www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zadrzati svoje prezime posle udaje?
Strana 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~
::  
Autor Poruka
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 8:04 am    Naslov poruke: Zadrzati svoje prezime posle udaje? Na vrh strane Na dno strane

Devojke sta mislite o tome, da li zadrzati svoje prezime posle udaje, dodati na svoje i muzevljevo ili uzeti njegovo? Smile


_________________
 
ann02
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 12 Sep 2005
Poruke: 9019

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 8:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam uzela muževljevo,mada mi nije bilo svejedno.i dan danas,posle 4 godine, još uvek "patim" za svojim prezimenom...
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 1:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dodati njgovo, naravo.
Zasto bih se odricala MOG prezimena, kad vec imam mogucnost, da nosim oba prezimena. Prvo ide moje devojacko, pa sam svom prezimenu, dodala njegovo. Wink

_________________


 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 1:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Potpuno mi je svejedno. Nisam toliko vezana za prezime da ga se ne bih mogla odreci. Mislim da je mnogo prakticnije uzeti muzevljevo cisto zbog birokratije.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 45

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam uzela muzevljevo.Mada volim svoje devojacko prezime,al je mnogo dugacko,pa dok napisem i ime i prezime pa jos jedno,mnogo mi to bilo.
A sadasnje prezime mi se svidja mnogo,zato sto ga u mom kraju nema puno.

Da nemam brata,sigurno bih zadrzala i svoje prezime,a ovako,nastavlja se,nece izumreti

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 3:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dopisati njegovo!
Prvi razlog, sto volim svoje prezime, zato sto sam ponosna na njega, zato sto se nikada ne bih navikla da se predstavljam drugacije.
Drugi razlog, zato sto me vecina ljudi (pogotovo u poslu) zna po prezimenu i tako i oslovljava. Sutradan kad bih ga promenila, ja bih nosila drugo prezime, oni bi me i dalje oslovljavali sa prvim, pobubili bi se ljudi u toj zbrzi Razz
Treci razlog, sve zene u mojoj familiji koje nose nase devojacko prezime, su ga i zadrzale pri udaji. To dodje kao neka vrsta tradicije. Sto bih je ja kvarila, kad i meni odgovara? Mr. Green

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Little_dress
~50% angel & 50% devil~
~50% angel & 50% devil~



Godine: 43

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 3035
Mesto: Dream world

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 3:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno dodati njegovo mom.
Necu da se odreknem svoga prezimena a zelim "svog dragog" da postujem i prihvatim njegovo. Zato je ovo najbolje resenje.

_________________
 
Nastassia
*Szépség*
*Szépség*





Datum registracije: 27 Sep 2005
Poruke: 2415
Mesto: Budapest

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 4:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dodati njegovo prezime,
ja se ne bih odrekla svog prezimena! [-X
 
cika Kure
Majstor
Majstor



Godine: 52

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 6913

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 6:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo ce da izazove burne reakcije al ne mogu da cutim Rolling Eyes
Moja tašta je zelela da joj ćerka postane doktorica, uda se za doktora ili nekog sličnog ranga i da zadrži svoje prezime. Moja draga je umesto faxa završila višu, udala se za običnog inženjera, a i od prezimena je brzo odustala. Danas su obe srećne sto stvari stoje kako STOJE. Wink i još me tašta pitala dal bi moj sin mogao da slavi pored naše i njihovu slavu jednog dana posto se njen sin ozenio tako jednom "emancipovanom" pa imaju jedno zensko dete i nema ko da nastavi lozu i prezime Rolling Eyes
Mislite o tome
Uostalom kako ce vam se prezivati deca jednog dana? Kroz nekoliko generacija bi mogli imati imena ko meksikanci Don Čiko Felipe Kajetano Lopez Martinez Gonzales i Rodrigez Razz
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 6:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa cika Kure, deca se obicno prezivaju po ocevom prezimenu, bar u slucajevima koje sam ja sretala. Wink

Ja mislim da cu da ostavim svoje prezime i dodam muzevo, imam samo sestru, jeste da ima u familiji ko da produzi lozu Novakovih, ali ja volim svoje prezime. Smile

_________________
 
cika Kure
Majstor
Majstor



Godine: 52

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 6913

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sreca pa zakon tako predvidja - mada ima krajeva (Crna Trava recimo) gde dete dobija prezime po ujakovom imenu. Ziva istina. Shocked
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 14, 2005 8:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Heh, a u Izraelu po majci. Jevreji kazu da se zna ko je majka, a za ocinstvo treba provera! Wink

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> Zadrzati svoje prezime posle udaje? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  sledeća
Strana 1 od 24

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon