www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Brak zbog papira....
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
CapeCoral
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 15 Okt 2005
Poruke: 44

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 26, 2005 1:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da su ovde neke stvari izmesane. Znam puno ljudi koje se medjusobno znaju po 10, 15 godina i koji su to uradili. Medjutim, oni su seli za sto i dogovorili se:"Hajde da se registrujemo kao bracni par da bi ostvarili neka prava u inostransvu". To je potpuno u redu jer nema govora o Crkvi i vencanju. Cak nema govora ni o svadbi. U pitanju je registracija bracnog para pred zakonom. Dvoje mojih prijatelja (musko i zensko) znaju se vise od 10 godina i kad je devojci isticala radna dozvola a niti jedna kompanija nije htela da joj radi papire (znaci morala bi da ode iz zemlje, prakticno zauvek ili da ostane da radi na crno) on je predlozio da se registruju posto on ima pasos. Ona je time resila veliki zivotni problem i za godinu dve ce se UDATI za voljenog coveka ali ovog puta pred Bogom, iz ljubavi...

 
vujo91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 17 Jan 2005
Poruke: 115

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 29, 2005 11:41 am    Naslov poruke: Re: Brak zbog papira.... Na vrh strane Na dno strane

Jugovic je napisao/la sledeće:
U danasnje vreme se sve cesce cuje kako se neko venca samo za papire da bih imao mogucnost da ode u beli svet!

Ja kad odem na odmor, se cure vise zanimaju da li imam borovak Very Happy nego za moj zivot i ne bi im smetalo da nastave svoj zivot u inostranstvu sa nekom osobom koju i ne poznaju. A i sve cesce se to pojavljuje kod muske populacije...

Dakle: Da li bi pristali na brak zbog papira?? Ako da, zasto i kakve motivacije imate za to??

PS: Poruke tipa: "Nisam za brak zbog papira", ili "nisam", ce biti obrisani! Wink


Ma naravno da bi pristao... mislim... ne mojte me svatiti pogresno... nisam ja neki ocajnik... naprotiv.... ali u SCG postaje sve gore i gore... i bice jos gore (au al sam pesimista)

_________________
Idem šorom, i šutiram kamičke..
Svi već vide da sam željan.... rakije Ličke
 
ExHeiniken
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 01 Nov 2005
Poruke: 11

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 30, 2005 10:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zasto da ne... das neku paru ozenis se nadjes poso odplacujes mesecno ostatak i posle 5 godine se razvedes...
 
PiNkLaDy
Miss Smart
Miss Smart



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 14060
Mesto: Beograd/USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 2:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to sto je nasa zemlja u takvoj situaciji,nije razlog da se udam za nekog i podem odavde...i ja sam za to da svako ko moze da ode negde i uspe,ode,ali ne na taj nacin...mislim,ja nikada ne bi otisla odavde tako sto bi se udala za nekog i dobila papire..ako se pojavi ovako prilika za posao,ok,ali brak nikako...

_________________
Nocu kada spavas
sanjivo te gledam
I gusim slatku ceznju
koja me nosi
I dok mazim te ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te...
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 3:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi kada su u nevolji pristanu na sve. Ja bi to mogla da uradim nekom iz familije ili nekog koga jako dobro poznajem.Poznajem par ljudi ali su se svi opekli!
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 03, 2005 1:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ExHeiniken je napisao/la sledeće:
zasto da ne... das neku paru ozenis se nadjes poso odplacujes mesecno ostatak i posle 5 godine se razvedes...

lepo zboris ,nema sta,a zaboravio si da su poostrili mere sada sto se tih brakova tice,bar ovde u Austriji i da ih sve vise i vise kontrolisu......

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Divac
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 17 Apr 2004
Poruke: 3

austria.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 03, 2005 9:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moze oni da kontrolisu jos tolko ako si bar malo pametan nemogu ti nista
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Divac je napisao/la sledeće:
moze oni da kontrolisu jos tolko ako si bar malo pametan nemogu ti nista

pa sada,ako zivite pod istim krovom nije frka,ali ako zivite razdvojeno i oni proveravaju,a bilo je slucajeva koje ja licno znam...i da ta osoba koja je uzela pare nije lagala isto kao i ova sto je ozenjena-udata zbog istog bili bi uhvacenii to za sekundicu.....a ima i onih slucajeva gde uzimaju pare pa im naprave smicalicu.....

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 1:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajd da se malo vratimo na temu...

A nigde nisam pitao za probleme koje mogu da se pojave ako se neko uzme za papire, nego samo na spremnost da se udje u taj brak.

Hvala na razumevanju Exclamation
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 3:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kolega,ovo je deo koji se nemoze izostaviti u ovakvoj temi,raspravu bi trebao da dopustis jer kao sto znas i ja sam u ovom delu i nebih sama dopustila neku beznadeznu raspravu.A,ako cemo sve teme svoditi samo na odgovore sta ce nam onda forum postavicemo Pitanja i odgovori.Hvala na razumevanju.
A sad da ti odgovorim na pitanje:
Da pristala bih,a li ne zbog para vec da bih pomogla nekome,ako je to u mojoj mogucnosti:

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 1:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Da pristala bih,a li ne zbog para vec da bih pomogla nekome,ako je to u mojoj mogucnosti

pa mislim da se većina takvih brakova sklapa upravo zbog para a ne zbog pomoći nekome. Ja bih se lično razmislio da li da stupim u takav brak......... Rolling Eyes
Citat:
da a gdje je ti ljubav

pa takvi brakovi se ne sklapaju zbog ljubavi već zbog koristi i obično traju dok druga strana ne dobije papire, a za to ti ne treba ljubav već strpljenje Mr. Green

_________________
 
NatasaI
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 177
Mesto: Amsterdam

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 5:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ahahaha kad sam bila tamo ljetos ko da mi na celu pise 'iz inostranstva' ili mi papiri vire iz dzepa, ali sve ih vise ima koji hoce da se zene zbog papira. Nenormalno, i to ne na fin nacin Shocked

Ja licno nisam zato, mozda sa prijateljom koga znam i treba mu pomoc Rolling Eyes
Ali ne hvala.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Brak zbog papira.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  sledeća
Strana 2 od 14

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon