www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pomozite mi u resavanju 2 problema!
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~
::  
Autor Poruka
mima__
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 1089
Mesto: Innsbruck/Niš

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 16, 2005 7:03 pm    Naslov poruke: Pomozite mi u resavanju 2 problema! Na vrh strane Na dno strane

Ovako, imam 2 kompjutera i dva problema:
Na 1. kompjuteru tj. ovom koji koristim za internet se kada hocu da ga ugasim pojavljuje upozorenje ili obavestenje da fale neki fajlovi, moram da kliknem nekoliko puta na OK da bi se ugasio komp i to mnogo sporije nego sto je radio pre. Uz komp mi nije stigla instalacija za Windows XP, stigao je samo Backup sa drajverima, zna li neko kako mogu da povratim te fajlove i da komp nastavi normalno da radi?
Na 2.kompjuteru imam slican problem. Komp je popravljao neki "majstor", i kada se pali komp pokaze mi da biram dve opcije, da normalno startuje Windows ili da pokrene setup Windowsa. Ja izaberem setup Windowsa i on pocne nesto da radi i izbaci da isto fale neki fajlovi i da ne moze da nastavi instalaciju, moram da pritisnem neki taster za ponovno startovanje Windowsa i onda sve ponovo. Za ovaj komp imam instalaciju za Windows sa drajverima zajedno, ali mi taj disk nista ne pomaze, isto i sa njim i bez njega. Da dodam jos da je taj majstor na kompu napravio samo particiju C, koja ima samo 40GB, a komp ima hard disk od 140GB, ostalih 100 ih nigde nema. Ima li neko resenje?
(nadam se da sam dobro objasnila, komp mi je na nemackom tako da ne znam bas sve da prevedem i da objasnim) Rolling Eyes


 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 16, 2005 7:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pozdravi tog majstora i reci mu da to nisu gume za valjak Smile

Generalno problem moze da bude neki virus, jer sveze instaliran Windows XP sa drajverima nakacen na internet je toliko gnezdo za viruse da je to strasno... I sad bi ti rekla, pa sto bi neko bas moj kompjuter zarazio od toliko drugih kad ja nemam nista vazno. Pa zato sto to ne radi covek nego je virus tako napisan da moze sam da se siri i umnozava.

Da bi mogla normalno da koristis tvoje kompjutere moras prvo da instaliras neki anti virus program, neki firewall, pa tek onda da ides na net da bi skinula update za windows i novu definiciju za viruse... to je nesto osnovno.

A gde su ti jos 100Gb, pa mozda taj majstor jednostavno nije napravio drugu particiju i zato ih nemas Confused

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
mima__
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 1089
Mesto: Innsbruck/Niš

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 16, 2005 7:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja imam Norton antivirus 2005, ali cu sada da instaliram NOD32, a on je napravio samo jednu particiju jer je rekao da ne moze dve, i da ne moze da stavi 140GB samo na jednoj particiji, navodno je imao neki problem. A posto se ja ne razumem toliko, kada instaliram antivirus javicu ti se da mi objasnis kako dalje, mogu? Hvala ti u svakom slucaju. Wink
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 16, 2005 8:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

koja je plocha, proc u pitanju?

najbolje bi bilo lepo formatirati ceo hard i iz pochetka instalirati sve poshto vidim da imash podosta bugova i jednu ne dovrshenu instalaciju wina. ne kazem da ne moze da se sredi bez formatiranja ali tako ce ti biti najlakshe i imacesh lepo sredjen komp.

inache reshenje za problem sa hardovima vecim od 137gb imash ovde http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=53429&page=1

_________________
El Niño
 
himzo
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2005
Poruke: 1390
Mesto: Vojvoda Stepa

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 18, 2005 8:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A ako formatiraš hard gubis podatke. To je najbolje i najbezbolnije rešenje ali moraš bekapovati sve podatke na neki drugi HD ili diskove.

Norton antivirus si sada instalirala i nikada više, Nod32 je najbolji trenutno i verovatno će tako ostati bar još za koju godinu... Uz Nod32 ti u opštem slučaju firewall neće ni biti potreban sem ako ne posećuješ baš neke ekstra sajtove tipa "asian-anal" i slične. Mr. Green

A onaj majstor... pa preporuči mu gajenje pečuraka... Nadje neki zapušteni rudnik ili podrum koji trune od vlage i ima sve što mu je potrebno za uspešno bavljenje "novim" poslom...

Pozdrav! Mr. Green
 
Gile80
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 16 Feb 2005
Poruke: 3261
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 18, 2005 3:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice tih 100 gb koji ti fale, to mozes da vratis na jednostavan nacin. Nadji negde program Partition manager (ne znam koja je verzija sada aktuelna) ili neki program tog tipa. On ce ti pokazati tih 100 giga kao neku virtualnu particiju ili cak kao neku nepoznatu particiju od ko zna koliko gb (to se meni desilo kada mi je usao virus u boot sector harda imao sam tri particije 200, 400 i 600 gb, da mi je znati gde postoji hard od 1tb Smile u to vreme kada je 120gb bio najveci hard) u tom slucaju jednostavno obrises taj krs i napravis novu particiju

_________________

Nove midi fajlove i karaoke mozete slati na gile80@domaci.de
PRAVILA ZA FONTANU ZELJA
 
himzo
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2005
Poruke: 1390
Mesto: Vojvoda Stepa

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 18, 2005 6:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gile80 je napisao/la sledeće:
da mi je znati gde postoji hard od 1tb

Postoji i ugrađuje se u nove DVD Recorder-e (ne mislim na kompjuterski hardver). Nisam siguran ali mislim da je proizvođač Quantum.
 
Gile80
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 16 Feb 2005
Poruke: 3261
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 11:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

himzo je napisao/la sledeće:
gile80 je napisao/la sledeće:
da mi je znati gde postoji hard od 1tb

Postoji i ugrađuje se u nove DVD Recorder-e (ne mislim na kompjuterski hardver). Nisam siguran ali mislim da je proizvođač Quantum.


Himzo procitaj jos jedanpu moj post. Lepo pise da mi je znati gde postoji (u to vreme kad je najveci hard disk bio 120 gb).

_________________

Nove midi fajlove i karaoke mozete slati na gile80@domaci.de
PRAVILA ZA FONTANU ZELJA
 
mima__
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 1089
Mesto: Innsbruck/Niš

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 5:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na mom kompu resim jedan problem pojavi se drugi. Instalirala sam NOD32, i ZoneAlarm Pro, sada to radi dobro, ali se javio drugi problem. Kompjuter mi je konektovan na net, radi sve 15 minuta i nece dalje, ne radi MSN, kada hocu da idem na neki sajt, bilo koji izbaci mi kao da nije konektovan na net. Evo sada domaci radi, kada budem htela da idem na Forum Indeks recimo, on nece moci da nadje stranu, pise kao da komp nije konektovan. Jel zna neko sad problem za ovo resenje?
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogu da se kladim da je to problem do ZoneAlarm-a... on ako se ne podesi dobro, zna da pravi sranja... moja preporuka je Norton Personal Firewall... ali svaki drugi firewall bolje radi od ZA...

_________________
 
himzo
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Okt 2005
Poruke: 1390
Mesto: Vojvoda Stepa

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 1:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gile80 je napisao/la sledeće:
Himzo procitaj jos jedanpu moj post. Lepo pise da mi je znati gde postoji (u to vreme kad je najveci hard disk bio 120 gb).

Sorry, nisam duboko analizirao pitanje... Embarassed

Zoran_Karvala je napisao/la sledeće:
Mogu da se kladim da je to problem do ZoneAlarm-a... on ako se ne podesi dobro, zna da pravi sranja... moja preporuka je Norton Personal Firewall... ali svaki drugi firewall bolje radi od ZA...

Eh kad bi neko onom dreamsu objasnio sta je ZA Mr. Green

Slažem se sa kolegom. Ama baš svaki firewall bolje radi od ZA!
 
mikacu
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Jul 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 5:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pokusaj sa repair windows ako imas instalacioni cd
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~ -> Pomozite mi u resavanju 2 problema! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon