www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Brak zbog papira....
Strana 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 9:23 am    Naslov poruke: Brak zbog papira.... Na vrh strane Na dno strane

U danasnje vreme se sve cesce cuje kako se neko venca samo za papire da bih imao mogucnost da ode u beli svet!

Ja kad odem na odmor, se cure vise zanimaju da li imam borovak Very Happy nego za moj zivot i ne bi im smetalo da nastave svoj zivot u inostranstvu sa nekom osobom koju i ne poznaju. A i sve cesce se to pojavljuje kod muske populacije...

Dakle: Da li bi pristali na brak zbog papira?? Ako da, zasto i kakve motivacije imate za to??

PS: Poruke tipa: "Nisam za brak zbog papira", ili "nisam", ce biti obrisani! Wink


 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 12:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada sam prosle godine otisao u Nemacku na mesec dana, neki su mi govorili, ma idi tamo, ozeni se zbog papira, sta te briga, sta ces ovde... i naravno da ih nisam poslusao niti mi je to i jednog trenutka palo na pamet.

Znam da su ljudi generalno na sve premni da bi dosli do necega, posebno kad je u pitanju materijalna korist ali ne, neka hvala.

Ako hocu da se ozenim, uradicu to sa onom koju volim i koja me voli, bez obzira na to imala ona papire, zivela ovde ili tamo u sobi 2 sa 2 ili u nekoj vili, to kod mene uopste nije presudno i nikad nece biti!

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 3:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne!
Prvi razlog zato (jos uvek) imam u glavi sliku o braku kao necemu lepom, kruni ljubavi, i ne mogu da zamislim da takav korak napravim sa osobom koju ne poznajem, ne volim, od koje vec unapred znam da cu se razvesti cim dobijem papire. Nikad ne bih dozvolila da mi brak bude osnova za neku materijalnu (ili kako vec nazvati to) korist!
Drugi razlog, zato sto i ne zelim da idem iz Srbije! Wink

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 11:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada nisam imala zelju ni potrebu da idem iz Srbije, tako da se za papire, da pobegnem odande gde mi je najlepse-nikada ne bih udala! Imala sam tu nesrecu, da covek mog zivota, nije iz Srbije, pa sam morala da je napustim. Udati se za papire-po mom misljenju, potez je ocajnika! Cak i sad, kad sam udata za stranca i imam uslove da dobijem papire-ne pada mi na pamet da ih trazim. Nisu mi bitni. Sasvim mi je dobro i sa nasim papirima. Moj suprug smatra da gresim, tako da je rekao "ne moras ti ni da juris, ako neces ti-ja cu"! I neka juri! Ocigledno je njemu mnogo bitnije da ih imam, nego meni! Rolling Eyes

_________________


 
sunce_33
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 25 Okt 2005
Poruke: 210
Mesto: Krefeld / Cuprija

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 12:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dva puta su me pitali da li bih to uradila za nekoga. Jednom nedavno. Rekla sam ne iz razloga sto sam po tom pitanju malo konzervativna. Ako se udajem onda zato sto volim tu osobu i zelim deliti zivot sa njim a ne zbog papira.
I meni se desilo kad sam bila letos na odmoru u nasem selu da su se vise zanimali za status boravka i za to sta radim i koliko zaradjujem nego za mene kao osobu. Rekla sam svima daleko od mene. Ne zelim da se udajem za nekoga ko bih me samo uzeo za papire i glumio mi da me voli. Nakon par godina napustio bi mene i dete (koje bi imali mozda) i otisao sa drugom. Ne hvala! Onda se radije ne udajem nikako. Rekli su mi da sam arogantna sa takvim misljenjem i zasto nebih nekome pomogla da izadje iz Srbije. Nek misle, samo ja znam da nisam. U mom selu svi misle da je jednostavno u inostranstvu. Kad im pricam kako je nece da veruju jer samo vide da oni koji zive u inostranstvu imaju dobra kola, napravili kucu itd. Ali sa kojim naporom i da li je to sve placeno ili uzeto na kredit? To niko ne pita.

_________________
Voleti i biti voljen... sve drugo nema smisla.
 
sreleg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 25 Apr 2005
Poruke: 52

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 12:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, zasto ne? Ali uci u takav brak bez plana sta raditi i uraditi u inostranstvu prilicno je glupo!
Ja sam bio u situaciji polovinom 90, da imam odlican posao (bez dozvole boravka). Sada sam opet u instranstvu s jasnim ciljem i planovima..
Sto drugi brak smatraju svetim i ne razmisljaju o laznom braku u redu je!!!

_________________
Srele(akademik)
 
BabyG
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 4980
Mesto: ...caught in the heart of an angel...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 1:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema sanse.Nikad i nisam shvacala koja je poanta toga.I dali ima smisla zrtvovati sebe za jedan papir. Ali znam ponekad da su neki prisiljeni to uciniti za bolji zivot, i zivot svoje djece.Jer nisu svi rodjeni u zemljama gdje ima pitke vode, mogucnosti zaposljavanja, skolovanja...itd. Ja osobno nebi mogla to da napravim, ali ponekad i razumijem tu potrebu...

_________________
~*Ode noć, još uvijek imam istu moć da do tebe mogu doć, samo pružim dlan od morske vode slan zlatnim prahom začaran, da uđe tiho u tvoj san i nježno te budi kao kad te ljubi...*~

 
gaga021
Banovan!

~ Little sweet Angel ~
~ Little sweet Angel ~



Godine: 42

Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 12412
Mesto: * Tamo negde je srce moje u ponoru tvojih lazi da utehu trazi ostalo*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne!

Nikada to nebi uradila nisam nikad ni razmisljala o tome da budem sa nekim samo zbog papira ili materijalne situacije ne ja brak zamisljam drugacije krunisanje dvoje ili sjedinjavanje dve srodne duse koje se vole Ako hocu da se udam , uradicu to sa osobom koju volim i koja mene voli, bez obzira na to dali ona zivela
u sobi 2 sa 2 ili u nekoj vili, to kod mene uopste nije presudno i nikad nece biti!

_________________
da budemo ti i ja
ona zemlja sto se ne menja
tvrda zemlja od tvrdog kamenja

 
PiNkLaDy
Miss Smart
Miss Smart



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 14060
Mesto: Beograd/USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po meni je to nesto jako ruzno...nikada se ne bi udala zbog papira,jer je to na neki nacin brak iz koristi,a ne iz ljubavi...nikada ne bi sklopila brak sa nekim koga ne volim...ako nema ljubavi,nema ni srece...a sta ce mi papiri ako pored sebe necu imati nekoga koga volim...imacu par papira u ruci,ali cu biti nesrecna...po meni je to materijalizovanje braka i korist,a ne nesto najlepse sto dvoje mogu da imaju...

_________________
Nocu kada spavas
sanjivo te gledam
I gusim slatku ceznju
koja me nosi
I dok mazim te ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te...
 
GALAKSIJA*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 27

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 24, 2005 2:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

posto za mene vazi samo crkveni brak i posto samo crkveno vencanje kao vencanje priznajem, ja ne bih imala problema sa time da pomognem nasem coveku u nevolji!!!!

novac za tako nesto nikada ne bih uzela, tako nesto bih uradila samo sa osobom sa kojom sam dobar prijatelj, jer bih morala i da zivim sa njim neko vreme....

znaci pomogla bih prijatelju u nevolji a ne bih sebe izlagala velikoj opasnosti.....
 
djsnake
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 24, 2005 4:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni je to Ok.Evo moja sestra se udala za nemca zbog papira.Dobro,postoji tu i malo hemije ali ipak su papiri u pitanju.
I ja bi se ozenio s`nekom NORMALNOM devojkom zbog papira,pa da spakujem kofere i da palim odavde jer nikada nece biti dobro. Zbog dece.Moje....
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 25, 2005 12:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste, puno ih ima danas, tj. previse ih ima kod nas takvih. Malo malo neko ode u Srbiju i vrati se ozenjen ili se neka vrati udata. Valjda nasi tamo sloze tako lepu pricu da ne mozes da kazes ne. Very Happy
Ovde posle dve godine (kada se dodje do papira), 70% tih brakova pucaju, a zbog cega, zna se.

Vecina nasih oce da beze preko grane, a kada pobegnu posle godinu dana kukaju kako im nevalja tamo, da je najbolje u otadzbini...

Ima ovde jedan par, koji su pre par godina nalupali dosta love s tim biznisom, narocito sa zutom rasom. Od $10,000 pa navise po braku tj. po papiru.

Ja licno se nebi zenio zbog papira tj. zbog ikakvih interesa, nije to to.

Znate'l pricu o Vasi Ladackom...
Ako ne znate, onda poslusajte pesmu Smile

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Brak zbog papira.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  sledeća
Strana 1 od 14

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon