www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

A zašto smo odabrali baš Zemlju?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 06, 2006 9:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ima kisika i na drugim planetama. Recimo na Marsu. Jedino što je sastav atmosfere malo drugačiji... A kako je Svemir beskonačan... Tko kaže da ne postoje druge vrste. Jednostavno smo predaleko jedni od drugih. A to je dobro, jer nam se ne daje prilika da uništimo jedni druge i tako zagadimo Svemir.

 
admirp
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 57
Mesto: sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 14, 2006 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da li jemoguc zivot na planetama nama poznatim??
a za religijske dokaz, pa imate u muslimanskoj svetoj knjizi recenicu gdje se kaze da je ljudima data sloboda istrazivanja, da traze druge oblika zivota, ali da ga nikad nece naci osim na mjestu gdje ga je Bog dao, a to je zemlja

_________________
you'll never walk alone
 
crobutton
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 18 Feb 2006
Poruke: 21
Mesto: Varaždin

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 1:35 am    Naslov poruke: ! Na vrh strane Na dno strane

jer svi smo mi dijeca sunca, a zamlja je bila najbliža i najugodnija za živjet!

Sjeti se samo kolko ti je dobro ispijat kavicu ljeti kad sunce, kolko god bilo vruće i kancerogeno, piči po goloj koži! upiješ svaki val svjetlosti šta te opali! 8)

jednostavno chillout kolko god dan bio loš!

_________________
Alo veseli ljudi!
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 26, 2006 5:35 am    Naslov poruke: Re: A zašto smo odabrali baš Zemlju? Na vrh strane Na dno strane

CharmedS je napisao/la sledeće:
Zar ne postoje mnoge planete koje su naseljive a da na njima nema ineteligentnih vrsta? Nema puno naseljivih planeta koje su prazne, a takmičenje oko njihovog naseljevanja je veoma žestoko........šta vi mislite?


Prvo da odgovorim na pitanje iz topika: zato jer, da smo na drugoj planeti, opet bi postavljali isto pitanje "Zasto smo ovde" Laughing Tu si - di si. Laughing
A planete koje su naseljive su - vec naseljene pa makar i mikroorganizmima. Inace, ne moraju da postoje ovdasnji uslovi za zivot da bi neka planeta bila "naseljiva". Davno je utvrdjeno da postoje mikroorganizmi koji zive - u lavi!
Tako... ko zna sta se kuva na ostalim planetama.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
stojmen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Maj 2005
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 5:40 pm    Naslov poruke: Re: A zašto smo odabrali baš Zemlju? Na vrh strane Na dno strane

Vidite koliko se mi trudimo da nadjemo jos neku civilizaciju negde u svemiru? Znaci toliko smo daleko od drugih da nemamo pojma o tome. A vidite li kako smo mi ljudi ratoborni? E pa zato su nas vanzemaljci doneli ovde da budemo sto dalje od ostalih. Kao da smo u rezervatu. Smile
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 2:56 am    Naslov poruke: Re: A zašto smo odabrali baš Zemlju? Na vrh strane Na dno strane

stojmen je napisao/la sledeće:
A vidite li kako smo mi ljudi ratoborni? E pa zato su nas vanzemaljci doneli ovde da budemo sto dalje od ostalih. Kao da smo u rezervatu. Smile


Mislim da nismo izdvojeni zbog toga sto smo mi ljudi ratoborni nego su vanzemaljci napravili od Zemlje rezervat dok se ne smirimo [ili ne pobijemo medjusobno]. Uglavnom, zato i nece da nas nauce o njihovoj tehnologiji. Da ne bismo to zloupotrebili.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 8:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno. Kad bi poznavali razarajuće tehnike, sami sebe bi pobili u vrlo kratkom periodu.
Mislim, ako se ikad opametimo, da će nam biti otvorena vrata i u druge svjetove. Sve dok nam je moć i sila više u mislima od istraživanja i ljubavi, mi smo opasni za sve one oko nas.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
hingog
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Okt 2005
Poruke: 94

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 06, 2006 3:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da je to sve tako iz nekog razloga koji mi nikad necemo saznati!
ovoje jedna od temi od kojih covek ladno moze da poludi jel je sve to neobjasnjivo

_________________
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 08, 2006 7:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nismo mi nju odabrali...ona je nas ovde naselila.

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 12, 2006 11:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je glupo pricati o tome u ovakvom kontekstu ( takmicenje oko naseljavanja... ). Kao prvo, niko nije birao da li ce se nastaniti bas na Zemlji ili negde drugde. Zivot je ovde nastao apsolutno prirodnim procesom ( evolucijom ), jer su na ovoj planeti za to postojali uslovi. Kao drugo, dakako da postoji jos milion planeta u vasioni istih kao Zemlja, ili bar slicne, na kojima postoji mozda bas ista ljudska vrsta, a mozda i neki drugi oblici zivota. Medjutim, malo je verovatno da cemo mi to ikada saznati i dokazati. Rolling Eyes

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 12, 2006 2:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma, da,
mozda mravi misle da su oni jedini inteligentni stvorovi
a da smo mi njihovi bogovi
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 12, 2006 2:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Berka je napisao/la sledeće:
ma, da,
mozda mravi misle da su oni jedini inteligentni stvorovi
a da smo mi njihovi bogovi


Moguce, mada sama ideja nije losa... Znaci i kada zgazim mrava onda sam neki Bog. A ako to prenesemo na nase vidjenje Boga.... zanimljivo.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> A zašto smo odabrali baš Zemlju? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon