www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pogled u nebo....
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 9:09 am    Naslov poruke: Pogled u nebo.... Na vrh strane Na dno strane

Sta vidite kad gledate u nebo???
Jel je to ono sto svi vide ili je to ipak nesto drugo??
Kad ugledate sunce, zvezde, mesec ili oblake, na sta vas to asocira?? Ima li smirujeci uticaj na vas?? Sta zamisljate dok gleda u nebo???


 
Kikibombona
Zvezdana prašina
Zvezdana prašina



Godine: 39

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 1022
Mesto: U nepoznatom predelu..znam samo da je izmedju jave i sna, javite mi ako naletite na putokaze!

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 12:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lepa tema.. uvek sam vise volela vece nego dan... uvece ucim, uvece zurim u nebo, nocni sam tip... Uvece sve je moguce, granice nepostoje sve dimenzije nestaju...sve boje mogu da budu ono sto vi zamislite..sve moze da bude onako kako vi to pozeliti .. a cak iako nepozelite ama bas nista ideje se same nadovezuju.. razmisljate o stvarima za koje ste prezauzeti tokom dana.. ustvari razmisljate o pravim stvarima , o smislu postojanja, ljudima, iskustvima, o svemu... Dobijate novu perpektivu .. kao sto nema ocrtanog puta od zemelj do zvezda takodje nepostoji ni zacrtana sema vase rzmisljanja i meni vece otvara nove vidike i poglede na sve

Sto se sunca tice.. obozavam sunce.. to me krepi..kad su ljudi okoli, zli.. jednostavno kad im nisu sve ovce na broju mogu i te kako da me povrede.. Tada spas trazim u suncu i vodi.. Zurim satima i sve me to odmara i daje mi snagu za ono sto predstoji.. Naucila sam i shvatila da moja sreca nemoze da zavisi prevashodno od ljudi koji su u mojoj okolini.. Ta sreca ipak treba i mora biti sreca za zivotom.. ljubav prema svemu oko vas.. priroda je jedina koja nudi a nista ne trazi zauzvrat..

'Pogledaj u nebo, pogledaj u sunce nedaj suzi da izri, malo dobre volje sve ce biti bolje samo srcu veruj ti'... tako nekako ide jedna pesma.. i tako je.. Wink
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 8:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja obicno kada gledam u nebo se opustim i pobegnem malo od realnosti.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Je li Jugo, da ti slučajno ne predaješ filozofiju negde pa malo skupljaš materijal za predavanja Mr. Green

Ma ne zamišljam ništa, volim samo da legnem kada je sunčan dan i da gledam u nebo. Malo razbistrim misli, pobegnem od realnosti bar na trenutak...... Mene to smiruje na neki način.

_________________
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 1:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Belphegore je napisao/la sledeće:
Je li Jugo, da ti slučajno ne predaješ filozofiju negde pa malo skupljaš materijal za predavanja Mr. Green


Jok, samo volim da filozofiram Very Happy i da cujem tudje misljenje! Wink
PS: Jos sam mlad da bi predavao a i studiram prava a ne filozofiju! Very Happy

Ja volim da gledam u nebo...

Desava se da nocu odem u kuhinju, otvorim prozor, udahnem duboko, izdahnem i pogledam ka nebu. Vidim ponekad neku zvezdicu i obradujem se. Kad je napr. pun mesec, mi cela soba svetli od njega i nemam probleme da zaspim, sta vise se osecam sigurno i udobno.

Kad pogledam u nebo, zaboravim sve na trenutak, opustim se i ne mislim na svakodnevne probleme, mrznju, ljubomoru, sve ono sto je teret na dusi coveka. Sve to ima zaista smirujeci uticaj na mene.

Ako sam napr. na moru, legnem i posmatram kako se oblaci krecu, pogledam i nekad sam sebi zamisljam neke figure koje na oblake lice. Ja mislim da covek udje u neku sasvim novu dimenziju i da stvori svoj mali svet, jer u tom trenutku postoji samo on i to nebo.
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 1:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najprije mala digresija: Jugo pa sto nekazes bre da smo kolege, tc,tc,tc Shocked Razz

Volim da gledam u nebo pogotovo nocu ili u onim tmurnim danima kad oblake prave razlicite rorsahove crteze. Nocu pronalazim sebi neki mir, prija mi tisina, volim gledati zvezde i mesec deluju mi tako dostojanstveno i spokojno, mogu se totalno opustiti i nemisliti ama bas nista. A kad je vreme tmurno i kad nebom haraju razne oblike oblaka onda volim ih gledati i diviti se kako graciozno menjaju svoj oblik u jedno pa u drugo najvise se divim bojama koje imaju "sve boje plavo".

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 22, 2005 12:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Danju bas nemam obicaj da gledam u nebo. Mozda zato sto mi nikad nije palo na pamet da tamo trazim nesto, niti su mi oblaci mnogo primamljivi. Sta znam...
Dok nocu, to je vec druga prica. Ulavnom to radim na moru, nocu na plazi. Lezim i cekam zvezdu padalicu koju uvek svi drugi oko mene vide, a ja do sad u zivotu nisam nikad Crying or Very sad I tada ne trazim ni smisao u nebu, niti zamisljam nesto, samo pustim da me relaksira i opusti. Jos pogotovo ako je neko meni drag pored mene.
Definitivno najbolje nebo je bilo u pustinji. Drugarica i ja smo legle na tlo, uvaljale se u pesak i gledale zvezde. I ne lazu ljudi kad kazu da su najlepse iz pustinje.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 24, 2005 3:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cudno je bas to, kada bih god pogledao sto se retko desava, ali kada dodje do toga, mozak se istog momenta iskljuci, ode na pasu.
Jedino nekada preko dana, trazim figure u oblacima, kao sto je npr. ova:

Medo sedi na nosi Wink

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Daimonion
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 27 Nov 2005
Poruke: 20
Mesto: beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 27, 2005 4:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

o daaa..naravno da gledam u nebo,stalno,svakog dana..dok se vozim autobusom,dok cekam autobus,dok stojim napolju bez ikakvog plana i cilja(jeste ja to radim ponekad),kad pada kisa..u tad narocito,kad sija sunce...najlepse je nebo zimi,vise volim popodnevne sate,onako predvece kada tamno plava prelazi u roze,a roze na jednoj strani dobija narandzastu boju,dok je na drugoj strani sve jos uvek plavo kao da dan ne zeli da se preda,kao da se pravi da ne zna da ce morati da prodje..

_________________
u pocetku sam krenuo slabo,a ona sam naglo popustio
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 28, 2005 12:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obozavam da "zevam" u nebo, to me nekako opusta! Pogotovo to radim uvece. Najcesce mi oci odlutaju kad nebu, kada razmisljam o tati! Pokusavam da na nebu, u zvezdama, prepoznam i najdem najlepse i najdraze bademaste oci, oci mog Borice! Crying or Very sad Znam da su gore, znam da me gledaju......Obozavam nebo-jer je to njegov novi dom, jer je on sada gore..................... Crying or Very sad

_________________


 
Olympias
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 37

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 10:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U nebo gledam i danju i nocu, bez obzira na vremenske prilike. Prelepo je pogledati ka nebu dok pada kisa ili sneg, u pahulje i kapljice koje idu ka tebi. Sazvezdja raspoznajem, ali ne bas dobro. Mesec posmatram, cesto iz noci u noc, posebno onda kada je u opadanju, sve dok se uopste ne pojavi na nebu, odnosno ne postane Tamni Mesec.
 
sanes
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 05 Dec 2005
Poruke: 166

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 1:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Noću volim gledati u nebo kada je vedro, zbog zvijezda i mjeseca, djeluje tako romatično.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Pogled u nebo.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon