www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Brak zbog papira....
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
deizop
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Mar 2004
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 19, 2010 7:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene lično interesuje iskustvo nekoga ko je oženio osobu iz amerike. Ja sam u vezi sa devojkom iz amerike i hteli bi da se uzmemo, ne samo zbog papira, nego zbog toga što želimo da budemo zajedno, naravno srbija nije nikakav izbor, tako da jedino amerika dolazi u obzir. Zanima me iskustvo nekoga ko je to vec uradio, čisto da znam šta me čeka. Very Happy

Inače što se tiče ove teme koliko ja znam može lako da se desi da izvisiš ako nadješ nekoga zbog papira zato što zakon striktno nalaže da morate biti u braku 3 godine, ako se rastanete pre, moraš navesti dobar razlog tome, a to je malo teže, jedino da je neka/i narkoman, ludak ili tako slično. Treba dobro promisliti pre nego sto se upustiš u takvo nešto, a osobe je malo teže proceniti, što znači da je sve to veliki rizik po mom mišljenju.

Ne osudjujem nikoga, svako ima pravo da radi šta želi, nekima je to ok, a nekima ne, ja ću ostati neutralan Very Happy


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 20, 2010 1:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

deizop je napisao/la sledeće:
Mene lično interesuje iskustvo nekoga ko je oženio osobu iz amerike. Ja sam u vezi sa devojkom iz amerike i hteli bi da se uzmemo, ne samo zbog papira, nego zbog toga što želimo da budemo zajedno, naravno srbija nije nikakav izbor, tako da jedino amerika dolazi u obzir. Zanima me iskustvo nekoga ko je to vec uradio, čisto da znam šta me čeka. Very Happy

Inače što se tiče ove teme koliko ja znam može lako da se desi da izvisiš ako nadješ nekoga zbog papira zato što zakon striktno nalaže da morate biti u braku 3 godine, ako se rastanete pre, moraš navesti dobar razlog tome, a to je malo teže, jedino da je neka/i narkoman, ludak ili tako slično. Treba dobro promisliti pre nego sto se upustiš u takvo nešto, a osobe je malo teže proceniti, što znači da je sve to veliki rizik po mom mišljenju.

Ne osudjujem nikoga, svako ima pravo da radi šta želi, nekima je to ok, a nekima ne, ja ću ostati neutralan Very Happy


Ahem, evo - sve ti mogu reci iz vlastitog iskustva Smile
Dakle, ja sam ozenjen s jednom lijepom Kalifornijkom Smile Nismo se ozenili zbog papira, to mene nije zanimalo, neg' smo se ozenili jer si jako dobro pasemo (nasa slijedeca godisnjica bit ce 15-ta).

Oko izvisavanja - da, moguce je. I postoje ljudi koji to provjeravaju, takodjer postoje oni koji su bili nogirani iz SADa zbog toga (u jednom slucaju znam za osobu koja je dobila 10 godisnju zabranu povratka u SAD).

Iskustvo - zaboravi na sve sto cujes o SAD. Velika je ovo zemlja (i odlicna, dodao bih). Velike su razlike i ovisi u kojoj si Saveznoj Drzavi, cak i dijelu te Savezne Drzave. Ja sam zivio u tri: Nevadi, Kaliforniji i Floridi. Sve tri prva liga na svoj nacin. Ali, znam da je drugacije (citaj losije) u Montani, Idahu, Aljasci... ne samo doseljenicima, i lokalnima je tamo puno teze.

New York je zakon! za nekog tko dolazi ovamo prvi put, ili zivjeti. Najlakse je tamo za nekakav pocetak. Puno ljudi iz "bivse domovine" i puno sansi za posao. Los Angeles je isto OK ali ni blizu New Yorku. Seattle je magican a za ljude iz Hrvatske recimo San Diego je sjajan izbor. Poznato je da dosta Srba zivi u Chicagu pa i to moze biti nekome (tebi) dobar grad za pocetak. Cuo sam da ima dosta Bosanaca u Houstonu - ne znam koliko je to tocno...

Juzne Slavene sam sreo svugdje. Cak u Anchorage-u na Aljasci i malom mjestascu zvanom Lahaina na Hawaiima. Tak da neces biti zeljan ajvara i pastete... Mr. Green

Brak, ako zivite zajedno i to mozete lako dokazati - ne bi trebali imati problema. Mene su jednom provjerili i nisu vise (ipak mi imamo dijete a i nas brak ni na koji nacin nije bio "zbog papira"). Znam neke koji su bili redovno provjeraani svakih par tjedana.

Razmisli dobro ali gledaj sa svjetlije strane. Ovo je jos uvijek zemlja u kojoj se moze lako ostvariti Americki San!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
deizop
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Mar 2004
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 20, 2010 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano hvala na ti puno, tudje misljenje je uvek dobrodoslo a naravno i savet Very Happy Sto se tice prica o americi to me uopste ne zabrinjava, znam da je vecina izmisljotina. Znam i da je tesko otici iz svoje zemlje i napustiti sve, ali i nemam nekog izbora, znam da moze bolje, a ne zelim nju da dovodim u gore. Ona ima i kucu i posao, obezbedjena je, ja ovde mogu sve prodati i otici. Konkretno govorim o drzavi massachusetts, mada uopste nije bitno koja je drzava ili grad.
Zanima me sredjivanje vize i papira za prelazak u U.S., dali tu ima nekih problema.

Ipak posle svega ovo nije mali korak nego velika odluka u zivotu
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 20, 2010 8:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

deizop je napisao/la sledeće:
aureliano hvala na ti puno, tudje misljenje je uvek dobrodoslo a naravno i savet Very Happy Sto se tice prica o americi to me uopste ne zabrinjava, znam da je vecina izmisljotina. Znam i da je tesko otici iz svoje zemlje i napustiti sve, ali i nemam nekog izbora, znam da moze bolje, a ne zelim nju da dovodim u gore. Ona ima i kucu i posao, obezbedjena je, ja ovde mogu sve prodati i otici. Konkretno govorim o drzavi massachusetts, mada uopste nije bitno koja je drzava ili grad.
Zanima me sredjivanje vize i papira za prelazak u U.S., dali tu ima nekih problema.

Ipak posle svega ovo nije mali korak nego velika odluka u zivotu


Dakle trebat ce ti jedna od K viza. Raspitaj se u ambasadi SAD-a sto ti sve za to treba.

Ne znam kakvo je stanje za Srbiju, ja sam s Hrvatskom putovnicom dobio svoju K vizu vrlo brzo, koliko se sjecam svega kojih par tjedana nakon podnosenja zahtjeva. Postoje razlike kod tih K viza, jedna je "zarudnicka" a druga "vjencana", tako nekako, naravno ova vjencana (K3) je pogodnija. Ako si vec bio u SAD i vec imas neku vizu, pa makar i turisticku, to ti moze ubrzati proces.

Massachusetts je savezna drzava s visokim zivotnim standardom. Bio sam u par gradova tamo i svidjelo mi se sve osim klime (ja volim toplije krajeve).

Sretno!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
crni-lopov
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 01 Jun 2010
Poruke: 20

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 02, 2010 11:26 am    Naslov poruke: viza za svedsku Na vrh strane Na dno strane

Zna li neko, kako ide sa svedskom vizom za bosance? U slucaju zenidbe ili tako nesto..Koji su uslovi?Hvala na odgovoru
 
woolf99
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Avg 2006
Poruke: 288

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 27, 2010 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lahaine je napisao/la sledeće:
RS vam je zivi primer gde se zene gaje da bi se udale preko, momci kad treba da se zene svi pohitaju ovamo i kupi zene i vode ih u inostranstvo. Ja sam zivi svedok toga. POZ


Prošle godine smo išli na rafting u RS. Drina, prelepa reka. Ideja je došla od jednog našeg ortaka koji živi i radi u Švici. Pošli smo njegovim džipom - strane tablice . Very Happy

Posle raftinga on kaže, ajmo malo do Banjaluke. Ja kažem, proveli smo se super, šta će mo tamo ...
On reče, samo da proverim nešto ....

Epilog. Ono što si napisao je 100% tačno.

U Banjaluku smo stigli negde oko 21h Shocked
To je bila jedna široka ulica, gde su sa obe strane bili kafići. Slična Beogradskoj Silikonskoj Dolini. Parkirali smo se na "vidnom mestu", ušli u kafić. Mog prijatelj Nikola je bacio ključeve na sto i počeo da nešto priča na nemačom. Ja ne kapiram foru mislim da je prolupao i taman da ga pitam šta mu je, drugi ortak koji je sa nama mi dade znak da ćutim. Wink
Nikola poče da naručuje piće i pravi solidnu buku. Za par minuta osim pića priđoše i neke ribe, kao da se upoznamo.... Cool Posle smo išli da se vozimo .....

Ispalo je da je to bio najbolji provod u mom životu Mr. Green

Inače brak zbog papira je po meni čista glupost. Mada je interesantno na šta su sve ljudi - žene spremini.

_________________
Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 18, 2010 9:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shto da ne, pristao bih. Ako to od mene trazhi moja otadzbina i ako cu na taj nacin razbiti sliku o nama kao o nekim divljacima i varvarima, onda bih ozhenio neku Skandinavku.
Zhrtvovao bih se za svoju domovinu, bez razmishljanja.
Kad je Olivera mogla da podje za Bajazita, da bi tako Srbija dobila neke privilegije, onda bih i ja ozhenio neku prsatu Dankinju, Norvezhanku...
Pa neka mi dete bude pegavo i pirgavo po celom telu, samo neka je zhivo i zdravo.

I da se ne lazhemo tim brakom bi strankinja dobila vishe nego shto mozhe da joj pruzhi bilo koji Amer, Englez, Francuz. Udajom za mene dobila bi mogucnost da automatski postane drzhvaljanin republike Srbije , a to znaci i da dobije novi biometrijski pasosh.
Pa kad je put navede( a sigurno ce je navestI) u Kazahstan, Kubu, Kinu, Zimbabve, Libiju, da vidi kako se carinici raduju kad im dodje neko iz prijateljske Srbije.

Dobila bi mogucnost da se hvali kako zhivi u zemlji ciji predsednik lici na Dzordza Klunija, a to nije mala stvar.
Mozhe li to da jo pruzhi Amer, Francuz, Nemac? Ne mozhe, dabome!

Ja ne mogu da joj priushtim Audi 8, letovanje na Havajima, ali neka ona razmisli shta propushta ako se ne uda za mene.

Papiri?! Pa uzeo bih rado drzhavljanstvo te skandinavske zemlje odakle mi bude zhena.
Osnovni bonton nalazhe da ne smesh da odbijesh domacina, a ja nisam nevaspitan da na takvu ponudu kazhem NE.
A kako bih se intimno osecao kad bi' ozhenio neku zgodnu i prsatu Dankinju? E to samo moja dusha zna,ali kad majka otadzbina zove da uradish neshto za nju, onda nema vrdanja.
 
Virtuelna
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jan 2011
Poruke: 1

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 11, 2011 11:54 pm    Naslov poruke: .... Na vrh strane Na dno strane

Jao kad citam ove fineee poruke tipa "nikad ne bih" i "verujem u brak" odmah mi bude lose! Naravno ocigledno je da se radi o osobama koje nemaju mnogo zivotnog iskustva i mnooogo je lepo ziveti sa tim stavom. . . . Dok jednog dana zivot ne pocne da shamara. . . . Ali,ko sam ja da sudim. . . . Iz sopstvenog iskustva tvrdim da je ljubav iluzija. . . . Vidimo je onakvu kakva zelimo da nam bude. . . . U stvari to je pakt izmedju muskarca i zene u kome jedan mora da pobedi. Tako da sto se tice braka zbog papira,definitivno da. I ako znate nekog takvog slobofno mi ga prosledite. . . Smile :d

_________________
Samo jake ribe plivaju uzvodno...nizvodno mogu i mrtve
 
carapica_8
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 25 Apr 2011
Poruke: 22

russia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2011 4:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jednostavno je sve teze dobiti "papire preko braka" i sve su stroziji uslovi, treba covek da trazi drugi nacin, to treba da mu bude posebna opcija.
ipak je brak nesto vredno i dragoceno da bi se tako 'kaljao'

_________________
KAKO SE ZATVARA NALOG NA OVOM SAJTU?????????????????????????????????????????
 
Augustinn
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Avg 2011
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 04, 2011 1:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nebi nikoga mogao trpjeti zbog ti famozni papira---nista bez ljubavi.
 
bjdarko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Sep 2011
Poruke: 47

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2011 12:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A da li zna neko kako se dolazi do viza za Kanadu?
 
Igoriska
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 04 Maj 2009
Poruke: 2
Mesto: Veliko Gradiste

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2011 1:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako god vam se uhvati sila zakon menja u srbiji je i onako rasulo,kad nemas mogucnost da jedna normalna porodica zivi normalno od svoje plate sve ostale price na tu temu su suvisne,lako je pricati kad se ima para,da je kod svoje kuce najbolje i jos sto sta,koliko se samo ljudilo ubilo jer nema para za izdrazavanje porodice,oni su sigurno bili velike patriote,pa su zavrsili kako koji Surprised
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Brak zbog papira.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  sledeća
Strana 13 od 14

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon