www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pascal
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 8:31 pm    Naslov poruke: Pascal Na vrh strane Na dno strane

Evo jezika za pocetnike.Pitanja, komentari, itd...

Sve u ovoj temi Arrow



_________________

Join eRepublik here!!!
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 8:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo mogao bih ja i da pocnem.
Pitanje kako se ispisuje skup u paskalu?!Imamo neke elemente u njemu, i treba da ih ispisemo...

_________________

Join eRepublik here!!!
 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 7:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da bi izve da ti se neki skup znakova ispishe u PASCALu morash Upotrebiti jednu od naredbi za ispis

1) naredba WRITE ili za novi red naredba WRITELN
exp:
Citat:
WRITE (h,e,r,c,e,g,y,u) ispisuje => hercegyu
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 10, 2005 5:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lases?!Ali nece tako! Crying or Very sad

_________________

Join eRepublik here!!!
 
nesa_gajic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 11 Jun 2005
Poruke: 90

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 12, 2005 12:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to bi i meni trebalo hitno samo meni treba da ucitam skup celih brojeva.
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 12, 2005 4:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I meni treba hitno 1000e... pa ono... ako neko zna kako da ih stvori nek se javi...

_________________
 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 12, 2005 4:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E sad momci poshto njima treba brzo a zoranu 1000e .....dogovorite se pa nek vam zoran za 1000e uradi ceo code...... Smile

A ako se momci ne dogovore ovde imate "ispovest studenta" o Pascal-u i par primera na srpskom je ceo :
http://alas.matf.bg.ac.yu/~ml02210/main.html

Tako da mozda nadjete korisne stvarcice ako vam treba zbog skole,ali koliko znam niko nevoli da radi domace zadatke na forumima...ali uvek mozete da nadjete dobru pomoc...
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 14, 2005 2:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nasao sam resenje.Glupo je al nemoze drugacije.Ako treba jos nekome neka se javi, a sto se tice 1000e nemogu pomoci meni bi potkrpilo tek 2... Wink

_________________

Join eRepublik here!!!
 
dejanxp
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Dec 2005
Poruke: 67

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 14, 2005 8:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trebate brojac da upisete sve clanove niza i onda brojac da ispise sve clanove niza. Ne da mi se sada pisati i testirati. Presao sam na c++. Very Happy

definisite niz nesto ovako:
a:array of integer [100..100] tako nekako ne sjecam se tacno
pogledajte u helpu
i kada unosite brojeve odete na recimo za pet brojeva
for i:=1 to 5 do read a[i];
i upisete recimo tih 5 brojeva u niz
i mozete ispisati sve sa
for i:=1 to 5 do writeln a[i];
ili ispisete samo treci writeln a[3];
nadam se da sam pomogao Very Happy
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 16, 2005 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dejanxp je napisao/la sledeće:
Trebate brojac da upisete sve clanove niza i onda brojac da ispise sve clanove niza. Ne da mi se sada pisati i testirati. Presao sam na c++. Very Happy

definisite niz nesto ovako:
a:array of integer [100..100] tako nekako ne sjecam se tacno
pogledajte u helpu
i kada unosite brojeve odete na recimo za pet brojeva
for i:=1 to 5 do read a[i];
i upisete recimo tih 5 brojeva u niz
i mozete ispisati sve sa
for i:=1 to 5 do writeln a[i];
ili ispisete samo treci writeln a[3];
nadam se da sam pomogao Very Happy


Probaj tako NEMOZE.Skup nije niz, jer da jeste tako bi se zvao.Znanje matematike je ipak vazno za programera.Kako da kazes koji je to prvi, drugi, treci..., n-ti clan skupa.Ispisuje se tako sto postavis for ali na onaj opseg na kom definises skup na pocetku u Var-u.I za svaki broj(od 1 do 255 max) pitas sa if da li je u skupu ili nije.Ako jeste ispises ga.

_________________

Join eRepublik here!!!
 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 17, 2005 4:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Nasao sam resenje.Glupo je al nemoze drugacije.

@hercegyu : do kakvog si to reshenja doshao? ako ti nije problem da ga podelish sa nama ostalima...

Neznam dal je nekom koristio onaj link....
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 17, 2005 8:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa napisao sam u predhodnom postu.Nemoze drugacije 100%.Nemozes da ga ispises prosto, tipa sa for ili nekako.Nego je logika sledeca.Proveravas svaki broj(ceo) ili rec ili vec sta da li je u njemu ili ne.Ako jeste onda se ispise taj broj, ako nije onda se ide na sledeci.Olaksanje ima samo jedno.Max duzina niza je od 0 do 255, pa treba da proveris samo 255 brojeva(sr**je al tako).
PS:Jedan
Code:
for i:=0 to 255 do if (i in skup) then writeln(i)
resava sve. Wink

_________________

Join eRepublik here!!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> Pascal Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon