www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Uredjenje kuce
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~
::  
Autor Poruka
..::[ TuCko ]::..
~Brat Slatke Breskvica~
~Brat  Slatke Breskvica~



Godine: 35

Datum registracije: 20 Feb 2005
Poruke: 11008
Mesto: Novi Sad/Zajecar

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 04, 2006 5:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to da i ja ne volim mracne prostorije ali nekad moram da budem i romantican pa i svetlo treba da se samnji Razz najbolje ugasim svetle pa ko corave babe Mr. Green


_________________
acronis
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 05, 2006 9:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eto vidis nasli smo i tu resenje Wink romantika dakle..e sada sala na stranu, jastucici takodje umeju veliku veliki promenu da unesu u sobe..i svetle zavese!Ja sam imala neku drap, duga do zemlje..jeste lepa ali ma koliko svetlo bilo, soba polumracna..e onda sam kupila one dge alo sneg bele..divno je Smile

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
..::[ TuCko ]::..
~Brat Slatke Breskvica~
~Brat  Slatke Breskvica~



Godine: 35

Datum registracije: 20 Feb 2005
Poruke: 11008
Mesto: Novi Sad/Zajecar

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 2:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm... Smile jastucici nije mi padalo na pamet to a zavese su mi bele. Planiram da stavim one cele bele a sa strane bordo(ili neka druga boja) pa se vezu sa strane po sredini...razumes sta hocu da kazem? Question Wink

samo neznam koliko ce me to odkostati, valjda nece mnogo Smile

_________________
acronis
 
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 08, 2006 10:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa ja bih odlicno uredio kucu ali mi fali jos malo da je zavrsim pa cu da uzivam u njenom uredjenju i bice mi veliko zadovoljstvo

_________________
NO REMORSE NO REGRET
 
denism67
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 56

Datum registracije: 18 Jan 2006
Poruke: 16
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 1:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam svoj stan sam sredjivao, od parketa, laminata, zidova, stolarije, keramike, cak sam i americki plakar sam napravio....

Nema veceg uzitka od tog saznanja da si svoj ambijent napravio po svojoj mjeri i da si time jos dosta ustedio...

Ipak vrednije od ustede je osjecaj da si stvorio nesto iz nicega... i ostao ti i alat kojeg si kupovao po ptrebi...
 
cika Kure
Majstor
Majstor



Godine: 52

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 6913

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 19, 2006 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam pre par godina kompletno renovirao kucicu u kojoj sad zivim. Bile su dve prostorije samo - kuhinja 3x4 i soba 4x4. Kuhinju sam pregradio gips karton plocama na konstrukciju od stafli tako da dobijem kupatilo. Ono je sad 3x1.2 sto se sa ulazom na sredini izuzetno lepo iskoristilo. U levom kraju tus kabina, police i bojler, u sredini lavabo a desno toalet i ves masina a sad na njoj i masina za susenje vesa. Morao sam zbog nivelisanja kanalizacije da podignem nivo poda za 20cm al je to posle radova na podu u ostalom delu kuce nesto ublazeno. Vodoinstalaciju sam resio tako da se i sudopera u kuhinji snabdeva iz istog bojlera od 80 litara. Pregradni zid je to poprilici olaksao jer nema stemanja i malterisanja vec se sve inastalacije za struju i vodu sprovode kroz prethodno ostavljene otvore.Posle je palo krecenje polikolorom i podovi. Pod sam prvo izolovao lepljenjem stirodur ploca debljine 2cm gradjevinskim lepkom za i beton i to je poprilici izravnalo neravnine kojih je bilo ko pleve. Na to sam slozio laminat 7mm dupli klik u cemu mi je moja draga pomagala i postavio standardne lajsne. Kod bravara sam narucio klasicnu verandu za koju sam sam izlio osnovu 2.4x1.2 metra tako da sam dobio lepo malo predsoblje. Kucu sam spolja izolovao falcovanim stiroporom od 5cm i mrezicom s jednim slojem lepka preko. Na tavanu sam polozio mineralnu vunu od 5 cm a planiram da pojacam sa jos 10 cm.
E sad unutrasnji prostor je mali ali su svi zidovi i stolarija beli a i laminat je svetao. Prozori su okrenuti na jug, zavesa nema iz zdravstvenih razloga a postavljeni su venecijaneri izmedju prozorskih krila (takodje beli). Na plafonima su jednostavne plafonjere - one kao okrenut tanjir koje pravilno rasprsuju svetlost. Sve to dosta utice na vizuelni osecaj prostora. Namestaj je postavljen maksimalno uklopljeno pa na sredini ima poprilici mesta za decje igre. Grejanje je izvedeno uz pomoc jedne gasne fasadne peci ispod prozora sobe i ono nema bitnije mane. Termostatski se regulise a s obzirom na izolovanost prostora prilicno je ravnomerna raspodela kako po povrsini tako i po visini. Bez problema se postize da razlika temeperature u nivou glave i nivou poda bude svega 2 stepena u bilo kom delu kuce. Budj koja se javila prve zime dok nije uradjena izolacija je suzbijena brefom koji je usput recenom lose resenje jer je podigao i farbu sa zidova Rolling Eyes i posle radova na termoizolaciji se vise nije javljala.
Kuhinja je takodje spakovana da sve ima - dupla sudopera, radna povrsina, stednjak, kombinovani frizider zamrzivac, 5 visecih delova, aspirator,sto i cetiri stolice i da se to komotno moze koristiti. Inace elemente sam dobio stare i na njima sam izmenio sve ostecene stranice i sarke za vrlo male pare. U prodavnici samo date potrebne dimenzije i koju boju iverice zelite a placate po ukupnoj kvadraturi.
Poslednje sto smo uradili je bilo postavljanje oluka i to bi otprilike bilo to sto se tu moglo uraditi. Sad me ceka slicno sredjivanje velike kuce za koje ce mi dosadasnje iskustvo mnogo pomoci.
Na kraju ako ko ima kakvih pitanja vezano za ovu oblast nek mi se slobodno javi na PP Smile
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 9:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo da ne bude pretrpano. To stvara negativne vibracije.
Bilo bi super kada bi osoba koja uredjuje svoj zivotni prostor znala da li je
tip jang ( aktivni ) ili tip jin ( pasivni) .
Od toga zavisi koje su bolje najbolje za nju.
Na pr. ako si pasivni tip trebaju ti u sobi agresivnije boje kao sto je na pr. purpurna.
A idealno je da ti strucna osoba uradi tvoju feng shui kartu tako da saznas koje su boje i oblici za tebe "stvoreni"..
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 06, 2006 4:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Berka, to je za ove koji veruju u taj neki Feng Shui (meni to dodje kao sekta, jer su agresivno krenuli svi njihovi "sledbenci" da bukvalno SMARAJU ljude sa Feng Shui-jem! Uzas!
Ja niti znam koji sam "tip" i niti mi je imalo bitno, koji cu tip biti po nekom FS-u, a znam odlicno koje me boje opustaju, koje mi boje prijaju, koje boje uticu lose na mene......za to mi ne treba nikakv fs-i i neke nove izmisljotine. Potrebno je znati SEBE i po SEBI i svom ukusu srediti stan, kucu, zivotni/radni prostor. Tu ti ne trebaju nikakve "novosvetske" kerefeke. Treba urediti stan, tako da u svakom njegovom delu-budete vi. Dosta prozora, svetlih boja, ogledala.........sami znate najbolje,s ta vama prija, sta volite, sta vam je lepo......i to NIKADA ne moze ni jedan FS i ne znam ti ni ja koji "strucnjak" da zna bolje od vas!!!
Wink
Citat:
Nema veceg uzitka od tog saznanja da si svoj ambijent napravio po svojoj mjeri i da si time jos dosta ustedio...

Ipak vrednije od ustede je osjecaj da si stvorio nesto iz nicega...

Evo, ovo sto je denism67 napisao, dovoljno govori za sebe.

_________________


 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 24, 2006 3:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SUSRET ZAPADA I ISTOKA

Uredite dom u orijentalnom stilu
Orijentalni stil u interijerima u posljednje je vrijeme sve više 'in'. Bilo zbog utjecaja 'sedme umjetnosti' ili sve veće fascinacije Zapada Istokom, mnogi će u potrazi za osvježenjem svog doma posegnuti za jednostavnošću koja zadivljuje


Možda nije uobičajeno za naše prilike, ali zgodno i originalno sigurno jest


Orijentalni stil, posebno ako govorimo o onom dalekoistočnom, odlikuje čistoća i ljepota linija te harmonija kakva se ne sreće često.....

Crveno-plavi dnevni boravak

Zidovi su obojeni crveno, a namještaj u sobi je gotovo asketski: stol, nekoliko stolica, jednostavne police, puno cvijeća i slika s japanskim slovima ili grafičkim simbolima. Svijetloplavi zastori i jastučići odabrani su kao kontrast i smirenje crvenim zidovima.


Retro sedamdesetih sa štihom izlazećeg sunca

Sličan koncept primijenjen je i u plavoj sobi, u kojoj su bar, stolić i prostor za sjedenje izgrađeni u stilu sedamdesetih, a sve ostalo je zen minimalizam. I ukrasi su minimalistički – tek pokoja veća biljka i lepeza.

Nemate li priliku urediti prostoriju od nule, a volite orijentalni stil, odabrali smo nekoliko pojedinačnih komada namještaja, koji se mogu uklopiti u moderne, pa i one male stanove.


Toliko je lijepa i jednostavna da ćete i za ozbiljne novce teško naći gotovu policu ljepšu od ove ručno rađene

Bijela polica s bambusovim štapovima ne samo da izgleda veličanstveno, nego je i jeftina i možete je izraditi sami. Efekt se poboljšava ako su i zidovi bijeli.


Noge + drvena ploča i jastučić = klupica, noge + staklena ploča = stol

Na sličan način (kupnjom jastučića, stakla i nožica te gradnjom po sistemu 'uradi sam') možete izraditi i klupe i stoliće.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
chobanchica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 30 Sep 2006
Poruke: 72

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 05, 2006 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

molim te,ne stavljaj bordo drapere!bordo je agresivna boja u enterijeru i nije bas najsrecnije resenje.Ne znam kakav ti je namestaj ,ali uvek mozes naci neki kompromis da dobijes atraktivan i svez izgled sobe.Zuta je svetla i vesela,pozitivna kao i narandzsta koja popravlja raspolozenje.Zelena odmara,ali se tesko moze naci dobra nijansa,plava smiruje...Ljubicasta je dobra za koncentraciju...Onda mozes kombinovati sa jastucicima.Super su i rol zastori od od bambusa ,komad je oko 1800din,ali super izgleda,podesava se visina i jako je efektno,narucuti ako volite rusticni stil.
Svetla na garderoberu su simpaticna,mada u Ikei ima super svetiljki i lampi koji daju skulpturalni i ambijentalni karaker..bla...bla..
 
majk.g4
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 30 Sep 2006
Poruke: 156
Mesto: negde daleko al opet blizu

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 10, 2006 3:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e pa meni se svidja oprema ustvari opremio sam stan na americki nacin cim manje stvari a da je lepo i very nice,nevolim kad je prepuno i nađinđano.
a naravno i da nisu stene iste boje,pa i ako mi je bela najlepsa.

_________________
kud koji mili moji
 
killer65
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 58

Datum registracije: 07 Jan 2007
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 25, 2007 7:10 pm    Naslov poruke: kuca puna boja Na vrh strane Na dno strane

ja sam kucu sredila u razne boje i zaista ima efekat modernog samo neznam kako kuhinju pomozite?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~ -> Uredjenje kuce Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon