www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dvojno drzavljanstvo
Strana 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 3:15 pm    Naslov poruke: Dvojno drzavljanstvo Na vrh strane Na dno strane

Da li imate dvojno drzavljanstvo???
Ili samo jedno i koje???
I da li bi se odrekli svog drzavljanstva da bi dobili strano????



_________________
 
gazda_djole
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 56

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1058
Mesto: Bgd - Colmar

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam dvojno drzavljanstvo odavno , cak nas pasos nisam ni produzio !
Ni ovaj Francuski nigde ne nosim po Evropi , osim kad idem u Srbiju !!!!!
Ne verujem , naprotiv , da bih mogao da se odreknem svog drzavljanstva , mada me cak i to nebi cinilo manje Srbinom nego sto sam u stvari !
Ma bitno je , hocu da kazem , da moze samo da se krece po svetu ...koga briga koji je papiir u dzepu ?!
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 3:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svi imaju u familiji dvojno drzavljanstvo tj. nemacko i nase.
setra, njena deca i ostali rodbine imaju dvojno drzavljanstvo.samo ja, brat i roditelji imamo samo nase drzavljanstvo. brat ce uzeti samo nemacko drzavljanstvo i da se odrekne naseg, on je postao pravi svaba.
a ja ne mislim uopste da menjam i nikad pomislila nisam da menjam drzavljanstvo.ja sa uvek rekla da ne menjam i ako dodje do neke frke ovde i da teraju strance iz drzave, neka ih, ja se vracam dragom voljom u jugoslaviju! Wink

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 3:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja imam dvojno...muz samo Srpsko a deca samo Holandsko drzavljanstvo....
stariji sin se jos vodi u Makedoniji ...nisu mi dali drzavljanstvo za njega zbog toga bez obzira sto je vec bio upisan u moj pasos....a ja posle iz principa nisam htela da se maltretiram i ispravljam krive Drine...mladji nije ni prijavljen dole...a muz ne zeli Holandsko....tako da smo bas saroliki..... Mr. Green

_________________
 
sekula_au
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 48

Datum registracije: 28 Apr 2004
Poruke: 3603
Mesto: adelaide australija/subotica srbija

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 3:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja imam samo kengurski pasos i familija ao nase i ne razmisljam da uzmem
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 4:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dvojno : srpsko i svajcarsko.imam mogucnost da uzmem i hrvatsko ( razmislicu jos)
osecam se jako dobro u ovoj kozi. prija.
da li bih menjao nas za neki drugi ? ne verujem. i previse volim svoju zemlju da bih mogao.

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 4:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa od kud prilika za hrvatsko bee? kako si to uspio?


Poslednja prepravka: zilika datum Pet Nov 12, 2004 4:23 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 4:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e , zilika , nikola ima jos puno tajni koje ne znas .. da,da

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 5:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a tema bese dvojno drzavljanstvo......ajmo da se vratimo na nju.... Wink Mr. Green

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2004 7:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

na koji se nacin dobija drzavljanstvo kod vas....jel ide lako?????
evo kako to ide kod nas

Kako se dobija državljanstvo Holandije



Iako je broj stranaca koji su u toku prošle godine zatražili holandski pasoš znatno smanjen, ova zemlja i dalje važi za jednu od najliberalnijih u Evropi kada se radi o uslovima za dobijanje državljanstva. Zakon o državljanstvu (još uvek) je nepromenjen i strancima dozvoljava da na vrlo jednostavan način "postanu" Holanđani.
Postoji nekoliko uslova: podnosilac zahteva mora biti stariji od 18 godina i da u poslednje četiri godine nije imao kaznu zatvora ili novčani prekršaj veći od 453,78 evra, da dovoljno vlada holandskim jezikom, da je u posedu bezuslovne boravišne dozvole na neodređeno vreme i pet godina neprekidno živi u Holandiji. Ova poslednja stavka još je povoljnija ako partner već ima holandsko državljanstvo, jer se onda već posle tri godine stiče pravo na podnošenje zahteva za pasoš ove zemlje.

Pooštravanje kriterija?

Pojedine političke partije u Holandiji nastoje da se uskoro na razmatranje stavi predlog zakona prema kojem će, kao i u većini zemalja članica EU, vremenski period za sticanje prava na državljanstvo biti znatno duži, a pominje se termin od čak deset godina legalnog boravka u ovoj zemlji.


Međutim, slovo zakona koja mnoge odvraća od prihvatanja holandskog državljanstva jeste da je, osim u pojedinim slučajevima, obavezno odricanje od matičnog državljanstva.
Između 1992. i 1997. godine bilo je moguće zadržati vlastitio državljanstvo, što je rezultiralo drastičnim povećanjem broja zahteva za naturalizaciju. Holandski biro za statistiku još barata brojkama o građanima sa prostora bivše Jugoslavije. Prema njihovim podacima, prošle godine je 500 osoba iz nekadašnje Jugoslavije zatražilo holandski pasoš, dok je 1998. godine to učinilo njih 6.600.

Troškovi zahteva

Podnošenje zahteva za holandsko državljanstvo vrši se u opštini stanovanja i košta pojedinačno 344 evra, a porodično 437 evra. U slučaju da se vrši provera znanja holandskog jezika, troškovi su uvećani za 90, odnosno 165 evra.


Teško je odrediti broj državljana Srbije i Crne Gore koji su proteklih godina zatražili holandsko državljanstvo, jer se deo podataka nalazi u SMIP-u u Beogradu, a deo u konzularnom odeljenju naše ambasade u Hagu. Tamo nam je potvrđeno da se otpust iz našeg državljanstva reguliše tek po dobijanju holandskog pasoša.
Holandska služba za imigraciju i naturalizaciju donedavno je uvažavala potvrdu o imovini u matičnoj državi ili nedovoljna primanja za plaćanje takse za otpust iz državljanstva Srbije i Crne Gore. U oba slučaja naš pasoš je mogao da se zadrži, ali je i ova mogućnost otpala. Sada je to dozvoljeno, potvrđeno nam je u našoj ambasadi u Hagu, u slučaju neregulisane vojne obaveze, neispunjenih poreskih obaveza, krivičnog dela ili ako naša zemlja ima interes da podnosiocu zahteva ne dozvoli otpust iz državljanstva.

Neophodna dokumenta

Prilikom podnošenja zahteva za državljanstvo, holandskim vlastima potrebno je predočiti: važeći pasoš, boravišnu dozvolu, legalizovani rodni list, eventualno leglizovani venčani list i potvrdu o završenom kursu holandskog jezika.

_________________
 
NINANENA
Veštica
Veštica





Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 1464

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 13, 2004 8:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

yasmin koliko si ti cekala na ispisnicu iz drzavljana srbije
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 13, 2004 9:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne razumem ti bas pitanje ...kako ispisnicu???/
ja imam nase drzavljanstvo....

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Dvojno drzavljanstvo Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  sledeća
Strana 1 od 22

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon