www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Fudbalski savez i nasi igraci u inostranstvu
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
pelesinjo
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 724
Mesto: AUGSBURG

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 10:52 pm    Naslov poruke: Fudbalski savez i nasi igraci u inostranstvu Na vrh strane Na dno strane

E ovako ja imam jedno interesantno pitanje za vas!!!!!!!!!!!!!
Imam puno nasih talentovanih igraca koji su svuda razbacani po svetu i koji igraju u najboljim juniorskim timovima najboljih klubova tih zemalja ja sam igram u drugoj klasi juniorskog fudbala u Njemackoj i puno ljudi kazu da imam perspektvu za neki bolji Klub a sada mene zanima dali bi nas Fudbalski Savez trebao da pogotovo mlade igrace koji igraju u inostranstvu forsira i vec u ranim godinama prisvoji za svoje juniorske selekcije tako da imaju jos bolju perspektivu za A- Selekciju i stim poboljsaju kvalitet svoje drzavne selekccije.
Jedan Primer Zoran Misimovic koji je je kao junior prosao sve mlade selekcije Bayern-a sve do druge garniture to kluba pa i koju utakmicu sa profesionalcima koji je sada presao u Bochum decko ima sigurno kvalitet za nasu U-21 i sigurno jedan od najboljih mladih igraca sa nasih prostora u njemackoj ali covek ima bosanski pasos i kaze sam da ga tadasnji ili jos uvek postojeci Fudbalski Savez SCG jednostavno nije hteo da ga uzme iako je on hteo da igra za Srbiju a sada igra za Bosnu i daje vazne golove kao onaj protiv Spanije??
Dali vi mislite da sadasnji Fudbalski Savez tu cini dosta da takve igrace stvarno forsira ili da njima ti igraci nisu prvi izbor?????


 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ih bre pa nije on ni prvi ni poslednji perspektivan sportista kojeg su nasi pametnjakovici slucajno prevideli!
To se desava stalno, mladi i perspektivni talenti uzimaju tudje pasose i za njih osvajaju medalje a kod nas igraju mamini i tatini sinovi kojima tatice pune trenerima, selektorima... dzepove parama!
Tako je to kod nas...
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 13, 2005 2:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@pelesinjo: On se ipak zove Zvijezdan Misimovic! Wink

A sad da odgovorim na tvoje pitanje...

Nas savez jedva podrzava i gleda igrace u domacoj ligi a kako bi se onda tek snasli kad bi gledali nase mlade igrace sirom sveta?! Rolling Eyes

Mirko Vucinic? Ko je za njega cuo pre nego sto je zablistao za US Lecce?? Mozda oni koji su bas experti a inace sigurno niko. Mislis da je on imao podrsku od naseg saveza?? Ja sumnjam, decko se sam probio, tako da i mladi igraci sa perspektivom ne racunaju bas sa pomoc od naseg saveza ili bilo kakvih nasih strucnjaka. I ako smo realni, koliko od njih bi bili spremni da odu u SCG da igraju za neki tim iz 2. lige?? Onda radije u Nemackoj igraju po 3. ili 4. ligi, jer su ovde uslovi jednostavno bolji.

Sta se drzavljanstva tice... zivis u Nemackoj, i sigurno znas da dosta stranaca imaju njihovo drzavljanstvo. Gerald Asamoah, Oliver Neuville, Mustafa Dogan, Fredi Bobic, itd. Oni su se ili rodili ovde ili su odrasli negde u Nemackoj, imaju koren ovde ili sta vec i nisu bas vezani za svoju zemlju.

Drugi primeri iz sporta su Ivan Lendl, Martina Navratilova i Monica Seles... njih je amerikanski savez podrzavao, dao im je bolje mogucnosti za trening i napredak, pa su oni odbacili svoje drzavljanstvo da bi uzeli amerikansko.
 
Proja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 112
Mesto: Karaburma

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 07, 2006 6:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

treba u savez dovesti ljude od autoriteta koji ce uticati na ostanak mladih igraca i povratak onih koji u evropi za sada nemaju mesta

_________________
Ja sam demokrata i mislim da sam najpametniji na svetu zato sto sam student,mrzim Acu i Nesu,zato sto se plasim njih !!!!
 
Gagi_84
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 07 Mar 2006
Poruke: 328
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 09, 2006 7:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

odlicno pitanje,ali bez pravog odgovora.puno je problema,malo pravih ljudi da ih rese,ne vidim ko bi to mogao da resi,ipak smo mi mnogo iza nekih zemalja po pitanju organizacije.
 
Bogoljub G. Karic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 25 Feb 2006
Poruke: 62
Mesto: Majka Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 12, 2006 2:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm, ne vidim razlog za ovoliko pljuvanje po fsj, kada nam mlade selekcije igraju fantastichno. ne znam da li si konkretno ti preduzeo neki korak, da fsj uopshte sazna da postojish negde u nekom timu.. ..logichno je da ce prvo da te primete skauti zemlje u kojoj igrash, pogotovu ako nikada nisi imao dodira sa scg fudbalom. mlade igrache je bitno pratiti, generacija godinama stasava, medjusobno se poznaju i sa klubskih utakmica u svojoj ligi, i u takav tim uvrstiti jednog prosechnog klinca koji eto, mozda obecava, a igra u nekoj zemlji gde je fudbalski mentalitet totalno drugachiji, i ochekivati od njega da se uklopi u tu neku celinu koja se inache formira godinama... ..malo je neverovatno.sa druge strane, na tebi je da li cesh da poletish za prvim pozivom koji dobijesh, ili cesh chekati poziv svoje zemlje, ako ga stvarno zasluzujesh.. ..docice.

_________________
Lanac i katanac.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Fudbalski savez i nasi igraci u inostranstvu Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon