www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vas omiljeni filozof....
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Astral Projection
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 77
Mesto: Spiritual Dimension

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 11, 2006 3:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zenon..
Obozhavam da slusham njegove paradoxe 8)



_________________
:: Mind altering psychedelic trip ::
 
hasan20
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2006
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 11, 2006 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Paolo Koeljo za mene je jedan od najvecih filozofa-knjizevnika.Njegova djela uvijek daju nova saznanja.
Ne moze se reci Proljecu"Daj Boze da stignes sto ranije i trajes sto duze".Moze samo da se kaze"Dodji,blagoslovi me svojom nadom,i ostani koliko god mozes"
 
shadowman77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Nov 2005
Poruke: 166

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 20, 2006 2:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Emanuel Kant njegova zivotna filozofija je bila ta da svakom covjeku koji mu zatrazi pomoc da mu pomogne jer je shvatao da je to plemenititost koji svaki covjek treba da posjeduje. On je vjerovao u Boga i bio je odlican covjek.
 
scoutx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 19 Feb 2006
Poruke: 6

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uhhh... stvarno ih ima dosta.... krenuvsi od vec pomenutih Sokrata,Platona,Aristotela pa do Kolakovskog
Mozda ipak izdvojiti Sokrata jer je on bio i ostao vjeran sebi i svojim uvjerenjima, zbog kojih je na kraju i ispio otrov.
Obozavam ga jer i sada je, mozda vise nego ikada, potrebno "svijecom traziti ljude..."

_________________
scout
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 2:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sveti Augustin i Seneka.
Prvi zbog burnog života koji je vodio i koji je iz blata dospeo u zvezde, a drugi jer su mi se neke njegove krilatice toliko svidele da sam ih iks puta citirao.

_________________
 
tikis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 13 Mar 2006
Poruke: 161

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 28, 2006 10:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aristotel
 
travolta011
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Jan 2006
Poruke: 133

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 29, 2006 3:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aristotel
 
aleks3
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Sep 2005
Poruke: 195

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 30, 2006 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sigmund frojd
 
natashaaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 12 Mar 2006
Poruke: 128
Mesto: duBBBrava

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 31, 2006 7:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma nema filozofa do mene! Tko shvati moju filozofiju, veći je filozof od mene jer zna bolje od najveće filozofice na svijetu filozofirati! :105:

ajme, kako sam si polomila jezik... Smile
 
slatka_breskvica
*samo tvoja...*
*samo tvoja...*



Godine: 25

Datum registracije: 08 Jun 2006
Poruke: 8864
Mesto: USA

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 25, 2006 1:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Friedrich Nietzsche- nemacki filozof, filolog i psiholog....
15. oktobar 1844. - 25. august 1900.

Zasto?

Nietzscheovo ime danas je bojni polje. Koristi se i zloupotrebljava u brojne, cesto suprotne, svrhe... Njegov zivot i smrt postali su amblematicni.... Njegova je smrt snazno obelezila 1900. godinu... Po mom misljenju i na cinjenicu da je Nietzsche za takozvanu siroku publiku najpoznatiji filozof (na nacin na koji je Albert Ajnstajn najpoznatiji naucnik), da je on ustvari prva filozofska celebrity. Koliko god da ga je ovo medijski proslavilo i ucinilo ga svojevrsnom maskotom, toliko mu je i naskodilo u smislu siroko prisutnog digest uproscavanja njegove misli....


-"Istina je ruzna,umetnost imamo zato da ne bismo propali zbog istine."

-"Mudar ne kaznjava zato sto je neko lose postupao, nego da lose ne bi postupio."

-"Ne nedostatak ljubavi, nego nedostatak prijateljstva stvara nesretne brakove."

-"Pravi muskarac zeli dve stvari: opasnost i igru. Zato zeli zenu kao najopasniju igracku."

-"U mrznji je strah."

-"Voleti preko i iznad vaseg ja, tome se morate nauciti jednog dana, naucite da se volite."

_________________
Happy & Married
 
toledo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 28 Dec 2004
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 26, 2006 1:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slatka_breskvica je napisao/la sledeće:
Friedrich Nietzsche- nemacki filozof, filolog i psiholog....
15. oktobar 1844. - 25. august 1900.


Dajem jos jedan glas Niceu. Danas mu je godisnjica smrti, pa necu biti lenj da ga pomenem. Inace, na kraju, kad se sve sabere, nije me odusevio kao filozof, otisao je u ekstreme i nije imao sirinu. Ali, prva ljubav, zaborava nema... Odajem mu priznanje kao jedinom ko je o filozofiji pisao sa takvim zanosom. Btw. prvi put cujem da je Nice psiholog. Pre ce biti da je bio pacijent ;-)
 
AndiSam
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 08 Jul 2006
Poruke: 35
Mesto: sveprisutan

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 26, 2006 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nice je bio ekstremni rasista i ideoloski utemeljivac nacionalsocijalizma.
u filozofiji je bio potpuni autsajder,a njegovo "delo" nije apsolutno ni od kakve koristi,naprotiv...
nije ni najpoznatiji filozof-zaboravili ste Karla Marxa...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Vas omiljeni filozof.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon