www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vas omiljeni filozof....
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 9:18 am    Naslov poruke: Vas omiljeni filozof.... Na vrh strane Na dno strane

Ko je to? Imate li ga?? Zasto bas on?? Iako je moguce objasnite njegovu filozofiju zivota! Wink

 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 8:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Platon. Sto? Zato sto je podelio rad u tri grupe proizvodjace (radnice), vojnike i vladari. On je pretpostavio da bi idealna drzava bila ta u kojoj bi mudri vladali, hrabri branili drzavu a vredni proizvodili (pravili) hranu i ostala sredstva koja su bila potrebna vojnicima i vladarima. Iz ove podele se vidi da Proizvodjac radi i za vojsku i za vladara a Vojnik radi samo za Vladara.
Tako se i danas mogu podeliti tri sloja stanovnistva siromasne, srednje i bogate...

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 12:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne volim baš toliko filozofiju, ili filosofiju kako je moj profesor voleo da kaže, ali bih se evo složio sa nenadmorpheus. Jedino bih ga ispravio za jednu stvar. Danas se ljudi dele na tri sloja ali mislim da to ne ide kao što je on napisao već ovako:
1. Siromašni
2. Oni koji jedva preživljavaju i koji su se približili ivici siromaštva
3. Bogati
Mislim da će se uskoro, ako se nastavi ovako, podela svesti samo na dve grupe siromašni i bogati, dok će se ona srednja stopiti sa ove dve, ali većina će otići u siromašne.

_________________
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj filozof... KONFUCIJE

Zasto?........ Jer je svoj zivot posvetio pravdi, vladanju, moralnim vrednostima i etici. zastupao je obrazovanje jer je smatrao da je to jedini nacin koji moze donjeti svim ljudima jednakost. Uvek je u svojim knjigama stavljao akcent na moralu, odgoju, porodici, drustvu, drzavi i vladara. Po njemu bi sve bilo lako ukoliko bi se postovali tracinionalni vrednosti. drustvene odnose je svodio na pet glavnih: odnos izmedju vladara i podanika, oca i sina, muza i zene, starijeg i mladjeg kako i izmedju prijatelja. Za prva cetiri je isticao hijerarhiju (da se zna ko je ko) a za zadnju, odnos izmedju prijatelja je zastupao uvek toleraniciju kao vrlinu.

Nejgovi mudrosti:

"Ne budi nesretan što u ovome svijetu nitko ne zna za tebe. Zašto misliš da si toliko važan da bi mi trebali znati za tebe? A kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe."

"Zbog jedne riječi čovjeka često smatraju mudrim, a zbog jedne riječi često ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo."

" Plemenitost se ne stjece rodjenjem vec ucenjem spoznavanjem i konacno zivljenjem naucenog. "

"Nemojte se brinuti o tome što vas nitko ne poznaje…..Trudite se biti vrijedni poznavanja"

"Tri puta vode do mudrosti.....razmisljanje - ono je najplemenitije... odgoj - on je najlaksi...i iskustvo - ono je najneugodnije."

"Tri stvari ne mogu biti dugo skrivene…sunce…mjesec I istina"

"Covjek koji napravi gresku i ne ispravi je…pravi drugu gresku! "

"Za svaki problem uvijek postoji rjesenje. Samo…ponekad…moramo malo pocekati. Ucimo kako ostati mirni i strpljivi."

Ja se malo zaboravila Wink

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 22, 2005 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Аристотел антички грчки филозоф .Родио се у Стагири (Македонији) 384 а умро у Калкису 322 гпне (на острву Еубеји).Један је од најчувенијих и најсвестранијихљуди свих времена,Платонов ученик.
Сократ,Платон и Аристотел су три најпознатија филозофа старог света.
Аристотел је био недостижан пример ученог човека.Он је овладао свим знањима свога доба.Није било такорећи науке ,којом сеније бавио,ударио јој темеље или је унапредио.Своје ученике подучавао је шетајући испред Аполоновог храма,па је његова школа добила називПерипетичка (шетачка).Пошто се то место звало Лицеј,тај назив је касније остао понегде за вишу или средњу школу.Аристотелова свестраност учинила је да се његов утицај на развој европске филозофије и науке одржи вековима.Теофраст је један од Аристотелових ученика,Александар Велики такође.

Зашто ми је омилјен,зато што је најјачи лик у старом свету.Овладао је свим зананјима,био је испред свог времена.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
lukas1234
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Nov 2005
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 27, 2005 5:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa neznam,možda platon.Zašto?Zato jer on prvi shvatio da su svi ljudi zapravo glupi a ne pametni he he Wink

_________________
Picerija picerija nasa pica svima prija
Ko je izbliza njusi ima da se srusi
 
NatasaI
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 177
Mesto: Amsterdam

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 30, 2005 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rousseau. Zato sto on kaze da smo svi dobro samo nas je ova zajednica napravila losem.
Ali ima kod svakog filozofa losih i dobrih stvari, da je tesko pitanje. Naj bolje je neki miksic. Rolling Eyes
 
Tutkutis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 67
Mesto: Podgorica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 12, 2005 7:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Paulo Koeljo!
On nije po profesiji filosof, pisac je, ali kroz svoje knjige iznosio mnogo vise nego sto su iznosili "radnici u filosofiji" kao sto su sokrat, platon, i drugi!
To je moje misljenje!
 
zina1975
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Dec 2005
Poruke: 24

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 28, 2005 10:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sartre
Zato sto on nevidi pakao posle smrti, vec da mi sami sebi stvaramo pakao ili raj na ovom svetu sa time kako biramo drustvo i dali nas opterecuje to sto drugi o nama kazu ili misle.
 
vujke13
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 02 Dec 2005
Poruke: 239
Mesto: Subotica/ Novi Sad/ Podgorica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 31, 2005 2:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tales iz Mileta (5.v pre nove ere) zbog celokupne svoje filozofije.

_________________
Vujanic je zakon
 
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 09, 2006 12:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moj omiljeni filozof je sokrat jer je bio veoma postovan ali su ga na kraju ubili jer je dokazao da je mnogo pametniji od svih ostalih

_________________
NO REMORSE NO REGRET
 
sallle
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Maj 2005
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 10, 2006 8:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smile)))
Sokrat je interpretator Platonove filozofije.
Istorijski jeste postojao, i jeste bio Platonov ucitelj, ali Platon ga je u svojim delima koristio da bi iznosio svoj stav... A nisu ga ubili jer je dokazao da je pametan, vec su ga ubili jer je bio politicki nepodoban za vreme vladavine 30torice u Atini.

a jedan od meni dragih citata:

Ako se osecas dobro, ne brini se, procice te... (marfi)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Vas omiljeni filozof.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon