jedan od njih Laughing Laughing

_________________
Zaljubljena sam ja u svog malog secera,
zaljubljena sam ja, sad bi samo plesala
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2011 5:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li si "papučar"

Žene vole muškarce koji su im privrženi, koji ih poštuju i uvažavaju. Ali, samo ako sve to rade sa merom i ako nisu "papučari".

Ako se ti previše interesuješ za nju, ona će se manje interesivati za tebe, staro je pravilo. Međutim, to ne znači da treba da budeš hladan i distanciran. Pronađi pravu meru. Nemoj je stalno zapitkivati gde je bila i šta je radila, pusti je da sama priča. Što je manje budeš pitao više ćeš saznati.

Takođe, ne smeš dozvoliti da ona bude centar tvog života i da se sve "vrti oko nje", bez obzira na to koliko je voliš. I ti imaš posao, prijatelje, hobi... ne zaboravi na to, nikada. Lepo je ako si kavaljer, ali ne i ako si dosadan kavaljer koga ne zanima ništa drugo osim da udovolji svojoj devojci. Prvo će ti leđa okrenuti prijatelji, zatim familija, a na kraju i devojka.

"Papučar" je poslušan i uslužan, a ne seksi i poželjan. Treba da poštuješ mišljenje svoje devojke, da uvažavaš njene potrebe i osećanja, ali to treba da bude obostrano.

To se ne odnosi samo na važne odluke i planove, već i na seks. U krevetu treba oboje da uživate, to je vaša zajednička "scena", a ne njen ili tvoj solo nastup. Nemoj je stalno zapitkivati da li joj je lepo, šta želi, kako dalje... već budi maštovit i gledaj njene reakcije na osnovu kojih ćeš znati da li si na "dobrom putu".

Žene vole komplimente, ali ih ti doziraj. Ako joj svakog dana govoriš kako je lepa i pametna, ti komplimetni će joj brzo dosaditi. Takođe, čak i ako je tako, nemoj joj za svaku haljinu govoriti da joj divno stoji jer se onda ona više neće truditi. Zašto bi kada ti je u svemu "neodoljiva".

I nemoj uvek biti "dostupan". Daj i sebi i njoj malo oduška od vaše ljubavi. Imaj "nešto svoje". Da li će to biti sport, druženje sa ekipom ili pecanje, nije bitno. Ostavi je povremeno samu kako bi shvatila koliko joj nedostaješ.

(MONDO)
 
Mysty
~abhor~
<b>~abhor~</b>



Godine: 35

Datum registracije: 29 Maj 2007
Poruke: 29514

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2011 6:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Da draga" momci su izuzetno dosadni, ali jako dragi. Mozda su oni cak i idealni momci, ali mi zene uvek moramo da komplikujemo i izmishljamo. Kada imamo momka koji je opasan frajer, ne dozvoljava da mu pridjemo, sve je po njegovom, pozelimo momka koji ce da nam se povinuje, a kad takvog dobijemo, on ispadne dosadan.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 16, 2011 8:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam dovoljno godina i iskustva i vlastitog i iskustva koje su sa mnom podijelile mnoge udane žene, prijateljice i poznanice i znala sam često čuti upravo ovakvu rečenicu:"Bože, kako ta njega vrto oko malog prsta, ne znam samo čime i kako?" Ili:"ma, pored njega ja mogu da radim šta god želim, kad je muto!"
E pa vidite, moje prećutno mišljenje, jer gotovo nikad nisam ulazila u rasprave sa takvim ženama je da su upravo to papučari. Oni o kojima njihove žene u krugu trač partije o svojim muževima, momcima, ljubavnicima razgovaraju na ovaj način. Za mene nije papučar onaj koji pomogne svojoj supruzi oko svakodnevnih obaveza, koji joj olakša da bi imali vremena kasnije jedno za drugo, da bi im život bio kvalitetniji.. (naravno da ne podnosim steranje veša od strane muškarca na balkonu di ga svi vide dok dotična sjedi i čita novine), ali svakako iza zidova šta radi to bi trebala biti stvar dogovora. Papučar je čovjek koji nema svoje ja, koji na ženino bezvezno brbljanje klima glavom, dopušta da ista određuje ko i kada i na koji način treba da raspolaže i novcem i odlascima i izlascima, onaj koji uvažava sve njene prijatelje, porodicu a svoje ne može niti smije dovesti, koji se krišom i lažući iskrada iz kuće, jer ne smije i nema svoje ja da javno kaže di ide i zašto (pod uslovom da ima svoj novčanik, jer kod takvih je obično sav novac kod dupruge). Papučare ne cijenim. Previše sam jaka osoba da bih bila u stanju živjeti sa čovjekom koji na mene neće dići ton kada ga zaslužim (a vjerujte sebe jako dobro poznajem i nisam laka za zajednički život) i samo onaj ko je jača ličnost od mene, ko me ne smatra staklom koje će se polupati na i sam ton, onaj ko me voli i drži kao malo vode na dlanu,ali ima svoj jak karakter i stav tom neću dušu iščupati i sigurno je da ću ga poštovati i cijeniti.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> A sada malo o "papucarima" :) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon