www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dusa ili telo???
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 8:55 am    Naslov poruke: Dusa ili telo??? Na vrh strane Na dno strane

Lako pitanje a odgovor mi vi dajte (ali ne tipa: dusa... telo; vec opsirniji odgovor):

Da li dusa pokrece telo ili telo dusu??

Ajd da malo filozofiramo o tome! Wink


 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 12:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa valjda duša pokreće telo. telo je ipak samo ljuštura koja je bez duše ništa, samo praznina.....

_________________
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 2:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

na ovo pitanje sam jednom odgovorila onaku u svome stilu (off topik, naravno to mi je vrlina Wink) pa evo sta je moje misljenje.
Adler je u jednoj svojoj knjizi napisao nesto ovako, Ogromni znacaj ima izmedju kretanja i dusevnog zivota. Niz misli dovodi nas do zakljucka da sve sto je u vezi kretanja valja potsvesti pod razvoj dusevnog zivota, zatim da se ispitivanje moze poceti vec samim teskocama kretanja, i da je zadatak tome dusevnom zivotu da predvidja, da sakuplja iskustva, da razvija dar pamcenja, koristan i potreban za zivu i nemirnu praksu zivota. prema svemu ovome mozemo utvrditi da je razvitak dusevnog zivota vezan za kretanje i da je napredovanje onoga sto dusu ispunjava uslovljeno tom slobodnom pokretljivoscu organizma. jer ta pokretljivost daje potstrek i sve vise pojcava intenzivnost dusevnog zivota. Zamislimo coveka kome bismo oduzeli svaku mogucnost kretanja, njegov dusevni zivot bio bi osudjen na mrtvilo. Po meni i dusa i telo idu jedno uz drugo, i da kao posebne su mi nekako nezamisljive, same po sebi mislim da nemogu opstojiti bar ne na normalan i funkcionalan nacin.

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 11:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno dusa pokrece telo, jer u suprotnom-svi bismo bili mrtvaci, da nije tako. Covek umire onog momenta, kad mu dusa napusti telo. Telo je samo kutija duse, ali moraju biti medjusobno kompatibilni. Ne valja kad se dusa, ne oseca dobro u svom telu i ne valja, kad covek dodje u situaciju da kaze :"pobegao bih iz svoje koze"! To je vreme, da se alarmi pale, da se na vreme spasi dusa! Wink

_________________


 
Ganga014
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Nov 2005
Poruke: 38

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta je telo bez duse? Kao auto bez motora. Dusa je po meni mozak, a ne negde u srcu gde mnogi misle...
 
mikonen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 130
Mesto: Antalya/Turkey

turkey.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 7:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam nesto malo drugacije misljenje...Po meni dusa i tijelo su dvije razlicite komponente, koje mogu da opstoje jedna bez druge...Naime, nakon smrti dusa izlazi van tijela i nastavlja da opstoji na odredjeni nacin (opet je to sve stvar naseg uvjerenja), a napredovanje tehnologije i njeno koristenje u podrucju medicine nam je posljednjim istrazivanjima dokazalo da tijelo moze da opstoji i bez "onog drugog"...
Medjutim ono sto je zanimljivo za opstojanje ove dvije komponente je to da, bez obzira sto ponaosob mogu same da opstoje, dobivaju smisao tek kada su povezane u jednu cjelinu, bez obzira na mogucnost ponaosobne opstojnosti tek kad su zajedno mogu da imaju odredjenu funkciju...

_________________
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 10:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dusa pokrece tjelo....tijelo bez duse ne moze a dusa bez tjela postoji!

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 24, 2005 3:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve do ovoga trenutka sam mislio da dusa pokrece telo, dok mi nije sinulo nesto u glavu dok sam citao vase komentare.
Ustvari ja i dalje stojim iza toga da dusa pokrece telo, iako ja nemam nikakvih dokaza.

Ali imam jedno pitanje za vas:
Ako dusa pokrece telo, kao sto mi svi tvrdimo, da li je paralizovana osoba ostala bez duse?
A svi bi trebali znati kada dusa napusta telo Shocked

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
djsnake
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 24, 2005 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po mom misljenju dusa pokrece telo,dok je telo samo robot koji mozemo oblikovati kako mi zelimo (uz odredjeni napor),i skladiste za dusu...???
 
Iwan
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 25 Dec 2003
Poruke: 279
Mesto: Frankfurt/nemacka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 26, 2005 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moje misljenje je da dusa pokrece teleo. Zato sto ljudi obicno rede ono sta im dusa kaze al nesvesno.
 
Grifin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 27

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 27, 2005 9:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U zdravom telu zdrav duh!

mislite o tome

_________________
Proverite svoj IQ...
 
Olympias
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 37

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 10:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dusa i telo bi trebali da su u savrsenom skladu. Kroz telo dobijamo senzacije, ucimo nove stvari (vidimo, cujemo, dodirujemo, mirisemo), da bi ta dusa stekla nova saznanja. I kroz telo ucimo, ne samo um. Dacu primer novorodjenceta. U blizini majke ono oseca toplotu, ona ga hrani, miluje, stiti i ono sto oseca i pretvara u ljubav i stvara neraskidivu vezu izmedju svoje duse i majcine. Sa njene strane je slicno. Oseca kako je potrebna tom malom stvorenju, kako je ono voli i vezuje se za njega.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Dusa ili telo??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon