www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sta je Zanimljivije....
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
giorgiop
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 56

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 5:50 pm    Naslov poruke: Sta je Zanimljivije.... Na vrh strane Na dno strane

Zanima me misljenje o tome da li je interesantno ljudima da slusaju nase hitove koji su prepevani da ne kazem pozajmljeni od grckih autora i da li mi uopste imamo neki svoj stil,pop,rock ili turbo folk...Danas kazu turbo pop,jer kada se osvrnete od davnina pozajmljujemo grcke aranzmane,pa cak Bijelo Dugme...Zasto ne bismo slusali grcke pesme?
Doctor


 
Olympias
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 37

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Velika je razlika izmedju pozajmljivanja motiva iz pesme i potpune kopije melodije. Sada se uglavnom radi o kopiranju melodije od prve do poslednje note, pa mi je to vec postalo bez veze. Da, pre bih slusala original, iako ne znam grcki, nego neki prepev bez reda i smisla.
 
ZOZEFINA
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 2340
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 9:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sve zavisi ja bih ipak slusala nasu pesmu, licno meni ne smeta to pozajmljivanje ili kopiranje ako je pesma ok

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala. Praznina, strasna praznina u glavi i grudima ispunjavala je moje trulo telo
***************************
Ovo je mesto gde sve stvarno prestaje gde mali deo mene krije se, secam se nekada nesto sam zelela i nekud sam krenula
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 10:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ZOZEFINA je napisao/la sledeće:
Pa sve zavisi ja bih ipak slusala nasu pesmu, licno meni ne smeta to pozajmljivanje ili kopiranje ako je pesma ok


slazem se.....zasto bih to isto slusala na grckom ili bilo kom drugom jeziku....ako je vec bas isto, onda je bolje u domacem izdanju....

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
lookitj
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 29 Jun 2005
Poruke: 263

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 11:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima stvarno dobrih obrada grckih i turskih pesama na nesem jeziku, ali ima i horora poput "Sexy biznismen"... Confused
 
Lilly2eternity
*Lilly the Killy*
*Lilly the Killy*



Godine: 39

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 3266
Mesto: The Kingdom of Far Far Away

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 1:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni su OK sve kopije uglavnom, naravno da više volim da čujem ono što se pušta kod nas. However, mislim da je najgora obrada definitivno Kemal Malovčić - Tek tek. New Evil

_________________
Ja mogu da ti pokvarim dan, k'o crna zemlja teška sam
ali umem da te volim k'o nijedna...

Uvek sam htela divlje, a terala pitome
zbog toga i srce moje se ne daje nikome
samo se tuge broje za pogrešne izbore
i šta mi drugo ostaje nego da ti verujem
dobro moje...
 
mixxx007
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 31 Okt 2005
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 11:53 am    Naslov poruke: Re: Sta je Zanimljivije.... Na vrh strane Na dno strane

Pa dobro znas koliko je grcka muzika nedostupna nama.... Nema bas svako internet.... Nevidim onda razlog zasto je nasi izvodjaci ne bi preradjivali, tu nema nista lose

_________________
No Fear
 
general13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Dec 2005
Poruke: 34

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 4:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vazno je smao da pesam ima ritma i da nesto vredi a dal ce biti na grckom , srpskom , bugarskom ili vec .......... svejedno
 
boocha_azra_4_lajf
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Dec 2005
Poruke: 37

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 10, 2005 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa vidite sve te pesme ce da se zaborave ubrzo..znaci da nemaju neku vrednost..prava vrednost traje..a naravno koliko pretpostavljam svi smo culi za poznate rock stvari..takodje klasiku isto..svi znaju barem jednu pesmu..ne slusam licno klasiku ali bolja je mnogo muzika od ove nase..domace narodnjacke estrade..

pozz za svee.. 8)
 
Liliana
Upozorenja: 2 od 3

Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 02 Apr 2005
Poruke: 360
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 10, 2005 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mrzim kopije, makar da se potrude da uklope dobar tekst uz ukradenu melodiju, nego i to ih mrzi
P.S. karleusa je olicenje tog zla

_________________
SlatkaMala
 
*Jovana*
*Jugovićeva sekica*
*Jugovićeva sekica*



Godine: 37

Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 3088
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 11, 2005 4:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sta da se radi,ljude mrzi da sami prave muziku,ipak ovako im je sve na gotovo,na tanjiru,ali navikla sam pa mi vise i ne smeta.U svakom slucaju uvek bih slusala nasu obradu nego original na grckom ili nekom drugom jeziku,ipak mi je za pesmu tekst veoma bitan,tako da ga na grckom necu razumeti. Wink

_________________
Voli me iz inata,voli me bez ostatka,voli me bilo gde sam,bas takvu kakva jesam,voli me kad me nema,voli me pored svega,voli me kad ni jedan bas razlog za to nemas!

 
Shaq
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 08 Apr 2005
Poruke: 152

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 25, 2005 9:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Generalno,nashe pjesme bolje zvuche,iz prostog razloga shto na tu melodiju nashi muzichari ubace josh koji ton.Naravno, postoje i izuzetci,kao npr. pjesma "Klinomei" od Despine Vandi koja mnogo bolje zvuchi od Cecine "Tachno je" koja je obrada gore pomenute pjesme,ili kao shto je neko vec gore rekao:"Sexy biznismen-horor!'

_________________
"It's not how hard you push along the way,it's having something in you to finish"-His Airness,Michael Jordan
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Sta je Zanimljivije.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon