www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pozoriste
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Umetnost ~
::  
Autor Poruka
SMINKERKA1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 27 Jan 2007
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 12, 2007 4:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cao ljudi! Ja sam sminkerka u pozoristu i znam sta je to pozoriste i kako sve to funkcionise, verujte da nije ni malo jednostavno! Toliko ljudi ucestvuje na jednom mestu ponekad se i ja pitam kako to sve funkcionise! Znam da su karte skupe ali i mi moramo da zivimo od necega ! Mozda mi necete verovati ali kod mene u pozoristu je sve uvek sve puno ,verujte cak i ja nemogu da nabavim karte u prodaji za pojedine predstave! Uvek mozete da uzmete sezonske karte i da imate popuste na ulaznice tokom cele sezone! Za informacije pitajte na biletarnicama pozorista koje vas interesuje! CAO!

 
SMINKERKA1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 27 Jan 2007
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 27, 2007 12:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jel neko gledao predstavu "La Capinera" pozorista na terazijama!!!! mislim da je fenomenalna!!![img]http://[/img] [img]http://www.domaci.de/images/smiles/new_smilie_colors1.gif[/img] [img]http://www.domaci.de/images/smiles/love5.gif[/img]
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 17, 2007 1:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poseta pozoristu je za mene pravi dozivljaj....Obozavam sve predstave,ali najvise decije,ali ne one sa lutkama vec one gde glumci sami igraju i ulaze u likove....Svako leto gledam mnogo predstava na kotorskom festivalu a sad ce evo od 20. do 27. maja biti i ovaj Medjunarodni decji festival tu kod nas u Subotici...pa svi ljubitelji pozorista,pre svega decijeg pozorista dodjite,bice sigurno super kao i svake godine....Najbolje predstave koje sam do sad pogledala su Novela od ljubavi,Sargor,Pinokio,Ruzno pace....i mnoge druge....Smile)) Inace nase pozoriste u Subotici sada treba da se rusi sto mi je mnogo zao jer centar grada ce 5 godina biti u rusevinama....a i ovo pozoriste estetski cini nas grad posebnim.....E da jos da napomenem da i ja zelim da budem glumica....i filmska ali i pozorisna i da evo spremam vec drugu predstavu na dramskoj sekciji na koju idem...U prvoj ,Zenski razgovori, glumila sam Crnogorku,a sada radimo ,8 zena, i glumim Katarinu ..... Very Happy

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
^^CRNOGORKA^^
~..Hail Mary..~
~..Hail Mary..~





Datum registracije: 08 Maj 2007
Poruke: 6342

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 03, 2007 8:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim pozoriste naravno ;pp
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 05, 2007 12:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo bas veceras sam bila u pozoristu....Gledala sam predstavu Sta je sobar video....super je....glumci su me odusevili...a tek prica......sat ipo sam se smejala bez prestanka Smile)) Obozavam pozoriste Very Happy

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
Loran
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 15 Nov 2007
Poruke: 20

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 16, 2007 3:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Daske koje život znače Very Happy
Na žalost,nisam u mogućnosti da posećujem pozorište onoliko često koliko bih ja to voleo.
Ali,trudim se.Jednom u dva meseca odem sigurno.
Bioskop me ne privlači toliko...ipak je live performance neprevazidjen doživljaj.
 
nikolic_rs
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 06 Okt 2007
Poruke: 65

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 19, 2008 11:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za mene je pozoriste nesto posebno,ne moze se ni porediti sa filmom,jednostavno savrsenstvo... Verovatno tako mislim zato sto sam i sam glumac Very HappyVery HappyVery Happy...
Eto bas sam se sinoc vratio sa festivala,redovno nastupamo sa aktuelnom predstavom,a u pripremi je i jedna novogodisnja,juhuuuuuuuu...



carmen90 je napisao/la sledeće:
..Obozavam sve predstave,ali najvise decije,ali ne one sa lutkama vec one gde glumci sami igraju i ulaze u likove....


Upravo je takva je ova moja aktuelna Wink Wink Wink

Pozz za sve ljubitelje i postovaoce pozorista,razumemo se zar ne Wink

_________________
Ne opterecuj se nebitnim stvarima, jedan je zivot! Smile
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 20, 2008 3:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim pozoriste i rado ga posecujem Cool hahaha kako ovo lepo zvuci.
Poslednje sto sam gledala je predstava "jastucko" i moram reci da je mnogo dobra. Prica je svakako teska i pomalo morbidna ali sve to ima svoje.
Planiram da sutra-prekosutra skoknem do Narodnog pozorista (BG) i da odgledam nesto na maloj sceni (cula sam da je uglavnom sve super)
 
sweetlady
..femme fatale..la vraie..
<b>..femme fatale..la vraie..</b>





Datum registracije: 26 Maj 2008
Poruke: 11499
Mesto: Srcem u Srbiji

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 21, 2009 2:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim pozoriste...redovni sam posetilac pozorista u Parizu Wink

Poslednja prestava koju sam gledala je "Victor Hugo, mon amour" predivna prica o ljubavi dugoj skoro pola veka izmedju Juliette Drouet i Victor Hugo
U nekoliko reci...Victor Hugo je zatrazio od svoje voljene da ostavi pozoriste i scenu sto je ona i ucinila zbog ljubavi, i videvsi da mu se draga osoba dosadjuje zatrazio je od nje da mu pise sve sto joj prodje kroz glavu tako su i nastala 40 000 pisama u stilu......“Monsieur Hugo… Faire des compliments à celle qu’on aime est la première façon de faire des caresses, c’est une demi-audace qui s’essaye. Le compliment, c’est comme le baiser à travers le voile. La volupté y met sa douce pointe, tout en se cachant. Devant la volupté, le coeur recule pour mieux aimer ? Ce soir, je me donnerai à toi, toute entière !” Embarassed

_________________
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 21, 2009 4:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim pozoriste, neke predstave sam gledala nekoliko puta jer je svaki put dozivljaj razlicit (kao i knjigu kada citate, iz godine u godinu vidite u sadrzaju nesto drugo, obracate paznju na neke druge detalje Very Happy ). Poslednje sto sam gledala bila je predstava Jelena Anzujska - gostovanje zrejnaniskog pozorista u Novom Sadu, jedna istorijska prica prikazana na komican nacin... Ovih dana planiram otici gledati Zlocin i kazna, tako da sam koliko-toliko redovan posetilac pozorista Very Happy

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 05, 2009 12:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni je drago da sad, za razliku od prethodnih godina, odem bar jednom mesecno u pozoriste


jako bitno iskustvo, za zivot...da ne ostanemo samo u svetu filma, knjige...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Savavukovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 10 Avg 2008
Poruke: 21

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 26, 2009 12:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Realističku fazu u srpskoj glumi počinje Aleksa Bačvanski (1832-1881), a markantno je nastavlja plejada velikih glumaca narodnog pozorišta u Beogradu: Milorad Gavrilović (1861-1931), Sava Todorović (1862-1935), Ilija Stanojević Čiča (1859-1930) i Dimitrije Ginić (1873-1934). Najznačajniji glumac ove epohe i glumac najvećeg umetničkog dometa u istoriji srpske glume bio je Pera Dobrinović (1853-1923). Dobrinović je bio glumac raskošnog talenta, iako nije imao prirodnih predispozicija za uloge scenskih heroja: bio je mali rastom, debeo, s fizionomijom u kojoj se malo šta moglo nazreti od talenta osim u živim očima, a glas mu nisu odlikovali ni prevelik volumen ni zavodljiva boja. Ali, zahvaljujući prirodnoj inteligenciji, intuiciji, neiscrpnoj uobrazilji i izuzetnoj marljivosti, uspeo je da u toku duge, i stalno blistave, glumačke karijere ostvari u komičkom, karakternom i dramskom fahu nekoliko stotina različitih i, u osnovnim crtama izvrsno pogođenih likova te da i u beznačajnim i osrednjim delima ostvari uloge koje se pamte i podižu vrednost dela i predstave. A u svim ulogama davao je - kako je tačno zapazio Milan Grol - ono što je najveće u glumačkoj veštini - duboku, čovečansku sadržinu. Tumačio je uloge u delima V. Šekspira (Ričard III, Jago, Luda u Kralju Liru), Ž. B. P. Molijera (Orgon, Žeront), P. Kalderona, J. V. Getea, J. F. Šilera, V. Igoa, N. V. Gogolja (Gradonačelnik u Revizoru), A. P. Čehova, O. Miraboa (Isidor Leš - Posao je posao), R. Braka (naslovna uloga - Don Pietro Karuzo), u delima pisaca nacionalne dramaturgije J. St. Popovića, K. Trifkovića, L. Kostića, B. Nušića i u mnogim delima "narodnih komada s pevanjem" i operetama. Dobrinović je prvi srpski glumac kojem je podignut javni spomenik (u Novom Sadu, 1982).

_________________
Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Umetnost ~ -> Pozoriste Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon