www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pascal
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
andrejko
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 24 Maj 2004
Poruke: 748
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 06, 2006 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zdravkoetf je napisao/la sledeće:

for i:=1 to 255 do if (i in skup) then write(i);

Samo ne treba i in skup neko chr(i)...



_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Lanac je jak koliko i njegova najslabija karika.
Da mi neko da 3 dana da cepam drva, 2 dana bih ostrio sekiru.
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 07, 2006 12:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala van andrejko i zdravkoetf.Uvek samo proverite da li je neko vec odgovorio na neko pitanje.Sto se ovog tice, tacne odgovore(koji gle su isti kao vasi)smo razmotrili na predhodne dve strane.U svakom slucaju hvala.
PS i meni se nekad desi. Wink

_________________

Join eRepublik here!!!
 
andrejko
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 24 Maj 2004
Poruke: 748
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 07, 2006 12:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Elem, evo radim ovaj zadacic pa mi je bas ispao zanimljuv. Pa ko voli nek izvoli:

Godina : 2005
Autor Zadatka : Eric D.Demaine i Charles E. Leiserson
Vremensko Ogranicenje : 0.5 sekundi
Memorijsko Ogranicenje: 16384 KB
Broj Test-primera : 20


Mali Z je resio da zivi zdravim zivotom, pa je odlucio da svaki dan pojede po jedan paradajz.

Kako cena paradajza varira vremenom, mali Z je otisao kod prorocice da sazna cene paradajza u narednih n dana. Mali Z zeli da ustedi novac tako sto ce kupovati paradajz na najoptimalniji nacin, ali pri tome mora da pazi da se paradajz ne pokvari. Tacnije, paradajz kupljen i-tog dana je zdrav do (i+d-1)-vog dana. Znaci zivotni vek paradajza je d. *Napomena: Z moze kupiti koliko god oce paradajza jednog dana!

Vas zadatak je da za zadate informacije o cenama paradajza u narednih n dana, kao i zivotni vek paradajza d, izracunate minimalnu sumu novca sa kojom mali Z moze da pojede po jedan paradajz SVAKI dan.

Ulaz:

Sa standardnog ulaza se u prvoj liniji ucitavaju dva broja, n i d. 1 <= n, d <= 200000, pri cemu je d <= n. U narednih n linija se ucitavaju cene paradajza Ci (i = 1..n), pri cemu je maksimalna cena paradajza 1000.

Izlaz:

Na standardni izlaz treba ispisati samo jedan broj, a to je minimalna suma novca potrebnog malom Z-u da svaki dan pojede po jedan paradajz.

Primer:

Ulaz:
8 3
1
2
3
2
4
1
3
2

Izlaz:
10

Objasnjenje:
Mali Z ce kupiti 3 paradajza 1. dana, zatim 2 paradajza 4. dana, i konacno 3 paradajza 6. dana.

Napomena:
Mali Z moze pojesti paradajz istog dana kada ga je i kupio.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Lanac je jak koliko i njegova najslabija karika.
Da mi neko da 3 dana da cepam drva, 2 dana bih ostrio sekiru.
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 07, 2006 11:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mali Z treba da se leci :laughing6: :159:

_________________

Join eRepublik here!!!
 
n3xt
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Apr 2006
Poruke: 97
Mesto: Istok

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 3:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni je paskal mnogo smoran programski jezik

Ali zato ima predanost da posle paskala bice ti lase sa vecinuom programskih jezika

_________________
Sreca se ne juri,sreca se srece ....
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 14, 2006 11:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

n3xt je napisao/la sledeće:
Po meni je paskal mnogo smoran programski jezik

Ali zato ima predanost da posle paskala bice ti lase sa vecinuom programskih jezika


Pa Passcal je zato i napravaljen, da se uci uz njega.A nije on C u kome i na cijoj platformi mozes da napises sta zamislis Wink

_________________

Join eRepublik here!!!
 
Stefan-chb
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 01 Sep 2005
Poruke: 530

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 12:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jel neko zna mozda za game maker??
 
iggy988
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Jun 2006
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 5:13 pm    Naslov poruke: Zad Na vrh strane Na dno strane

Zna li neko mozda ovaj zadatak?

Izspisati sve parove prijateljskih brojeva.
Prijateljski brojevi su oni brojevi cija je suma djelitelja jedanka onom drugom.
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 29, 2007 10:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stefan-chb je napisao/la sledeće:
jel neko zna mozda za game maker??


To je off topic, al evo lako je kucaj na googlu to i nacices extra game maker al on je u C++ pisan.Znaci Objektno Orjentisan. Wink

_________________

Join eRepublik here!!!
 
gogio
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 14 Maj 2006
Poruke: 67
Mesto: Herceg Novi

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a dje da nabavim pascal mislim da upisem neki fax gdje cu malo da ucim programiranje, pa me zanima da malo ponovim ovo moje jadno znanje iz pascala jer smo u prvom pisali neke programe. u svakom slucaju zanima me da li ima neki link za download
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 2:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa trazi neki tutorial na google-u i nacices 100 %

_________________

Join eRepublik here!!!
 
patkan92
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Feb 2006
Poruke: 157

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 16, 2007 1:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

daj te neki toturial, ako imate, koji obuhwata deo Pascala za pocetnike..!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> Pascal Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 4 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon