www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zlato, srebro ili drago kamenje?
Strana 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 8:31 pm    Naslov poruke: Zlato, srebro ili drago kamenje? Na vrh strane Na dno strane

Verovatno, kao i većina žena, volite nakit. Samo, nije uvek jednostavno odrediti kakav nakit najbolje izgleda na vama. Naravno, tu je i pitanje kakva vrsta nakita se vama najviše dopada - da li više volite srebro ili zlato? Drago kamenje nije svima dostupno, ali i ako vam jeste dostupno, da li vam se dopada? Poludrago kamenje je dostupnije; bižuterija je takođe dostupna. Kako vam se takav nakit dopada? Opet, od svih mogućih varijanti s nakitom, kakva bi najbolje izgledala baš na vama? Evo malog vodiča.

Ukoliko je vaša kosa pepeljastoplava, a ten svetao (nordijski, pomalo plavičast), najbolje vam pristaje srebrni nakit. Odgovaraju vam i setovi nakita s ružičastim i svetloplavim cirkonima ili staklićima (trenutno su veoma moderni). Ukoliko vam se to više dopada, možete nositi i bisere i perle s ružičastim odsjajem.

Još uvek za plavuše, ali ovog puta one sa zlatnom nijansom kose, toplom bojom tena i žućkastim podtonom - verovatno instinktivno birate zlatni nakit i on vam dobro stoji. Međutim, još bolje bi vam stajalo drago i poludrago kamenje sa smeđim tonovima, kao što su ćilibar i citrin. Narandžasti nakit ili nakit boje kajsije (recimo, mesing ili štras) vam takođe lepo stoje.

Ukoliko imate crvenu kosu (topli bakarni ton ili crvenosmeđi tonovi kose) i porcelanski ten (prva asocijacija na ovakav izgled je Nikol Kidman), fantastično će vam stajati, zbog kontrasta, zeleno kamenje. Naročito će lepo izgledati u kombinaciji sa zlatom. Zelene kamenčiće možete kombinovati i sa srebrom. Ukoliko vam se više dopada, možete iskombinovati i smeđe i zlatne boje nakita - tu neće biti toliko kontrasta, ali će delovati veoma harmonično.

Smeđokosim damama (može i s crvenkastim primesama) s južnjačkim (tamnijim) tenom veoma odgovara zlato - time će još više naglasiti nijanse kose i tena. Pored zlata, odgovaraju im i tamnosmeđe, sjajne staklene perle, a može i drago kamenje kao što su tigrovo oko ili kvarc.

Damama crne kose, svetle kože i rumenih usana (poput Snežane iz bajke) odgovara i zlatni i srebrni nakit. Zlato im najbolje stoji u kombinaciji s crvenim dragim ili poludragim kamenjem ili staklićima, a srebro u kombinaciji sa safirima, štrasom ili staklenim perlama posebno će istaći njihovu kosu, čineći je neodoljivo blistavom.



_________________
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 11:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sav moj nakit je zuto i belo zlato sa dijamantima.....nisam bas ljubimac ostalog kamenja i jedino u boji volim dijamante....skoro sam dobila privezak sa zutim dijamantima i toliko mi se svideo da sam isti takav kupila sa pink dijamantima.......jako mi je bitan dizajn nakita....najbitniji....jer volim samo neobicne komade.....i kad je nakit na zeni lepo ukomponovan.....moja baka mi je davno rekla da je zadnji komad ukrasa koji stavis na sebe, prvi koji ce ljudi primetiti.....neznaci ako se zena ili muskarac okite sa kilo nakita, da ce izgledati bolje.....izgledat ce samo kao novogodisnja jelka, neukusno okicena.....znaci, kod mene je pravilo, da ako je komad nakita dovoljno upadljiv da se moze sam nositi, onda nosim samo to, a ako je nesto diskretnije onda to lepo ukomponujem sa par drugih komada.....ali je sve obavezno uvek lepo ukusno, i nikad prenapadno...... Very Happy

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
MMILICA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 05 Dec 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 1:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam neki ljubitelj srebra...ali ni zutog zlata. moj favorit je belo zlato u kombinaciji sa dijamantima. ili brilijantima.... u svakom slucaju, dragi kamen je obavezan. Mr. Green

_________________
HYHYHYHYHYHY
 
NatasaI
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 177
Mesto: Amsterdam

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 3:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni licno je najbolje srebro a i bijelo zlato. I sa malo dijamantima, ne previse svjetluckasto. (:
 
Nastasija-bg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 13 Nov 2005
Poruke: 27
Mesto: Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je moj izbor,belo zlatomada ima jako lepih zutih komada
 
gilence
Princ bez konja - stara garda
Princ bez konja - stara garda



Godine: 45

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 1001
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 9:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Malo samo instrukcija. Nije zlonamerno, nego informativno. A primetim da se stvari brkaju.....

Prvo.... Kategorizacija dragog kamena, na zuti i pink dijamant nije moguca. Obradjeni (izbrusen) dijamant, kamen, u bojama ZUTA(ppretpostavljam da je to 100% zuta, jer je neko ovde tako i pomenuo), pink... ili neke druge boje, se ne zovu niti smatraju Dijamantima. To se zove "Fancy Diamond", daleko su manje vrednosti i mnogo rasprostranjeniji od Dijamanata, ali su takodje jako popularni, pogotovo u nazad par godina!!!

Drugo.. Neko je pomenuo.. "volim dijamante i brilijante".. elem, svaki Brilijant je dijamant. Tako da nema, volim i jedno, ali i ovo drugo, sto je zapravo ovo prvo Smile
Brilijant, brilijantski slif, je najsavrseniji, ujedno i najkoplikovaniji, oblik, koji se moze dobiti brusenjem Dijamanta! Mogu se takodje od dijamanata dobiti "srcasti", "ovalni", "markise" oblici....koji u istoj gradaciji boje, cistoce i karata, su znatno manje vrednosti nego dijamant secen u brilijantskom slifu!

Toliko....
Zene, dame, devojke.. uzivajte u nakitu...
 
NatasaI
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 177
Mesto: Amsterdam

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok Gilence pametnjake Wink
 
gilence
Princ bez konja - stara garda
Princ bez konja - stara garda



Godine: 45

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 1001
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2005 10:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NatasaI je napisao/la sledeće:
Ok Gilence pametnjake Wink


Molim fino Wink
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 1:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kod mene moze da prodje, jedino belo zlato (od zlata), mada volim i neke komade srebra i rodijuma-sve zavisi od dizajna! Od kamenja (i dragog i poludragog), obozavam i rado kupujem dijamante, rubin, ametist, imam jedan jako stari prsten sa safirom (takodje vrsta dijamanta), ali sve je to neka klasika, znaci nikakvi nenormalno skupi primerci. Klasicno sam zensko, pa volim sve vrste nakita, cak i neke bizuterije, lepo uradjene, samo sto sam na vecinu alergicna! Na zuto zlato sam "alergicna" jer ga organski ne podnosim, niti ista sto "zuto sija"!Ne vodim se materijalnom vrednosti pri izboru nakita, vec kupujem sta mi se dopada i sto mi ne izaziva alergiju (psihicku-fizcku)! Very Happy Wink

_________________


 
Labudica_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 41
Mesto: ljubljana

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 1:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kod mene nema zlate jer to ne volim..volim samo srebro a i to u malim kolicinamaa:)

_________________
Krila daj mi zvijezdo da poletim
na njene prozore da sletim
i u noci njezno da poljubim
moju voljenu
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Damama crne kose, svetle kože i rumenih usana (poput Snežane iz bajke) odgovara i zlatni i srebrni nakit.


Bar niko nece pogresiti kad se odluci da mi kupi nesto od nakita Mr. Green
Salim se...
Preferiram belo zlato i srebro...dakle da sija na belo, a ne na zuto. Valjda na meni kao crnki vise dodje do izrazaja mali kontrast. A sto se kamencica tice, nisam bas upucena u njih Sad Vizuelno volim one svetle, al ne znam ni koji su niti ih razlikujem Embarassed

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 2:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam neki ljubitelj nakita, iskreno receno.Imam par prstena i par lancica za koje sam vise emotivno vezana jer su uspomene od dragih ljudi nego sto ja sad ne znam koliko voli zlato ili srebro..vise sam sportski tip tako da ni to bas ne nosim stalno...e bez jednog lanceta ne mogu...ali nikako..ostalo manje vise.Jedino kad izigravam damu onda volim da uklopim nakit sa garderobom i to je to Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Zlato, srebro ili drago kamenje? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  sledeća
Strana 1 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon