www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Hrvatska potopila Engesku 3:2
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
ihihih
the playman
the playman



Godine: 36

Datum registracije: 26 Dec 2006
Poruke: 494
Mesto: Zagreb-Velika Gorica

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 1:41 pm    Naslov poruke: Hrvatska potopila Engesku 3:2 Na vrh strane Na dno strane

LONDON - Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je jednu od najvećih pobjeda u svojoj povijesti. U hramu nogometa, na Wembleyu, nadigrala je Englesku s 3:2, te Rusiji, koja je u gostima pobijedila Andoru s 1:0, donijela Euro 2008!

Povijesnu pobjedu potpisuju: Pletikosa-Ćorluka, Šimić, R.Kovač, Šimunić-Srna, N.Kovač, Modrić, Kranjčar (od 75. Pranjić)-Da Silva (od 69. Petrić), Olić (od 84. Rakitić).

Na londonskoj kiši pokisli su domaći igrači i navijači, među 88.000 gledatelja čula se samo pjesma hrvatskih simpatizera koji su ispunili jednu desetinu tribina najpoznatije lokacije za nogometne utakmice u svijetu. Već nakon četvrt sata igre domaćine su utišali Niko Kranjčar i Ivica Olić. Kranjčar je u 8. minuti opalio s 25 metara, lopta je odskočila ispred debitanta Scotta Carsona, kojem je domaći izbornik Steve McClaren dao prednost u odnosu na standardnog čuvara mreže Paula Robinsona, zabila se u njegove lijeve rašlje i Hrvatska je povela. Englezi su odmah krenuli po izjednačenje, Crouch je idealno uposlio Wright-Philipsa, ali njegov udarac izbliza odbija Pletikosa. Uskoro je sijevnula kontra, idealan pas Da Silve za Olića, koji obilazi Carsona i šalje loptu u mrežu gledajući pomoćnog suca čija je zastavica, s pravom, ostala spuštena - 0:2!

U 26. minuti je Kranjčar na drugoj stativi slabo glavom zahvatio ubačaj Da Silve s desne strane, pred poluvrijeme je Carson nesigurno odbio udarac Modrića, ali je Kranjčareva povratna lopta prema našim napadačima blokirana. U nastavkiu je McClaren poslao na teren Beckhama i Defoea da spase stvar, no Becksov slobodni udarac, nakon faula Roberta Kovača na Crouchu, odbio se od živog zida u korner. S druge strane bijeg Da Silve nogom zaustavlja Carson. Engleska se ipak uspjela vratiti pred vrata Eura 2008. U 55. minuti je Šimunić nepotrebno povukao Defoea za dres, kad je lopta išla ravno u ruke Pletikosi. Sucima to nije promaklo, a Lampard je sigurno realizirao kazneni udarac. Hrvatska je mogla vratiti dva gola razlike već nakon dvije minute. No, akciju Kranjčara i Modrića je ispred natrčalog Olića zaustavio Bridge napucavši nekontrolirano loptu u - gradu vlastitog gola, od koje se odbila u korner. Izveo ga je Srna, na glavu Olića, koji s 5 metara pogađa Carsona u prsa. Olić je potom na sjajan pas Srne mlako tukao u Carsona.

Domaćin je izjednačio u 55. minuti. Niko Kovač je izgubio loptu na centru, naši su ispali iz rasporeda i Beckham je zdesna ubacio na prsa Petera Croucha, koji je primirio loptu i volejem izbliza svladao nemoćnog Pletikosu. No, Hrvatsku to nije obeshrabrilo. Slaven Bilić je posegnuo za pričuvama, Pranjić je uposlio Petrića koji s 25 metara neobranjivo lijevom nogom šalje dijagonalu u donji lijevi kut Carsona za konačnih 2:3. Posljednji McClarenov adut s klupe Bent je u 86. minuti tukao preko gola i to je bio kraj engleskih nada.

Engleska prvi put u zadnje 24 godine neće igrati na završnom turniru Europskog prvenstva. Iako, ni Rusija nije imala lak posao, s jednim uhom na Wembleyu, a trebalo je u gostima pobijediti Andoru. Jedini Eura vrijedan gol je zabio Sičev u 39. minuti, kraj su Rusi dočekali s igračem manje, ali su sačuvali pobjedu. U skupini E je još Izrael dobio Makedoniju s 1:0 golom Barde u 35. minuti. Konačan poredak je Hrvatska 29 bodova, Rusija 24, Engleska i Izrael po 23, Makedonija 14, Estonija 7, Andora 0 bodova.

Sve špekulacije, kojima nisu odoljeli ni naši mediji, pokazale su se promašenima. Izrael je dobio Rusiju, Makedonija Hrvatsku, Hrvatska Englesku, Andora je namučila Rusiju, u susretima koje tim reprezentacijama nisu donosile ništa osim onog najvažnijeg - čistog obraza. Hrvatska s nestrpljenjem iščekuje prosinački ždrijeb skupina za Euro 2008., kojeg će dočekati u najpovoljnijoj, drugoj jakosnoj skupini (u prvoj su domaćini Austrija i Švicarska, te branitelj naslova Grčka, koji za “Bilić Boyse” nikako nisu bauk). Wink


 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 1:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka cast Hrvatskoj reprezentaciji na uspehu ..Englezi su malo razocarali u ovim kvalifikacijama tako da nista to ne cudi ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
komina
Upozorenja: 4 od 3
Upozorenja: 4 od 3



Godine: 115

Datum registracije: 04 Maj 2007
Poruke: 2560
Mesto: Tamo gdje je nebo, tamo gdje su zvijezede, tamo gdje je Sunce bez oblaka..............

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 1:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nažalost jeste, pošteno je pobijedila........žao mi je Engleske što je ispala, a još žalije što je Hrtatska prošla....ali ipak da im čestitam jer je Rusija prošla dalje.......... Laughing

_________________
registrujte se...vas ništa ne košta, a meni će dobro doći...hvala
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 1:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

komina je napisao/la sledeće:
Nažalost jeste, pošteno je pobijedila........žao mi je Engleske što je ispala, a još žalije što je Hrtatska prošla.


Laughing Laughing Laughing

žao meni engleza. al eto, navijam za tursku na EP

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 1:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čestitam na pobedi, ipak nije lako pobediti Engleze Smile

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
ihihih
the playman
the playman



Godine: 36

Datum registracije: 26 Dec 2006
Poruke: 494
Mesto: Zagreb-Velika Gorica

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 1:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hrvatska je zasluženo na Euru 2008 jer ova je pobijeda na Wembleyu samo potvrdila koliko su igraci i izbornik dobri
 
komina
Upozorenja: 4 od 3
Upozorenja: 4 od 3



Godine: 115

Datum registracije: 04 Maj 2007
Poruke: 2560
Mesto: Tamo gdje je nebo, tamo gdje su zvijezede, tamo gdje je Sunce bez oblaka..............

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 1:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedino mi je žao što su Slovenci izgubili......... Crying or Very sad

_________________
registrujte se...vas ništa ne košta, a meni će dobro doći...hvala
 
ihihih
the playman
the playman



Godine: 36

Datum registracije: 26 Dec 2006
Poruke: 494
Mesto: Zagreb-Velika Gorica

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 1:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ajde moras bit happy i bosna je dobila maltu.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 1:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

komina je napisao/la sledeće:
Jedino mi je žao što su Slovenci izgubili......... Crying or Very sad


meni nije, gradi se repka

al da se vratimo na temu: Hrvatska je jaka, imaju dobar sastav, po snazi me podsječa na onu njihovu zlatnu repku. Bilić je takođe svjestan šta mora da učini da se na turniru. Ipak, ja ostajem pri tome, da navijam za Tursku

sve mi diraj samo Bosnu ne. a imat če bosna igraća na EP, i onako je dosta u hrvatskoj reprezentaciji, plus koji švaba, pa brazilac Shocked , pa australac, ma kvalitetna repka, šta jes jes

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
quaresma*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Nov 2007
Poruke: 17
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 5:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svaka cast hrvatima, ulepshali su mi dan, serbia nije otisla na EURO; ali nisu ni umishljeni Englezi, nisu ni zasluzili i ne znam sto ih zalite, potcenili su protivnike i tako im i treba.
btw mislim da Nemacka osvaja prvenstvo.

_________________
one noci kada izdahnem,
zadnje pivo za tebe popijem,
i na nebu tom na koje idem ja,
sija moja ZVEZDA CRVENA...
 
lavtolstoy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 26 Okt 2006
Poruke: 226
Mesto: Roma

italy.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nista cudno, Englezi su bili bez Owena, Rooneya i Ferdinanda, a i izbornik im je malo jaci Rolling Eyes
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 10:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konjanik je napisao/la sledeće:

sve mi diraj samo Bosnu ne. a imat če bosna igraća na EP, i onako je dosta u hrvatskoj reprezentaciji, plus koji švaba, pa brazilac Shocked , pa australac, ma kvalitetna repka, šta jes jes


He he he... Brazilci i Australci na EP. Da ti nisi slucajno "Amerikanac" Question Mr. Green

U 57. minuti sportskih vijesti (koje traju 60) ovdje kod nas su pokazali golove i shock Engleza Ha ha ha ha ha, Yebi ga kad "soccer" ima vaznost kao cricket, lacrosse ili macevanje...

Ali nema veze, vrijedilo je cekati do duboko u noc snimku kompletnog meca na ESPN2. Jao..... kako je ovo dobro bilo Exclamation

Bravo Bilic, bravo repka, nadigrali ste arogantne Engleze i 'djena otocki luzeri Mr. Green

lavtolstoy je napisao/la sledeće:
Nista cudno, Englezi su bili bez Owena, Rooneya i Ferdinanda, a i izbornik im je malo jaci Rolling Eyes


Ne bi im ni Owen, Rooney i Ferdinand pomogli, na kraju krajeva prvu tekmu su Englezi igrali u punom sastavu i izgubili 2:0...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Hrvatska potopila Engesku 3:2 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon