www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Eutanazija ... pro et contra?!
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 15, 2009 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svejedno Bond kako god sagledas i pogledas nikako nije dobro.

Nije dobro ni to sto je tako mlada imala nesrecu i zavrsila na aparatima.
Nije dobro ni to sto je 17 godina bila odrzavana u zivotu na tim aparatima.
Nije dobro ni to sto je vegetirala (tacno tako Aleks sve radi sem mozga).
Nije dobro ni sto su joj iskljucili aparate.
Ali jednako tako nije dobro ni to sto su je pustili 4 dana da se njen organizam grci i pati bez hrane i vode.


Probaj ti izdrzati 4 dana da ne pijes i ne jedes nista....Ja znam otprilike tako jer se kod nas posti i ne smijemo jesti niti piti nista sem zrak disati s prvom pojavom osvita dana (rane zore) pa do prvog poimanja mraka (rane veceri). i vjeruj mi nimalo nije lako iako znas da ces se nakon otprilike 15 sati ipak najesti i napiti.



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 16, 2009 12:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, kad god razmišljam o ovoj temi, pada mi na pamet samo jedna stvar... Lako je reći, npr., neka su je skinuli sa aparata, to nije život. Medjutim, ako se stavimo u ulogu onoga koji skida sa aparata... Dakle, konkretno onog lika čije će delo okončati nečiji život (jer kakav je da je, ipak je ljudski život)...
Lično, to ne bih mogao da uradim... Mogu sad da opravdavam ili ne, ali biti u ulozi toga koji će to uraditi...? Nikako...

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 16, 2009 5:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zapravo ona je umrla zbog vode, ne zbog hrane, bez hrane organizam moze duze ali...

realno, ako mozak nije fukncionisam receptori nisu primali signale ostalih delova tela shto znaci da nije osecala bol... ma koliko to bez...ne znam ni kako da se izrazim, nije bezemocionalno al' opet, realno je... Confused

I da, licno bih sada potpisao papir da mi daju da, ako se nadjem u takvom stanju da me skinu sa aparata... samo bih mucio ljude oko sebe, zapravo moja ljushtura nadom da cu mozda nekada, nekako ponovo da ustanem... sto se, realno nece desiti... mislim da su vishe patili ljudi oko nje nego ona sama.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
anabila
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 28 Jul 2007
Poruke: 395

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 22, 2009 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nekidan smo obradivali temu "povrede ljudskog zivota" na satu vjeronauka.
i nabrojane su kao 3 najvece povrede pobacaj,eutanazija i samoubojstvo.

eutanazija je ubojstvo,povreda zivota, onoga sto nam je poklonjeno od Boga.
dali ju odobravam?
da.u slucajevima kad je covjek postao bezivotan i kada je to samo kracenje muka.
naravno,to treba bit stvar izbora,ovisi od ososbe do osobe
 
°_Daniel_°
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 01 Maj 2009
Poruke: 472
Mesto: München

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 05, 2009 8:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prije nekog vremena bih odgovorio na ovu temu da jesam za eutanaziju, sad je moj odgovor skroz drugaciji. Sad bih prije rekao da palijativnom medicinom se umirucem covjeku moze dati nacin da umre na dostojanstven nacin, bez bolova i velike patnje, samo sto je proces umiranja nekad duzi.. Misljenje mi se promijenilo nakon sto sam zavrsio jedno daljnje skolovanje na podrucju palijativne medicine..
Ja sam sam potpisao papir sa svojim doktorom da u slucaju neke neizljecive bolesti mi se ne produzava zivot raznim aparatima, nego da mi se samo bolovi smanji raznim injekcijama.. Svatko treba odluciti o tome dok je zdrav i pri svijesti jer tesko je kad dodje takvo nesto, onda najcesce mora obitelj odlucivati, a tko zeli se osjecati kriv za smrt osobe koju voli?

_________________
... k'o da ženu nikad nisam vidio, k'o da mi je sudnji čas
kao s lanca pušten pas, kao dječak igračku u izlogu
samo bih te gledao, samo bih te volio dok mogu ...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 17, 2010 7:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:
... Eutanazija?
sta ja mislim....
evo jednog primera... tesko ranjeni vojnik u ratu... nema nikakve sanse da prezivi, provesce jedno vreme u zivoru, ali na teskim mukama... naravno da niko ne zeli da umre... da li je lakse gledati coveka kako se muci i sigurno umire ili mu oduzeti zivot iz samilosti? Tesko pitanje.

Postoji film bash ove tematike snimljen '70ih, za vreme Vijetnamskog rata, zove se "Johnny got his gun".
Ukratko radi se o vojniku koji je teshko ranjen za vreme I Svetskog rata - ostao je bez ruku, nogu, slep, gluv i nem.

"Inside me I'm screaming, nobody pays any attention.
If I had arms, I could kill myself.
If I had legs, I could run away.
If I had a voice, I could talk and be some kind of company for myself. I could yell for help, but nobody would help me."

I opet se vracamo na prvo pitanje koje sam postavio u ovoj temi: Shta je zapravo "Zivot"?

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 18, 2010 1:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm...
Znala sam decka, kojeg su pre 5 godina brutalno pretukli, imao je samo 19 godina tada. Od tada, bio je 4 godine na aparatima, do prosle godine, kada je preminuo Sad
Njegovi nisu gubili nadu, mada doktori nikada nisu bili optimisticni, svakog trena pljuca mogla su da mu otkazu, a i srce Confused Sad
Trazili su doktore po Svajcarskoj, Nemackoj.. ali niko mu ne bi mogao pomoci Sad
Ne znam sta bih uradila, ja da sam na tom mestu, verovatno bih trazila da me skinu sa aparata, jer muciti se tolike godine, ne pricas, ne cujes.. ne jedes, nista.. je mucenje i nista drugo, to nije zivot Sad
A.. mucenje je i za bliznje... Sad Ne znam stvarno, nisam pametna u takvim situacijama Sad Confused
Da ne pominjem da je lik koji ga je pretukao dobio samo 6 i po godina zatvora... da je macku ubio, dobio bi vise... da ne idem off-topic..
R.I.P Zorane Crying or Very sad

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
Dean33
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 23 Mar 2009
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 28, 2010 1:50 pm    Naslov poruke: . Na vrh strane Na dno strane

U princuipu protiv mada ni sam ne znam mozda u nekim slucajevima treba dozvoliti ali sa druge strane se postavlja pitanje kriterijuma u kojim? za sada neka ostane ovako

_________________
Dean33
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Eutanazija ... pro et contra?! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon